Zpět na » Premier League » Těžké dny bludného Holanďana

Premier League - Těžké dny bludného Holanďana

0

Líbilo se

29.09. - Jako bludný Holanďan si musí připadat záložník Evertonu Andy Van der Meyde. Přestože v týmu Toffees načíná už svoji třetí sezónu, odehrál pouze 18 zápasů. V novinách se namísto skvělých výkonů objevuje spíše kvůli častým průšvihům. Jenomže málokdo ví, co sedmadvacetiletý Nizozemec skutečně prožívá.

Jeden z členů slavné líhně talentů Ajaxu Amsterdam přišel do Anglie v létě 2005 po nevydařeném angažmá v Interu Milán. To ovšem netušil, že zvolil cestu z bláta do louže. Hned v první sezóně na Goodison Parku si prošel několika zraněními nebo viděl červenou kartu v ostře sledovaném derby s Liverpoolem. V další sezóně byl podezříván z častého požívání alkoholu, jelikož byl několikrát přistižen v baru. Absence na tréninku vystřídalo zjištění, že mu lupiči vykradli dům a na cestu si vzali nejen jeho Ferrari, ale dokonce i jeho psa.

Chaos v životě bývalého holandského reprezentanta by se však nyní mohl vrátit do normálních kolejí. Přispět by k tomu mělo narození potomka. Jenomže ani zde se Van der Meydemu nevyhnuly nějaké potíže. Jeho dcera totiž přišla na svět ve velmi vážném stavu a potřebuje neustálý lékařský dohled.

"Momentálně žije díky počítačům. Ani neví, co to je napít se z normální lahve. Když vidíte malou holčičku v takovém stavu a nemůžete jí nijak pomoct, hodně vás to zasáhne. Musíme zůstat pozitivní, v nemocnici jsme každý den. Je to těžké, ale je to tak. Pomalu se to zlepšuje, každý den teď může na pár hodin domů. Po tréninku ji vždy vyzvednu a jsme alespoň chvíli spolu," vysvětluje Van der Meyde, čím momentálně prochází.

"Mluvil jsem o tom s Davidem Moyesem a naprosto mi rozumí. To je dobré, protože některé manažery takové věci vůbec nezajímají. V Evertonu se pořád cítím jako doma, mám to tady rád. Určitě chci znovu hrát. S týmem teď normálně cestuji na zápasy, postupně chci začít nastupovat. Ale cítím, že to přijde. Až dostanu šanci, tedy pokud ji vůbec ještě dostanu, už ji nepustím. Jsem zdravý, nic mě nebolí. Musím jen čekat a zůstávat pozitivní. Nic víc teď dělat nemůžu," dodává Van der Meyde.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články