Zpět na » Premier League » Deco poslal Chelsea do čela, Citizens přejeli West Ham

Deco poslal Chelsea do čela, Citizens přejeli West Ham

Deco poslal Chelsea do čela, Citizens přejeli West Ham © -

0

24.08. - Aktualizováno! Chelsea i v druhém utkání v sezóně 08/09 bodovala naplno a vyhoupla se na první místo neúplné tabulky. O výhře Blues ve Wiganu rozhodl krásnou střelou z přímého kopu Deco. v druhém utkání Manchester City naprosto jasně přehrál West Ham a vyhrál 3:0.

Wigan Athletic - Chelsea FC 0:1 (0:1)

Chelsea po debaklu, který uštědřila Portsmouthu, přijela do Wiganu a v případě výhry se mohla s největší pravděpodobností posunout na první příčku po druhém kole. A výrazný krok k tomu udělala už ve čtvrté minutě, kdy Lee Cattermole zahrál 23 metrů od brány domácích rukou a portugalský záložník Deco se krásně trefil do sítě. Jenže hosté už nepředváděli tu jistou hru, jako před týdnem a po chvíli mohlo být opět vyrovnáno, když se na Petra Čehca řítil Amr Zaki, jenže proti českému brankáři neuspěl. Čech musel zasahovat ještě proti nebezpečné střele Valencii, na druhé straně pouze pohrozili nepřesnými hlavičkami Carvalho a Anelka.

I v druhém poločase se obraz hry nezměnil a i nadále útočil spíše Wigan, i když šancí si příliš nepřipravil. V té největší na skvělém Čechovi ztroskotal střídající Kapo, a protože Chelsea domácím už více nedovolila, získala druhé tři body v nové sezóně a posunula se na první místo tabulky. I když dnes dobře hrající Latics by si bod pravděpodobně zasloužili.

Manchester City - West Ham United 3:0 (0:0)

V naprosto jasnou zálěžitost se proměnil souboj Manchesteru City s West Hamem. Citizens už od úvodních minut dávali najevo, že jdou za třemi body. Po necelé čtvrthodině vyhlavičkoval pokus Ben Haima na břevo Calum Davenport, o pár minut později pro změnu Petrov trefil z přímého kopu tyč. Ve 38. minutě pozici domácím ještě ulehčil Mark Noble, který se po zbytečném faulu ve středu hřiště a druhé žluté kartě nechal vyloučit. Od té doby už se hrálo jen na bránu Roberta Greena, který v nastaveném čase první půle vytáhl skvělý zákrok proti střele Johnsona.

Druhý poločas konečně přinesl na straně Citizens i góly. I když na něj domácí čekali dalších dvacet minut. V 65. minutě se ve vápně k míči dostal Daniel Sturridge a nekompromisně míč napálil do sítě. Stejně si počínal i Brazilec Elano, který těžil ze skvělé práce Stephena Irelanda. Oba dva si pak spolupráci zopakovali i u třetí branky. Ireland opět asistoval a Elano skóroval. Za rozhodnutého stavu se už zápas jen dohrál a Mark Hughes se mohl radovat ze své první ligové výhry na lavičce Manchesteru City.