Zpět na » Premier League » Maloney se vrací do Celticu

Maloney se vrací do Celticu

Maloney se vrací do Celticu © -

0

Líbilo se

22.08. - Ofenzivní záložník a skotský reprezentant Shaun Maloney se po nepovedeném angažmá v Aston Ville vrací do svého mateřského klubu Celticu, který ho koupil za dva a půl milionu liber.

Maloney ze Celticu do Aston Villy odešel v lednu 2007, jenže do základní sestavy Villans se nikdy výrazněji neprosadil. Navíc, ač je typický "špílmachr", pod Martinem O´Neillem nastupoval spíše na krajích zálohy.

Jedenáctinásobný reprezentat Skotska včera večer podstoupil v Celtic Parku zdravotní prohlídku, po které podepsal čtyřletou smlouvu. V týmu současného skotského mistra by měl navázat na své úspěšné působení ještě pod Martinem O´Neillem, kdy během sedmi let nastoupil ke 138 utkáním a vstřelil 37 gólů. V Celticu debutoval už v roce 2001, kdy mu bylo 18 let.

Že bude Maloney v Celticu i napodruhé úspěšný, věří i jeho nový spoluhráč Paul Hartley, který se s Maloneym zná ze skotské reprezentace.

"Je to dobrý obchod pro Shauna i pro Celtic. Chceme se zlepšit a on je hráč, který nám k tomu může pomoci," myslí levé křídlo, které je v Celtic Parku od ledna 2007, kdy přišel z Hearts.

"Máme dobrý tým, navíc Shaun může hrát na více pozicích. V Celticu už jednou zazářil a já nevidím důvod, proč by se to nemohlo opakovat."

Pro Celtic je Maloney pátou posilou, také druhou nejdražší. Nejvíce dal Gordon Strachan za nizozemského stopera Glenna Loovensea, který přišel z Cardiffu. Další posily jsou Georgios Samaras z Manchesteru City, další ofenzivní záložník Marc Crosas z Barcelony a křídlo Patrick McCourt z Derry City.

Kam dál?

Ondřej Voska / teamtalk.com

Související odkazy
Nejnovější články