Zpět na » Premier League » Manchester pouze remizoval, Chelsea začala výhrou

Manchester pouze remizoval, Chelsea začala výhrou

Manchester pouze remizoval, Chelsea začala výhrou © -

0

17.08. - Aktualizováno! Londýnská Chelsea vstoupila do sezóny 2008/09 ve velkém stylu, když na domácím hřišti rozdrtila Portsmouth 4:0. Čytři góly vstřelila i Aston Villa Mancheseru City, hattrickem se přitom prosadil Gabriel Agbonlahor.

Chelsea FC - Portsmouth FC 4:0 (3:0)

Oba dva týmy v základní sestavě představily dvě nové posily. V dresu Chelsea to byl Deco a Bosingwa, na straně hostů Crouch a Kaboul. Zápas začal poměrně aktivně, oba dva brankáři museli zasahovat už v prvních minutách proti střelám z dálky. První gól přišel po dvanácti minutách, kdy Jamese po kolmici Ballacka prostřelil Joe Cole.

Chelsea svého soupeře naprosto jasně přehrávala a nepouštěla ani do náznaků šancí. Po necelé půlhodině hry se dočkala druhého gólu, tentokráte skóroval ve skvělé formě hrající Anelka. Do konce poločasu měl ještě agilní Francouz jednu šanci, ale po obhození Jamese už nestačil míč mířící mimo doběhnout. Přesto Blues přidali ještě jeden gól. Po ruce Distina pokutový kop proměnil Frank Lampard.

Do druhé půle už vstoupil aktivnější Portsmouth, jenže šance i nadále měla Chelsea, i když další góly až do 89. minuty nepřidali. Minutu před koncem dokonal vítězství Deco. Portsmouth předtím nesnížil ani přes šance Kranjčara a Defoea.

Aston Villa - Manchester City 4:2 (0:0)

Premier League skutečně nečekala na první hattrick v sezoně 08/09 dlouho. Hned v prvním kole se třikrát v zápase proti Manchesteru City prosadil Gabriel Agbonlahor, čímž zařídil Villans divokou výhru 4:2. Přitom to po prvním poločase na gólové hody nevypadalo. Aktivnější byli domácí, ale Barry v největší šanci selhal, a poločas tak skončil bez branek.

Ten druhý ale začal John Carew gólem již po necelých dvou minutách. Norský útočník si naběhl na centr Ashley Younga a hlavou otevřel skóre. Villans ale ještě o vedení přišli, když nová posila Luke Young ve vápně nedovoleně zastavil Michaela Johnsona a Elano už si s penaltou poradil bezchybně.

Jenže pak začal zářit Gabriel Agbonlahor. Nejprve vrátil po pěti minutách Aston Ville vedení a poté se trefil dvakrát během tří minut a rozhodl o výhře domácích. Na té už nic nezměnila ani branka Vedrana Čorluky ze závěru zápasu.

Manchester United - Newcastle United 1:1 (1:1)

Manchester United hned na začátku své cesty za ziskem třetího titulu v řadě klopýtl, když pouze remizoval s Newcastlem United. Ten po celý zápas držel Magpies a už v úvodu je musel zachránit proti šancím Rooneyho a Campbella, aby ve 22. minutě mohl poslat Newcastle do vedení Obafemi Martins. Z toho se hosté ale neradovali dlouho, o dvě minuty později totiž centr Giggse do brány tečoval Darren Fletcher.

United si i bez Cristiana Ronalda a Carlose Teveze dokázali vytvořit dost šancí, ale dnes ztroskotali na jejich proměňování. Těsně před poločasem vyhlavičkovali beci hostů nečekanou střelu Giggse z přímého kopu z brankové čáry. Šanci měl i skvěle hrající mladíček Fletcher, jenže Given se opět předvedl. Když už brankáře hostů Vidič hlavou překonal, irskému brankáři pomohlo břevno.

A protože Red Devils gól nevytěžili ani z šancí Evry a Rooneyho, Newcastle United si z Old Trafford odvezl cenný bod. Nutno říct, že za bojovný výkon si Magpies remízu zasloužili.