Zpět na » Premier League » Giggs si je jist novou smlouvou

Giggs si je jist novou smlouvou

0

Líbilo se

28.09. - Matador v rudém dresu Manchesteru United Ryan Giggs nepochybuje o tom, že mu vedení nevystaví novou smlouvu, jejíž podpisem by se jeho sedmnáctiletý pobyt mezi tribunami Old Trafford ještě prodloužil.

Spojenectví Giggs a United zná celý fotbalový svět. Je dlouhodobé a nepřetržité. Když si Sir Alex Ferguson tohoto Velšana před osmnácti lety vypiplal v hotového fotbalistu, nevěděl, že se na příští dvě dekády stane jedním z leaderů celého týmu a hráčem, na kterého nelze zapomenout.

Giggs hovořil se šéfem exekutivy Red Devils Davidem Gillem o prodloužení stávajícího kontraktu. „Měli jsme spolu rychlý rozhovor. Doufám, že se dohodneme dříve než později. S mými kontrakty nikdy nebyly problémy. Možná dva nebo tři roky nazpět, ale nejednalo se o nic závažného,“ prozradil hráč, který v létě skončil s velšskou reprezentací.

Ryan Giggs získal s Rudými Ďábly devět ligových trofejí a útočí na vyrovnání počtu odehraných zápasů za Manchester United. Momentálně už je před ním jen legendární Bobby Charlton, který zaznamenal v rudém dresu celkem 754 startů. Třiatřicetiletý středopolař na něj ztrácí bez mála 250 utkání.

„Od chvíle, kdy jsem v patnácti nebo šestnácti přišel do prvního mužstva, si navzájem důvěřujeme. Nemyslím, že bych měl hrát v některých zápasech jinak, aby mi byla nabídnuta nová smlouva. Všeobecně vzato. Pokud dobře pracuji, o všechno ostatní se nemusím starat. Není to něco takového, jako že bych se bál sám o sebe. Bylo by jednodušší prohlásit: Chybí mi rok do konce, takže je nasnadě hrát dobře. V tu chvíli by se však na mě zvýšil tlak.“

„Ovšem toho tlaku jsem už United zažil dost a nechtěl bych přidávat další. Pokouším se si to užít, protože se cítím více uvolněněji a i kvůli tomu hraji lépe. Tohle je případ posledních několika let, neboť se blíží konec mé kariéry,“ objasnil Ryan Giggs.

David Gill se mezitím zaměřuje i na prodloužení smlouvy s jiným fotbalistou Manchesteru - obráncem Wesem Brownem. „Wes absolvuje poslední rok smlouvy a chystáme si s ním sednout a celou situaci prodiskutovat. Budeme hovořit o prodloužení,“ uvedl jeden z nejdůležitějších funkcionářů Red Devils.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články