Zpět na » Premier League » Wenger: Anglický fotbal ztrácí svého ducha

Wenger: Anglický fotbal ztrácí svého ducha

0

Líbilo se

28.09. - Manažer Arsenalu Arsene Wenger, který už v Premier League strávil na lavičce Gunners přes jedenáct let, se vážně obává o budoucnost anglického fotbalu. Podle sedmapadesátiletého kouče momentálně tradici anglické kopané zachraňují jen fanoušci.

Wenger vidí jako největší hrozbu pro anglický fotbal dvě vzrůstající tendence - prezentace v massmédiích a také neustále se zvyšující počet zahraničních vlastníků. Samotný Arsenal je neustále předmětem spekulací kvůli možnému prodeji do rukou ruského bohatýra Ališera Usmanova. On a podobní lidé podle francouzského kouče orientují svoji pozornost pouze na zisk.

"Anglický fotbal ztrácí svého ducha. Nad vodou ho teď drží jen fanoušci. Jako první hrozbu vidím to, že televize a rádia jsou fotbalem přeplněné. Na stadionech začíná přibývat volných míst. Už začíná být "přefotbalováno". Jako druhé nebezpečí se rýsuje přechod od vlastníka-fanouška na vlastníka-byznysmena. Objevilo se to poměrně rychle. Pokud chcete, tak můžete respektovat hodnoty fotbalu a zároveň na něm vydělávat. Je čas si dělat starosti," říká Wenger.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na www.gunners.cz

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Nejnovější články