Zpět na » Premier League » Usmanov zvýšil svůj podíl v Arsenalu

Premier League - Usmanov zvýšil svůj podíl v Arsenalu

0

Líbilo se

28.09. - Ačkoliv je spousta odborníků i široká veřejnost proti prodeji Arsenalu do rukou zahraničních investorů, ruský miliardář Ališer Usmanov dnes znovu navýšil svůj podíl v londýnském klubu. Momentálně už vlastní 23% akcií, ale rád by se dopracoval k rovné čtvrtině.

Usmanovova investiční společnost Red and White Holdings získala do svého držení zhruba další dvě procenta v ceně okolo šesti milionů liber. Další prodej akcií nastal i přesto, že začátkem týdne byly zveřejněny pravidelné finanční výkazy, podle kterých odborníci další zahraniční investice do klubu nedoporučovali. Arsenal totiž za minulý rok navýšil své tržby o celých 46%, když příjmy přesáhly 200 milionů liber.

Usmanov, jehož bohatství se odahaduje na 5,5 miliardy dolarů, poprvé vstoupil do Arsenalu v srpnu, když od bývalého viceprezidenta Davida Deina odkoupil 14,65% akcií za 75 milionů liber. Začátkem září pak v postupném odkupu pokračoval a ruská média informovala o tom, že by se rád dostal až na 25%. Kdyby se dostal až na 30%, mohl by nad klubem získat úplnou kontrolu.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na www.gunners.cz

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články