Zpět na » Premier League » To nejlepší z 8. kola

To nejlepší z 8. kola

0

Líbilo se

01.10. - Přestože v rámci osmého kola anglické Premier League zbývá odehrát ještě pondělní střetnutí Tottenham – Aston Villa, Fotbalportal.cz již dnes přichází se svou tradiční rubrikou shrnující vše podstatné z víkendových zápasů. I v posledních zářijových dnech nebyla nouze o krásné góly a hodně divoké výsledky.

Hráč kola: Benjani (Portsmouth)
Po dvoutýdenním kralovaní Emmanuela Adebayora z Arsenalu se pomyslné žezlo pro nejlepší individualitu kola předává Benjanimu z Portsmouthu. V sobotu byl totiž na Fratton Parku viděn jeden z nejbohatších zápasů, co do počtu branek. Portsmouth – Reading nakonec 7:4! Rodák ze Zimbabwe v této přestřelce vstřelil hattrick a jeho kousky dostávaly diváky do varu.

Gól kola: Elano (Manchester City)
Nejlahodnější chod fotbalové gastronomie se podával na City of Manchester Stadium. Hlavní kuchař alias střelec třetí branky Manchesteru City v duelu s Newcastlem – Elano. V 87. minutě dostali domácí možnost standardní situace přibližně na 25 metrech od Givenovy brány. Míč si postavil brazilský záložník a nádhernou přímou ranou, snad na milimetr přesně trefenou do pravé šibenice, potvrdil, že ne nadarmo se Jihoameričanům přezdívá míčoví kouzelníci. Citizens vyhráli nad Newcastlem 3:1.

Zákrok kola: Tomasz Kuszczak (Manchester United)
Vůbec nic lehkého nebylo vítězství obhájců titulu na Birminghamu. Red Devils sice na St. Andrew vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem, ale během utkání museli řešit hned několik problémů. Asi tím největším bylo poločasové střídání zraněného brankáře van der Saara. Náhradník Kuszczak však ukázal, že chytat taky umí. Zejména způsob, jakým zneškodnil tečovanou ránu Gary McSheffreye, lze označit za fantastický.

Minela kola: Franck Queudrue (Birmingham City)
Zaváhaní obrany Blues v 51. minutě zápasu s Manchesterem United přišlo Bruceovy svěřence draho. Do té chvíle téměř bezchybná defenzíva se zhroutila jako domeček z karet. Kardinálem celé akce se stal domácí obránce Queudrue, který díky své nerozhodnosti namazal Cristianu Ronaldovi, jenž si zcela sám před bránou Taylora věděl rady a zajistil hostům tři body.

Kontroverzní okamžik kola: Ljungbergův neplatný gól
Při londýnském derby West Ham – Arsenal tahali domácí už od úvodních minut za delší konec. Van Persie již krátce před čtvrthodinou poslal Gunners do vedení. Kladiváři se snažili vyrovnat. Kýžená branka nakonec přišla, ovšem uznána nebyla. Henri Camara posílal kolmou přihrávku na Freddieho Ljungberga, ten si na hranici vápna Kanonýrů míč zpracoval a rozvlnil síť Almuniovy svatyně. Čárový pomocník Alana Wileyho však viděl ofsajd a radil branku neuznat. To také Wiley udělal. Podle opakovaných záznamů zřejmě k postavení mimo hru skutečně došlo, ale jestli bylo, tak opravdu na knap.

Zápas kola: Portsmouth – Reading 7:4
Při volbě zápasu kola nebyla úloha rozhodujících novinářů nijak složitá. Na plné čáře vyhrálo utkání Portsmouth – Reading, které vešlo v povědomí historie Premier League jako zápas, v němž padlo nejvíce branek. Kdo by po prvním poločase byl čekal, že vše dospěje až k jedenáctigólové kanonádě. V druhé půli se s góly roztrhl ne pytel, nýbrž obrovský žok a všichni přítomní na Fratton Parku se museli navzájem štípat do nosu, aby si ověřili, že se hraje Premier League a ne hokejové utkání, u níchž jsou podobné výsledky přece jenom daleko častější.


Nejlepší jedenáctka osmého kola

Bywater Derby County

Sagna Arsenal FC Meite Bolton Wanderers Davis Derby County Bocanegra Fulham FC

Bentley Blackburn Rovers Elano Manchester City Davis Fulham FC Petrov Manchester City

Anelka Bolton Wanderers Benjani Portsmouth FC

/ Fotbalportal.cz / Skysports.com

Nejnovější články