Zpět na » Premier League » Jaaskelainen hledá nové působiště

Jaaskelainen hledá nové působiště

0

Líbilo se

01.10. - Není věcí neznámou, že dlouholetá opora mezi třemi tyčemi Jussi Jaaskelainen z Boltonu Wanderers po tomto roce na Reebok Stadium balí kufry a stěhuje se za novým. Zájem o něho má v současnosti velké množství klubů z Premier League.

Dlouhých deset sezón tento Fin odchytal v dresu Trotters. Z mladého zelenáče vyrostl až v ostříleného harcovníka a ve třiatřiceti letech podle oborníků dosáhl ideálního brankářského věku z hlediska vyzrálosti, gólmanského umění a zkušeností. Po celé jedné dekádě na severozápadě Anglie si Jaaskelainen řekl dost a neprodloužil s vedením nabízenou novou smlouvu. I to naznačuje, že dřívější fotbalista finského VPS prahne po závanu čerstvého větru, spočívající ve změně dosavadního působiště.

Dle slov jeho agenta Petera Harrisona zájem o něho rozhodně je. Mezi kluby, jenž čekají na 1. leden 2007, tudíž dobu, kdy Jaaskelainenovi v Boltonu definitivně vyprší stávající kontrakt, jsou Arsenal, Newcastle, Middlesbrough a Aston Villa, kteří momentálně bedlivě monitorují situaci.

„V tuto chvíli ještě není nic podepsaného. Jednání byla zastavena a všechny nabídky byly staženy. Je normální, že se kluby zajímají o Jussiho – je to fantastický profesionál a jeden z nejlepších gólmanů v Evropě,“ uvedl na Jaaskelainenovu adresu Harrison v rozhovoru pro skysports.com.

„Samozřejmě, že by mohl být v hledáčku klubů jako jsou Arsenal nebo Newcastle. Kteří hráči v něm nejsou? V současné době čekáme na to, jak se celá záležitost vyvine. Nechceme se ukvapovat, protože ve fotbale nikdy nevíte, co se může všechno stát,“ doplnil zástupce finského brankáře.

/ Fotbalportal.cz / Skysports.com

Nejnovější články