Zpět na » Premier League » Reading přijde o Littlea

Premier League - Reading přijde o Littlea

0

Líbilo se

02.10. - Po drtivé sobotní porážce 7:4 s Portsmouthem zasahuje Reading další těžká rána. Křídelník Glen Little bude donucen podstoupit operaci se zraněnou achillovkou a půl roku si nezahraje. Nijak růžová není situace ani s Kalifou Cissém.

Jednatřicetiletý záložník si v právě probíhající sezóně za Royals ani nekopl a nic nenapovídá tomu, že by se v dohledné době mělo něco zásadního změnit. Přesněji v dohledném půlroce. Little má natrženou šlachu upínající Achillovu patu a zranění si vyžádá chirurgický zákrok, který definitivně odstaví bývalého hráče Boltonu na marodku.

„Sezóna je ztracena. Vše, na čem jsem pracoval se nyní rozplynulo jako pára nad hrncem,“ povzdychl si zraněný fotbalista Readingu. Little zamířil na Madejski Stadium v létě roku 2004 z Burnley, ale po celou dobu pobytu v týmu Stevea Coppella ho sužují zranění a vážné problémy s achilovkou jsou jen třešničkou na dortu. I fyzioterapeut Readingu Jon Fearn je v této věci spíše skeptický a operaci považuje za nutnou. „Glen se nedávno spolu se mnou rozhodl vyhledat specialistu na podobné potíže. Ten zjistil, že ve šlaše se objevila malá trhlinka, která způsobila všechny následující problémy,“ zdůvodnil Fearn.

Jestli se Little vrátí na fotbalové trávníky, tak až na konci ročníku. Dříve to podle všeho nepůjde. V nejbližší době by měl prodělat chirurgický zákrok u nejmenovaného odborníka ve Ĺ védsku. „Když jsem se dozvěděl, že operace je nevyhnutelná, odstavilo mě to na vedlejší kolej a těžce zasáhlo. Muž, jenž bude operovat, o obdobných zraněních ví spoustu. Už jsme se o tom bavili. Podle něho se bude jednat o normální chirurgický zákrok a z problémů bych se měl za čas dostat.“

„Jediný zádrhel je v tom, že šlacha se hojí déle než sval a rehabilitace se nesmí uspěchat. Bylo by skvělé, kdybych se vrátil čtyři měsíce před koncem soutěže. Reálnější však je, že se zpět dostanu nejdříve až v úplném závěru sezóny,“ doplnil Little.

Glen Little ovšem není jediným hráčem Royals, který se v tento podzimní čas chystá absolvovat chirurgický zákrok. Vleklé zdravotní lapálie s kolenem hodlá vyřešit i obránce Kalifa Cissé. Ten přestoupil do Readingu teprve v květnu z Boavisty Porto a za svého současného zaměstnavatele stačil odehrát pouhé dva ligové zápasy. Chystaná operace si vynutí šestitýdenní pauzu od fotbalu. „Cissé má přetrvávající potíže s chrupavkou v koleni,“ dodal Fearn.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články