Zpět na » League Championship » Wiganu Athletic byly odečteny body, důvodem mají být nevyplacené mzdy hráčům

Wiganu Athletic byly odečteny body, důvodem mají být nevyplacené mzdy hráčům

Wiganu Athletic byly odečteny body, důvodem mají být nevyplacené mzdy hráčům © iconsport.photo -

0

Líbilo se

21.03. - Tým Wigan Athletic byl potrestán okamžitým odečtem bodů. V posledních měsících se objevily zprávy, že bývalý tým Premier League nevyplácí svým hráčům mzdy kvůli přetrvávajícím finančním problémům. Anglický klub by tak na posledním místě tabulky měl mít pouze 31 bodů.

V důsledku přetrvávajícíh problémů je musel postihnout trest od anglické fotbalové ligy. Nyní padlo konečné rozhodnutí.

Wigan ve svém prohlášení uvedl: "EFL informovala Wigan Athletic, že mu byly s okamžitou platností odečteny tři body z tabulky poté, co klub v březnu 2023 nevyplatil hráčům mzdy. Klub byl již dříve obviněn a sankcionován za nedodržení podmínek standardních smluv, které byly v platnosti mezi klubem a jeho hráči v měsících červen 2022, červenec 2022 a říjen 2022."

Toto poslední porušení povinností ze strany klubu při plnění svých závazků znamená, že byly porušeny podmínky dohodnutého rozhodnutí, které klub uzavřel s EFL v lednu 2023.

"Dalším porušením dohodnutého rozhodnutí je, že majitel neuložil na určený účet částku ve výši 125 % předpokládaných měsíčních mzdových nákladů. Tohle byla klíčová podmínka dohodnutého rozhodnutí. V návaznosti na tento poslední případ neplacení mezd hráčů a nedodržení dohodnutého rozhodnutí byla nyní klubu samostatně vystavena nová obvinění. Majitel klubu bude rovněž obviněn z přestupku, přičemž celá záležitost bude postoupena nezávislé disciplinární komisi. Klub bere na vědomí prohlášení a obvinění EFL a v patřičné době vydá další aktuální informace o současné mzdové situaci."

Výsledkem je, že Wigan bude mít nyní na dně tabulky Championship pouze 31 bodů, osm bodů za Cardiffem City na 21. místě.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články