Zpět na » League Championship » Sunderland se po 4 letech konečně probil zpátky do Championship

League Championship - Sunderland se po 4 letech konečně probil zpátky do Championship

Sunderland se po 4 letech konečně probil zpátky do Championship © skysports.com, fotbalportal.cz - Sunderland postupuje

0

Líbilo se

21.05. - VIDEO Mnozí fotbaloví fanoušci poznali pořádně tento klub až po dechberoucí dokumentární sérii Sunderland ´Til I Die od Netflixu. Nyní se Black Cats konečně dočkali nějaké radosti. Ve Wembley zdolali Wycombe 2:0 a poprvé od pádu v roce 2018 se vrací do druhé nejvyšší soutěže. A pro klub je to velký krok k návratu na výsluní.

Na legendárním stadionu ve Wembley bylo přítomno 72 000 natěšených fanoušků. Ti sledovali bitvu mezi Sunderlandem a Wycombem o poslední místenku do Championship. V hlavní části League One skončil Sunderland na pátém místě a Wycombe dokonce až na šestém.

V play-off ale Sunderland po výsledcích 1:0 a 1:1 přešel přes Sheffield Wednesday a Wycombe po výsledcích 2:0 a 0:1 přes favorita z Milton Keynes.

Ve Wembley byli lepší Black Cats. Do vedení je poslal už ve dvanácté minutě Eliot Embleton. Gólman Stockdale rozhodně neměl čisté svědomí. Pojistku přidal 11 minut před koncem Ross Steward, nejlepší střelec Sunderlandu.

Posledních patnáct minut odehrál i slavný Adebayo Akinfenwa. Známý jako „nejtěžší fotbalista světa“. Pro něj to byl vůbec poslední zápas v kariéře.

sfsAdebayo Akinfenwa (zdroj: dailymai.co.uk)

Sunderland poprvé v historii zvládl tohle play-off. V roce 1990 padl se Swindon Town, v roce 1998 s Charltonem. Se stejným soupeřem se mu to stalo i před třemi lety.

Hlavní kouč Alex Neil řekl, že je to jen první krok.

„Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Wycombe si v této sezoně vedl skvěle, věděli jsme, že nás hodně lidí silně podporovalo, ale to je pro nás normální.“

„Zvládli jsme to opravdu dobře, kluci si to zaslouží. Mám z nich radost, stejně jako z fanoušků. Tento klub by neměl být tam, kde je, a tohle je první krok k tomu, abychom se vrátili tam, kde chceme být.“

„Největší tlak jsem vyvíjel já - hierarchie, lidé, kteří vlastní klub, o tom se nemluvilo. Jak nám můžete pomoci, jak můžete napravit věci, které je třeba napravit?“

„Pro mě, když jsem přišel do takové práce v League One, nechci řídit v League One - musel jsem se pokusit dostat klub z League One, stát se znovu manažerem Championship, pod velkým tlakem a kontrolou. Ale s takovou skupinou hráčů to není problém.“

„Jsem připraven odejít, ale v jiném smyslu. Večer si užiju, dám si pár piv a hráči by měli taky.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články