Zpět na » League Championship » Cardiff se vrací do Premier League. V play-off se potká Fulham s Derby County a Aston Villa s Middlesbrough

Cardiff se vrací do Premier League. V play-off se potká Fulham s Derby County a Aston Villa s Middlesbrough

Cardiff se vrací do Premier League. V play-off se potká Fulham s Derby County a Aston Villa s Middlesbrough © skysports.com, fotbalportal.cz - Cardiff postupuje do Premier League

2

Líbilo se

06.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Základní část Championship je dohrána. K jistému postupujícímu Woverhamptonu se dnes definitivně přidal Cardiff City, který se vrací do Premier League po 4 letech. Fulham si v play-off o postup do nejvyšší soutěže zahraje s Vydrovým Derby County. Druhý finalista vzejde ze souboje Aston Villy s Middlesbrough. Sunderland po loňském sestupu z Premier League padá dokonce do League One.

Cardiff City slaví návratu mezi elitu po sestupu v roce 2014. Zajistila mu to remíza 0:0 doma s Readingem. Zaváhání Cardiffu totiž nevyužil Fulham, který prohrál v Birminghamu 3:1. Neil Warnock, kouč Cardiffu, slaví rekordní osmý postup ve své kariéře.

Bluebirds mají za sebou pouze jedinou sezónu v historii Premier League. Zahráli si ji v ročníku 2013/2014. Okamžitě se však pakovali znovu o patro níže. Teď by rádi usadili v nejvyšší soutěži na delší dobu.

Klub z hlavního města Walesu posbíral za celou sezónu dohromady 90 bodů. Lepší byl pouze Wolverhampton. Ten má na kontě 99 bodů. V posledním kole Wolves prohráli se Sunderlandem 3:0. Ani to ale Black Cats neuchránilo od další pohromy. Po loňském sestupu z Premier League skončili v Championship na samém dně tabulky a padají do League One.

Na třetím místě tedy skončil Fulham, kde působí český obránce Tomáš Kalas. Londýnský klub si v play-off o jediné místo do Premier League zahraje proti Derby County. Tam hraje Matěj Vydra - nejlepší střelec druhé ligy s 21 góly. Dojde tedy na český souboj.

Druhou dvojici utvoří čtvrtá Aston Villa a páté Middlesbrough. Z této čtveřice vzejde jediný postupující do nejvyšší anglické soutěže. Kdo tedy doplní Wolverhampton a Cardiff?

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články