Obavy v Barceloně: Absence Messiho se zase protáhne, azulgranas bez něj neumí vyhrávat
© goal.com - Leo Messi
2
14.09. - Barcelona už se nemůže dočkat, až se jí do sestavy vrátí Lioenl Messi. Fotbalista, jehož přítomnost je pro ni životně důležitá. Ač si to mnozí nechtějí připustit, statistiky mluví jasně. Azulgranas bez největší opory prostě nevyhrávají. A to se absence argentinského fotbalisty má ještě protáhnout.
Dnes večer na Barcelonu čeká doma na Camp Nou Valencia. V sestavě bude nadále chybět Messi. Jako v předchozích třech ligových zápasech této sezóny. Ostatně letos se Leo v netradičním kostkatém dresu předvedl pouze před zápasem o Trofej Gampera na začátku srpna. To se fanouškům před novou sezónou tradičně představují všichni hráči. On ale do duelu proti Arsenalu nezasáhl. Pouze fanouškům zamával a pronesl k nim pár optimistickým vět směrem k nadcházejícímu ročníku.
Nemohl ještě nastoupit, neboť po návratu z dovolené za sebou ještě neměl ani jednu tréninkovou jednotku. Další den do procesu už naskočil, ovšem hned se zranil. Natržený lýtkový sval mu zabránil nejen v cestě na turné po USA, ale také naskočit do premiérového ligového duelu v Bilbau.
Když už se zdálo, že druhé kolo s Betisem stihne, stav poraněného svalu se zase zhoršil a Messi následně nestihl ani třetí kolo v Pamploně. Reprezentační přestávka měla být dostatečně dlouhá na to, aby se dal zdravotně do kupy. Jenže nakonec to nebylo dost dlouhé časové období, aby se Messi mohl vrátit na trávník. A tak se jeho návrat vždy o další zápas odsouval.
Dnes nestihne Valencii, v úterý by mohl být fit proti Dortmundu. Jenže už je jasné, že ani premiéru Ligy mistrů nestihne. Další metou je proto zápas 5. ligového kola s Granadou.
A Barcelona už svého kapitána potřebuje jako sůl. Statistiky totiž poukazují na to, že bez svého lídra azulgranas dokázali vyhrát jen jedinkrát z posledních sedmi zápasů. Doma zdolali Betis 5:2. Naposledy jen remizovali s Osasunou 2:2 a podlehli Athleticu 0:1. A v závěru uplynulé sezóny, kdy chyběl Messi, prohrála Barcelona s Celtou 0:2, Sevillou 0:2 a Levante 1:2. S nováčkem Huescou pak na jejím stadionu remizovala 0:0.
Od chvíle, co je Messi hráčem prvního týmu, vynechal 194 střetnutí v rámci všech soutěží. 69 z nich bylo kvůli zranění, zbylé pak ve většině případů kvůli rozhodnutí trenéra, aby si největší hvězda odpočinula. Nejdelší absenci Messi zaznamenal od listopadu 2006 do února 2007. Tehdy kvůli zlomené zánártní kůstce chyběl 87 dní a vynechal 18 zápasů.
Kam dál?
- Barcelona i proti Valencii bez Messiho, Real chce ukončit domácí čekání na výhru
- Návrat do Barcelony? Nevěřili mi, svěřuje se Dani Alves
- Dilema barcelonského vedení: Zkusit znovu Neymara, nebo se vrhnout na Mbappého?
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Chelsea letos bude bavit. Londýnské...
Chelsea se loňská sezóna vůbec nepovedla. Proto dorazil nový kouč Xabi Alonso, od kterého se bude hodně očekávat. V rámci... -
Šok v Liverpoolu: O kritizovanou...
Jedním ze symbolů loňského liverpoolského zmaru byl nizozemský křídelník Cody Gakpo, jemuž byl během léta umožněn odchod.... -
Přestupové spekulace: Chelsea...
Dnešní přestupové spekulace se točí převážně kolem anglických klubů. Manchester City je blízko k podpisu hvězdy Chelsea a... -
Manchester United by rád posílil pozici levého obránce, jenže na trhu nechce dělat kompromisy. Mezi hlavní cíle patří Lewis...
-
Kdo bude nový Golden Boy? V nominaci...
Italský web Tuttosport oznámil nominaci na nejprestižnější ocenění pro mladé fotbalisty, tedy Golden Boy. Posledním vítězem... -
Další kometa z La Masie? Barcelona...
Barcelona se údajně bude loučit s Alejandrem Baldém. Mnozí fanoušci si ťukali na čelo, proč chce Flick zůstat jen s Joaem... -
Felix Nmecha je připraven převzít...
Felix Nmecha (25) vstupuje do své čtvrté sezony v Borussii Dortmund v úplně jiné pozici než při příchodu z Wolfsburgu. Z...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


