17. kolo Primera División: Na Bernabéu přijede předposlední Granada, Barcelona zavítá do Villarrealu
© rpp.pe - Barcelona hraje v neděli ve Villarrealu
2
06.01. -
Po vánočních svátcích se opět rozjíždí španělská nejvyšší fotbalová soutěž Primera División. V rámci 17. kola se střetne již zítra brzy odpoledne Real Madrid na domácím stadionu s Granadou, Barcelona, která je za Bílým baletem v tabulce druhá o tři body jede v neděli na El Madrigal do Villarrealu.
Real Madrid - Granada CF
Sobota 7. ledna, výkop 13.00, San Bernabéu, Madrid
Real Madrid může v sobotu vyrovnat na španělské úrovni rekordní šňůru 39 zápasů bez porážky, kterou v sezóně 2015-16 natáhl se svoji Barcelonou trenér Luis Enrique a jejíhož konce se dočkal právě v zápase proti madridskému klubu.
Zinedine Zidane totiž zvítězil v prvním utkání nového roku 2017 v úvodním osmifinálovém zápase Copa del Rey nad Sevillou 3:0 a aktuálně se ručička počítadla zastavila na položce 38. Naposledy se museli hráči merengues vracet do kabiny se sklopenými hlavami v dubnu po neslavném zápase Ligy mistrů ve Wolfsburgu.
V největších evropských ligách nastavili laťku neporazitelnosti jen o něco výš v Anglii Nottingham Forest, který v letech 1977-1978 nepoznal hořkost porážky ve 40 duelech. Ještě o něco lepší pak byl v Serii A Juventus Turín, jenž pod současným manažerem londýnské Chelsea Antoniem Contem zůstal v letech 2011-2012 neporažen ve 43 střetnutích.
Sobotní duel s Granadou bude také prvním letošním pro Cristiana Ronalda, který ve středečním zápase proti Seville odpočíval. Před zápasem by měl fanouškům ukázat trofej, kterou získal v půlce prosince, svůj čtvrtý Zlatý míč.
Na marodce budou ale nadále Gareth Bale, Kovačić a Pepe, Lucas Vázquez sice už trénoval po svalovém zranění, ale jeho start v zápase je nejistý. Chybět bude určitě také kapitán týmu Sergio Ramos, který si v posledním zápase vykoledoval pátou žlutou kartu po níž tradičně následuje jednozápasový distanc.
Granada zavítá na Camp Nou v pro ni asi nejtěžší chvíli za poslední roky. Na kontě má pouhých devět bodů a jedinou výhru. Trenér Lucas Alcaraz navíc nebude moci počítat s jedním ze svých nejlepších hráčů Mehdi Carcelou, který je s marockým národním týmem na Africkém poháru národů, ze stejného důvodu bude chybět i hráč z Pobřeží Slonoviny Angban. Zranění pak trápí Sauniera, Foulquiera a Isaaca Cuencu.
Pravděpodobné sestavy:
Real Madrid: Navas - Danilo, Nacho, Varane, Marcelo - Casemiro, Isco, Modrić - James, Benzema, C. Ronaldo
Granada: Ochoa - Tito, Lombán, Vezo, Gabriel Silva - Samper, Uche - Boga, Bueno, A. Pereira - Kravets
Tip FotbalPortal.cz 5:0
Villarreal CF - FC Barcelona
Neděle 8. ledna, výkop 20.45, El Madrigal, Villarreal
Po včerejším pohárovém střetnutí v Bilbau zřejmě nepanuje úplně ideální atmosféra v řadách Barcelony. Ta úvodní zápas v novém roce nezvládla a podlehla Athleticu na jeho půdě 1:2, byť v závěru soupeř dohrával pouze v devíti lidech.
Nedobře vstoupil do poháru také soupeř Barcelony z Villarrealu. V Copa del Rey utrpěl porážku v San Sebastiánu. V průběhu zápasu už svěřenci trenéra Frana Escriby prohrávali 0:3, nicméně naději do odvety ještě před koncem vykřesal parádní trefou z dálky reprezentační adept Manu Trigueros.
Nicméně v lize se Villarrealu docela daří a drží čtvrtou pozici, důležitou pro vstup do příštího ročníku milionářské Ligy mistrů. V posledních třech utkáních neprohrál a ani z Madrigalu se nevozí body úplně snadno, když za celou podzimní část na svém stadionu Žlutá ponorka prohrál jen jednou.
Jenže na mistrovskou Barcelonu se jí poslední dobou vůbec nedaří. Už je to totiž téměř deset let, co Villarreal na svém stadionu Katalánce porazil. Bylo to v říjnu 2007 a pod výhru žlutých 3:1 se dvěma góly podepsal Marcos Senna a jedním zásahem i současný hráč Arsenalu Santi Cazorla. Za Barcelonu pak korigoval skóre Bojan Krkić.
Od té doby se na El Madrigalu odehrálo devět střetnutí, tři skončily nerozhodně, jako ten poslední ligový (2:2) a šest výhrou azulgranas.
Nejistý je start Jeremyho Mathieua, jehož trápil lýtkový sval určitě pak bude chybět Japser Cillessen, jemuž účast zhatí stejný problém. Na straně Villarrealu pak dlouhodobě absentuje útočník Roberto Soldado, k němuž se přidali Čeryšev, Musacchio, otazník visí také nad Victorem Ruizem a Brunem.
Pravděpodobné sestavy:
Villarreal: Asenjo - Mario, V. Ruiz, A. Gonzales, J. Costa - Castillejo, Trigueros, Dos Santos, R. Soriano - Sansone, Pato
FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Mascherano, Digne - Busquets, André Gomes, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar
Tip FotbalPortal.cz 1:1
Kompletní program 17. kola Primera División:
Pátek 6. ledna
20.45 Espanyol - Deportivo
Sobota 7. ledna
13.00 Real Madrid - Granada
16.15 Eibar - Atlético Madrid
18.30 Las Palmas - Sporting
20.45 Real Sociedad - Sevilla
Neděle 8. ledna
12.00 Athletic Bilbao - Alavés
16.15 Betis - Leganés
18.30 Celta - Málaga
20.45 Villarreal - FC Barcelona
Pondělí 9. ledna
20.45 Osasuna - Valencia
Seznam zápasů, které vysílá Nová DIGI TV:
Kam dál?
- Za dobrou práci dobrá výplata. Zidane se posune mezi nejlépe placené kouče
- Váhavý vstup Barcelony do nového roku, v Bilbau prohrála 1:2
- Nový rok, nový život. James potvrdil, že zůstává v Realu
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
-
MS 2026: Paraguay a Austrálie bojují...
Skupina D míří do dramatického finiše. Paraguay i Austrálie mají před posledním utkáním shodně tři body a vítěz... -
MS 2026: USA útočí na stoprocentní...
Američané mají před závěrečným vystoupením ve skupině D splněno. Po dvou výhrách si zajistili postup i první místo,... -
MS 2026: Nizozemsko chce stvrdit...
Nizozemsko má před závěrečným zápasem skupiny F jasný cíl - potvrdit postup z prvního místa. Po demolici Švédska vstupuje... -
Bayern si chce pojistit Oliseho. Nová...
Michael Olise (24) se během jediného roku stal jednou z největších hvězd Bayernu Mnichov. Není proto divu, že jeho výkony... -
Manchester United vytipoval tři...
Manchester United prý v letním přestupním okně vytipoval tři brankáře jako kandidáty na posílení svého kádru. Rudí... -
Bouaddi opustí Lille pouze pod jednou...
Arsenal a Real Madrid zjistily požadovanou přestupní cenu a postoj záložníka Ayyouba Bouaddiho k případnému letnímu odchodu z... -
BBC záměrně neukázala podávání...
Před utkáním mistrovství světa mezi Anglií a Ghanou se nejvíce nemluvilo o samotném zápase, ale o jednom tradičním...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


