Zpět na » Carabao Cup » Liverpool před finále Carabao Cupu počítá další ztráty

Liverpool před finále Carabao Cupu počítá další ztráty

Liverpool před finále Carabao Cupu počítá další ztráty © iconsport.photo - Mohamed Salah

1

Líbilo se

21.02. - Carabao Cup se blíží. Pro Chelsea půjde letos o jedinečnou možnost získat trofej, pro Liverpool může být jednou z několika. Oba týmy ale do zápasu půjdou se stejným chtíčem. Jürgen Klopp to ale bude mít těžší se skládáním sestavy. Kromě již známých absencí totiž Jürgen Klopp mluví i o problémech Mohameda Salaha a Darwina Núňeze.

Liverpool se už 25. února ve finále Carabao Cupu potká s Chelsea. The Blues se v posledních zápasech vybičovali k výborným výkonům a zápas stejně jednoznačný jako ten poslední vzájemný, se asi neočekává. Liverpool půjde do zápasu s velkým počtem asbencí, ke kterým po posledním zápase s Brentfordem přibyl Diogo Jota, hráč měsíce Premier League a také Curtis Jones, za mě nejlepší hráč tohoto ročníku Carabao Cupu. Vedle nich bude Kloppovi chybět i Alisson, jenž by ale stejně nechytal, Dominik Szoboszlai a Trent Alexander-Arnold.

2 absence v záloze dokáže vyřešit Wataru Endo, Alexis Mac Allister a Ryan Gravenberch, Trenta nahradí skvělý Conor Bradley, jenž v posledním vzájemném zápase skóroval a byl suverénně nejlepším hráčem na hřišti, Alissona v brance nahradí spolehlivá dvojka a specialista na Carabao Cup Caiomhin Kelleher. Co ale s útokem? Na absence Dioga Joty jsou v Liverpoolu tak nějak zvyklí. Jürgen Klopp ale mluvil i o dalších dvou potencionálních absencích v ofenzivě, a to hodně citelných. Jedná se o Darwina Núňeze a Mohameda Salaha.

Jak to tedy Klopp vyřeší? V ideálním případě si přes týden Mohamed Salah i Darwin Núňez doléčí svá svalová zranění ze zápasu s Brentfordem, kdy Núňez nehrál už ve druhém poločase. Nezapomínejme navíc, že Liverpool jeetě dnes čeká dohrávka s Lutonem v Premier League. Už dnes tak budeme moct vidět onu sestavu, která vyběhne na Chelsea. Jasnou volbou bude na levém křídle Luis Díaz, ve středu by hrál Cody Gakpo a na pravém křídle Harvey Elliott. Jiná varianta tu prakticky není. Klíčové dnes bude, aby se další článek ofenzivy nezranil

Darwin Núňez

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články