Zpět na » Primera Division » Diego Costa rozvázal svoji smlouvu s Atlétikem Madrid a bude si hledat nový klub

Primera Division - Diego Costa rozvázal svoji smlouvu s Atlétikem Madrid a bude si hledat nový klub

Diego Costa rozvázal svoji smlouvu s Atlétikem Madrid a bude si hledat nový klub © futbolgrad.com - Diego Costa

0

Líbilo se

29.12. - Atlétiko Madrid a Diego Costa se vzájemně dohodli na předčasném ukončení kontraktu bývalého útočníka Chelsea, který byl v klubu smluvně vázán do června 2021. Španělský reprezentant požádal klub o rozvázání svého kontraktu z osobních důvodů a v lednu si bude moci hledat nový klub.

„Atlétiko Madrid a Diego Costa dosáhli dohody o ukončení smlouvy útočníka, která měla vypršet 30. června 2021,“ stojí v prohlášení Atlétika Madrid.

„Útočník před několika dny požádal klub o odchod z osobních důvodů a v úterý podepsal ukončení své smlouvy. Klub by rád poděkoval Diegu Costovi za jeho obětavost během posledních let a přeje mu hodně štěstí v další fázi jeho profesionální kariéry.“

Costův odchod potvrdil i trenér španělského klubu Diego Simeone. „Mluvili jsme spolu o jeho osobních problémech a klub mu chtěl pomoci, aniž by to poškodilo jeho vlastní zájmy.“

„Nyní jsme tento problém vyřešili a cítíme se lépe. Diego cítil potřebu najít si novou výzvu a jsem si jistý, že kamkoli půjde, všude se prosadí, protože je to bojovník.“

Diego Costa původně přišel do Atlétika Madrid v roce 2006 v pouhých 17 letech a za klub vstřelil od roku 2010 do roku 2014 celkem 43 gólů v 94 utkáních.

V roce 2014 pomohl týmu Diega Simeoneho k senzačnímu španělskému titulu 27 nastřílenými góly, načež odešel za 34 milionů liber do Chelsea, kde si připsal 58 gólů ve 120 utkáních a anglickému klubu přispěl ke dvěma ligovým titulům.

V roce 2017 ale po příchodu nového manažera Antonia Conteho o svoje místo v sestavě přišel a v lednu následujícího roku se vrátil do Atlétika za částku 54 milionů liber.

Po svém návratu pomohl Costa svému týmu k titulům v Evropské lize a Superpoháru UEFA, jenže slibnou formu mu přerušila série zranění, po které se jen těžko dostával zpět do základní sestavy.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 29.12. Odpovědět

Rýsuje se návrat do Chelsea.

balmain
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články