Zpět na » Primera Division » Další vzpoura rebela Diega Costy

Primera Division - Další vzpoura rebela Diega Costy

Další vzpoura rebela Diega Costy © eurosport.es - Diego Costa

0

Líbilo se

18.04. - Diego Costa je bezesporu velmi dobrý útočník. Ovšem toto tvrzení platí jen ve chvíli, kdy takříkajíc seká latinu. A to se poslední dobou zrovna neděje. Naposledy měl totiž průšvih v klíčovém utkání o španělský titul, kdy se nechal úplně zbytečně vyloučit a dnes u jeho jména přibyl další vroubek.

Zdá se, že Diego Costa začal sekat jednu botu za druhou a postupně odbočuje na stezku, která definitivně pohřbí jeho angažmá. Fotbalista, který po návratu z Chelsea v Atléticu marně hledá zašlou slávu z předchozí etapy u colchoneros, jež byla dokonce korunována španělským titulem, totiž rozhodně nenaplňuje očekávání, s nimiž ho klub kupoval od Blues zpět v lednu roku 2018.

Jednak jsou to častá zranění, která brání Costovi pravidelně nastupovat a poslední dobou se čím dál tím více řeší zkraty a chování forvarda, který se narodil v brazilském Lagartu a španělský pas získal až v roce 2013. Před dvěma týdny to byl zkrat v důležitém ligovém duelu proti Barceloně, kdy se nechal vyloučit už ve 28. minutě za to, že rozhodčímu od plic řekl: Se.u na tvoji z.u.venou matku" a navíc arbitra chytil za ruku, aby nemohl dát jeho spoluhráčům žluté karty.

Za tento exces vyfasoval stopku ve výši osm zápasů, čímž pro něj letošní ligový ročník skončil.

Další extempore si ale Costa přichystal na dnešek. Odmítl totiž trénovat s týmem, zůstal pouze v útrobách stadionu, přestože oficiálně není zraněný. Španělská média mají o důvodu jeho absence jasno.

Je to protest proti tomu, že se za něj klub nepostavil v okamžiku udělení trestu za vyloučení proti Barceloně," píše deník Marca.

Jenže ještě asi podstatnějším motivem byla zpráva, kterou Costa obdržel a sice, že s ním klub dokonce zahájil disciplinární řízení za jeho chování, neboť se potvrdilo, že to, co řekl rozhodčímu v zápase s Barcelonou, byla skutečně pravda.

Ačkoliv trenér Simeone prohlásil, že Costa je pro něj nepostradatelný hráč, v konkurenci Griezmanna a Moraty začíná povážlivě ztrácet kredit a je dost dobře možné, že nakonec i klub uslyší na volání z Číny, kde je o Costu zájem. Už asi jenom tam...

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Troska vypatlaná. Takový druhý Řepa .

AVSuvorov
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články