Zpět na » Evropská liga » Slavia senzačně udolala Leicester, postup po velkém dramatu slaví i Arsenal

Evropská liga - Slavia senzačně udolala Leicester, postup po velkém dramatu slaví i Arsenal

Slavia senzačně udolala Leicester, postup po velkém dramatu slaví i Arsenal © slavia.cz -

1

25.02. - REVIEW Slavia znovu nepovolila Leicesteru ani gól a na půdě momentálně třetího týmu anglické Premier League zvítězila 0:2, díky čemuž si zajistila postup mezi šestnáct nejlepších. Po obrovském dramatu jde dále i Arsenal, naopak překvapivě končí Neapol, Hoffenheim či Leverkusen.

Arsenal 3:2 (1:1) Benfika Lisabon

Branky: 21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney - 43. D. Goncalves, 61. Rafa Silva

Arsenal vstoupil do domácí odvety velmi dobře. V 21. minutě Saka parádně vysunul Aubameyanga a ten lobem poslal Gunners do vedení. Srovnání mohla přinést standardka Pizziho, hlavičkující Vertonghen poslal míč těsně nad.

Hostům se ale přecijen ještě do půle podařilo srovnat. Míč si na přímý kop nachystal Diogo Goncalves a úchvatnou ranou do pravé šibenice dal hostům výranzou naději.

Aubameyang v úvodu druhé půle poslal míč těsně vedle levé tyče a tak se Benfika dostala do překvapivého vedení. Po hrozivé chybě Ceballose si Rafa Silva obhodil vyběhnuvšího Lena a pohodlně dopravil míč do prázdné brány.

Už za šest minut ale bylo srovnáno. Po přihrávce střídajícího Williana křižnou ranou k levé tyči udeřil obránce Tierney.

Arsenal nakonec o svém postupu rozhodl v 87. minutě. Saka poslal nádherný centr na hlavu Aubameyanga a kapitán londýnského celku druhou trefou poslal svůj tým do osmifinále. Benfika měla v závěru obrovskou příležitost, Gabriel Pires ale zamířil jen do levé tyče, následně se také mával a pískal ofsajd. Mezi šestnáct nejlepších tak postupuje Arsenal.

Leicester City 0:2 (0:0) Slavia Praha

Branky: 49. Provod, 79. Sima

První půle dlouho očekávaného duelu příliš nepřinesla. Leicester měl velmi dobrý úvod, jedinou kloudnou akci domácích ale zakončil Ünder z úhlu jen do připraveného Koláře.

Na opačné straně se po odkopu Stanciua dostal do zakončení Sima, Schmeichela ovšem nepřekvapil. První půle tak opět branku nenabídla.

Hned v úvodu druhého poločasu se ale Slavia vrhla do útoku a překvapivě udeřila. Stanciu poslal vynikající centr do pokutového území a nikým nebráněný Provod propálil bezmocného Schmeichela.

Po hodině hry provedl Brendan Rodgers hned trojí střídání, Leicester si ovšem žádnou dobrou příležitost vypracovat nedokázal. A tak deset minut před koncem Olayinka posunul míč na Simu a ten perfektní přízemní ranou k levé tyči definitivně rozhodl.

Slavia předvedla perfektní defenzivní výkon, za 180 minut nepustila Leicester k ničemu vážnějšímu a po zásluze slaví postup mezi šestnáct nejlepších.

Kompletní výsledky 2. zápasů šestnáctifinále Evropské ligy:

Ajax - Lille 2:1 (15. Klaassen, 88. Neres - 78. Yazici z penalty), první zápas 2:1, postupuje Ajax
Arsenal - Benfica 3:2 (21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney - 43. D. Goncalves, 61. Rafa Silva), první zápas 1:1, postupuje Arsenal
Hoffenheim - Molde 0:2 (20. a 90+5. Andersen), první zápas 3:3, postupuje Molde
Neapol - Granada 2:1 (3. Zielinski, 59. Ruiz - 25. Montoro), první zápas 0:2, postupuje Granada
Rangers - Antverpy 5:2 (9. Morelos, 46. Patterson, 55. Kent, 79. Barišić z penalty, 90+2. Itten z penalty - 32. Refaelov, 57. Lamkel Ze), první zápas 4:3, postupují Rangers
Šachtar - Maccabi Tel Aviv 1:0 (67. Moraes z penalty), první zápas 2:0, postupuje Šachtar
Villarreal - Salzburg 2:1 (40. a 89. z penalty G. Moreno - 17. Berisha), první zápas 2:0, postupuje Villarreal
Tottenham - Wolfsberger 4:0 (11. Alli, 50. a 83. Carlos Vinícius, 73. Bale), první zápas 4:1, postupuje Tottenham
AC Milán - Crvena Zvezda 1:1 (9. Kessie z penalty - 24. Ben Fardou), první zápas 2:2, postupuje AC Milán
AS Řím - Braga 3:1 (24. Džeko, 75. Pérez, 90. Mayoral - 89. vlastní Cristante), první zápas 2:0, postupuje AS Řím
Club Bruggy - Dynamo Kyjev 0:1 (83. Bujalskyj), první zápas 1:1, postupuje Dynamo Kyjev
Dinamo Záhřeb - FK Krasnodar 1:0 (31. Oršić), první zápas 3:2, postupuje Dinamo Záhřeb
Leicester - Slavia 0:2 (49. Provod, 79. Sima), první zápas 0:0, postupuje Slavia
Leverkusen - Young Boys 0:2 (48. Siebatcheu, 86. Fassnacht), první zápas 3:4, postupuje Young Boys
Manchester United - Real Sociedad 0:0, první zápas 4:0, postupuje Manchester United
PSV Eindhoven - Olympiakos 2:1 (23. a 44. Zahavi - 88. Koka), první zápas 2:4, postupuje Olympiakos