Zpět na » Evropská liga » Slavia se s Leicesterem rozešla bez branek, Rudí ďáblové deklasovali Sociedad

Evropská liga - Slavia se s Leicesterem rozešla bez branek, Rudí ďáblové deklasovali Sociedad

Slavia se s Leicesterem rozešla bez branek, Rudí ďáblové deklasovali Sociedad © slavia.cz - Jan Bořil v utkání proti Leicesteru.

0

18.02. - REVIEW Slavia doma bez branek remizovala s Leicesterem a živí šance na postup do osmifinále Evropské ligy. Jednou nohou už tam jsou Rudí ďáblové, kteří čtyřmi góly rozdrtili Real Sociedad. Trápil se naopak AC Milán, s Bělehradem i kvůli trefě Guélora Kangy z penalty remizoval 2:2.

Slavia Praha 0:0 Leicester

Přeci jen asi mírné zklamání pro nezaujatého fanouška. Oba celky sice běhaly, hrálo se chvílemi nahoru dolů, ale žádnou výraznější příležitost jsme neviděli.

Už ve 3. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele Kúdela, ale hodně minul. Na opačné straně postupoval sám na Koláře Barnes, domácí gólman ale skvěle zasáhl. Tato střela byla navíc jedinou ranou hostujícího celku.

Další příležitost přišla až po hodině hry, Stanciu krásně loboval míč za Schmeichela, ten ale předvedl vynikající zákrok. Následně odstoupil nevýrazný Vardy, do hry přišel Iheanacho.

Ten hned po minutě dostal žlutou kartu a nebyl daleko od vyloučení. V jednom případě si chtěl nasimulováním vykoledovat penaltu, poté ještě jednou trefil jednoho z obránců. Slavia se tak s Leicesterem rozešla bez branek a živí naději na postup mezi šestnáct nejlepších.

Real Sociedad 0:4 (0:1) Manchester United

Branky: 27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James

Real Sociedad na "domácím" hřišti v Turíně předvedl nevýrazný výkon a prakticky v Evropské lize končí. Častěji sice držel míč na kopačkách, United ale vyučovali z produktivity.

Úvod utkání ale patřil domácím. Januzaj těsně minul, další ránu Isaka musel vyrážet na roh Henderson. Dobrou příležitost na opačné straně nevyužil McTominay, tutovku poté neproměnil Rashford.

Dočkal se tak až Bruno Fernandes ve 27. minutě. Míč mu za obranu poslal Rashford, domácí se poté v čele s gólmanem Remirem nedomluvili a míč byl v síti.

Těsně před hodinou hry se Rudí ďáblové trefili podruhé. James přiťukl míč Fernandesovi a ten z první mířil přesně k levé tyči. O sedm minut později se trefil i Rashford a bylo rozhodnuto. Aktivní byl také Daniel James, po jedné přihrávce se dočkal i branky.

Nejprve mu sice byla trefa odňata kvůli ofsajdu, následně jej vychytal Remiro. V poslední minutě ale dostal vynikající přihrávku od Baillyho a svůj únik zakončil z úhlu přesnou ranou. United tak zvítězili 0:4 a postup je téměř jistotou.

Kompletní výsledky 1. zápasů šestnáctifinále Evropské ligy:

Dynamo Kyjev - Club Bruggy 1:1 (62. Bujalskij - 67. Mechele)
Braga - AS Řím 0:2 (5. Džeko, 87. Mayoral)
CZ Bělehrad - AC Milán 2:2 (52. z penalty Kanga, 90+3. Pankov - 42. vlastní Pankov, 61. z penalty T. Hernández)
Krasnodar - Dinamo Záhřeb 2:3 (28. Berg, 69. Claesson - 15. a 54. Petković, 75. Atiemwen)
Olympiakos - PSV Eindhoven 4:2 (9. Bouchalakis, 37. M´Vila, 45+2. El Arabi, 83. Masouras - 14. a 40. Zahavi)
Real Sociedad - Manchester United 0:4 (27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James)
Slavia - Leicester 0:0
Wolfsberger - Tottenham 1:4 (55. z penalty Liendl - 13. Son, 28. Bale, 34. Lucas Moura, 88. Carlos Vinícius)
Young Boys - Leverkusen 4:3 (3. Fassnacht, 19. a 89. Siebatcheu, 44. Meschack - 49. a 52. Schick, 68. Diaby)
Antverpy - Rangers 3:4 (45. Avenatti, 45+8. z penalty Refaelov, 66. Hongla - 38. Aribo, 59. a 90. obě z penalty Barišić, 83. Kent)
Benfica - Arsenal 1:1 (55. z penalty Pizzi - 57. Saka)
Granada - Neapol 2:0 (19. Herrera, 21. Kenedy)
Lille - Ajax 1:2 (72. Weah - 87. z penalty Tadić, 89. Brobbey)
Maccabi Tel Aviv - Šachtar 0:2 (31. Alan Patrick, 90+3. Tete)
Molde - Hoffenheim 3:3 (41. Ellingsen, 75. Fofana - 8. a 28. Dabbur, 45+3. Baumgartner, 71. Andersen)
Salzburg - Villarreal 0:2 (41. Alcácer, 71. Niño)

Více informací o Manchester United naleznete zde.