Zpět na » Evropská liga » Po třech týdnech opáčko. Tři body pro Spartu i Slavii, Liberec znovu neskóroval

Evropská liga - Po třech týdnech opáčko. Tři body pro Spartu i Slavii, Liberec znovu neskóroval

Po třech týdnech opáčko. Tři body pro Spartu i Slavii, Liberec znovu neskóroval © sparta.cz - Lukáš Juliš překonává defenzivu Celticu.

0

26.11. - REVIEW Sparta stejně jako před třemi týdny vyřídila Celtic čtyřmi góly, uspěla i Slavia, která nasázela Nice tři branky. To Liberec znovu prohrál s Hoffenheimem, opět neskóroval a je prakticky bez šance na postup ze skupiny.

Sparta Praha 4:1 (2:1) Celtic

Branky: 27. Hancko, 38. a 80. Juliš, 90.+4 Plavšič - 15. Edouard

Pro Spartu tentokrát duel se Celticem nezačal dobře. Domácí obraně v patnácté minutě utekl Edouard, pohrál si s Hanckem a poté o tyčku zavěsil.

Hancko ale své menší zaváhání brzy napravil. Dočkalův rohový kop se odrazil k Pavelkovi. Ten nezamířil dobře, trefil ale míč přímo na Hancka, který zavěsil. A ve 38. minutě už Sparta vedla. Dočkal skvostným přízemním centrem našel Juliše a ten potvrdil svou "celticovou" formu.

Krejčí v závěru první půle napálil tyč a Celtic tak měl stále příležitost. Ve druhé půli stejně jako před třemi týdny začal tlačit, Edouarda vychytal Nita a poté znovu přišel rychlý protiútok.

Karlsson poslal míč na Juliše a ten znovu propálil Baina. Hostující gólman následně vyrobil hrubku, Karlssona ale k míči nakonec nepustil.

V závěru se branky dočkal i střídající Plavšič, který zužitkoval dlouhého nákopu Bořka Dočkala. Sparta tak podruhé v řadě zničila Celtic, napravila selhání proti Českým Budějovicím a je stále ve hře o postup do jarní fáze Evropské ligy.

Liberec 0:2 (0:0) Hoffenheim

Branky: 77. Baumgartner, 89. Kramarič z penalty

To Liberec už je prakticky bez šance. Podruhé proti Hoffenheimu neskóroval, i když naději na bodový zisk držel až do 77. minuty.

Německý celek byl ale opět od první minuty lepší. Dvě velké šance měl Baumgartner. Nejprve trefil tyč, poté si s jeho hlavičkou poradil Nguyen. Ten zasáhl dobře i proti pokusu Klausse a proto první půle skončila bez branek.

Hosté svou převahu přetavili v gól v 77. minutě. Bogarde našel Baumgartnera a ten překvapivou ranou překonal Nguyena. Liberec poté poprvé vystřelil na branku, o žádnou větší šanci se nejednalo.

A tak po ruce v pokutovém území přišel druhý gól, pokutový kop dokázal proměnit střídající útočník Andrej Kramarič.

Nice 1:3 (0:1) Slavia Praha

Branky: 61. Gouiri - 15. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima

Slavia se ve Francii dostala do vedení už ve 14. minutě. Do míče se z velké vzdálenosti opřel Lingr a levou šibenici lépe trefit nemohl.

Claude-Maurice mohl vzápětí srovnat, trefil ale tyč. Stejně jako o pár minut později na opačné straně Olayinka, který už byl ale ve značném úhlu.

Ihned po pauze mohl vyrovnat Reine-Adélaïde, s pomocí teče Koláře také trefil tyč. Po hodině hry už se ovšem domácí trefili. Kolář chybně vyběhl, Atal jej prostřelil pouze do tyče, útočník Gouiri už měl ale velmi snadnou práci.

Olayinka hned o minutu později skvělého Beníteze nepřekonal, za další dvě minuty už se ale radoval, když po rohovém kopu Ševčíka hlavičkou poslal míč neomylně za Beníteze.

Za jedenáct minut si Sima naskočil na fantastický centr Holeše a bylo po utkání. V závěru ještě červenou kartu inkasoval střídající Búdawí. Během vteřiny dostal dvě žluté karty, podobně jako v utkání Ligy mistrů mezi Interem Milán a Realem Madrid Arturo Vidal.

Slavia i podruhé přehrála Nice a je velmi blízko k postupu mezi dvaatřicet nejlepších.

Kompletní výsledky 4. kola skupin Evropské ligy:

Sparta - Celtic 4:1 (27. Hancko, 38. a 80. Juliš, 90.+4 Plavšič - 15. Edouard)
Liberec - Hoffenheim 0:2 (77. Baumgartner, 89. Kramarič z pen.)
Lille - AC Milán 1:1 (65. Bamba - 46. Castillejo)
Gent - CZ Bělehrad 0:2 (2. Petrovič, 58. Milunovič)
AEK - Zorja 0:3 (61. Gromov, 75. Kabajev, 85. Jurčenko z pen.)
Braga - Leicester 3:3 (4. Elmusrati, 24. Paulinho, 90. Fransergio - 9. Barnes, 78. Thomas, 90.+5 Vardy)
CSKA Moskva - Feyernoord 0:0
CSKA Sofia - Young Boys Bern 0:1 (34. Nsame)
Karabach - Sivasspor 2:3 (8. Zoubir, 51. Matič - 40. z pen. a 79. Koné, 58. Kayode)
LASK Linec - Antverpy 0:2 (53. Rafaelov, 83. Gerkens)
Maccabi Tel Aviv - Villarreal 1:1 (47. Pešič - 45. Baena)
Molde - Arseanal 0:3 (50. Pépé, 55. Nelson, 83. Balogun)
Wolfsberg - Dinamo Záhřeb 0:3 (60. Majer, 75. Petkovič, 90.+1 Ivanušec)
Nice - Slavia 1:3 (61. Gouiri - 15. Lingr, 64. Olayinka, 75. Sima)
Leverkusen - Hapoel Beer Ševa 4:1 (29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario - 58. Shviro)
Alkmaar - Real Sociedad 0:0
Kluž - AS Řím 0:2 (49. Debeljuh vl., 67. Veretout z pen.)
Dundalk - Rapid Vídeň 1:3 (63. Shields z pen. - 11. Knasmüllner, 37. a 58. Kara)
Granada - Omonia Nikósie 2:1 (8. Suárez Charris, 73. Soro - 60. Asante)
Neapol - Rijeka 2:0 (41. Anastasio vl., 75. Lozano)
PSV Eindhoven - PAOK 3:2 (20. Gakpo, 51. Madueke, 53. Malen - 4. Varela, 13. Tzolis)
Rangers - Benfica 2:2 (7. Arfield, 69. Roofe - 78. Ramos, 81. Pizzi)
Standard Lutych - Lech Poznaň 2:1 (63. Tapsoba, 90.+3 Laifis - 61. Ishak)
Tottenham - Ludogorec 4:0 (16. a 34. Carlos Vinícius. 63. Winks, 73. Lucas Moura)