Zpět na » Evropská liga » Sparta senzačně porazila Celtic, uspěla i Slavia. Liberec schytal v Hoffenheimu debakl

Evropská liga - Sparta senzačně porazila Celtic, uspěla i Slavia. Liberec schytal v Hoffenheimu debakl

Sparta senzačně porazila Celtic, uspěla i Slavia. Liberec schytal v Hoffenheimu debakl © slavia.cz - Jan Kuchta slaví gól proti Nice.

1

05.11. - REVIEW Slavia i bez svých opor porazila doma Nice 3:2 a získala nesmírně důležitou výhru. Dvě branky vstřelil Jan Kuchta, ještě o jednu trefu více si připsal Lukáš Juliš a Sparta po famózním výkonu přejela Celtic. To Liberec schytal v Hoffenheimu pětigólový přidel.

Slavia 3:2 (2:1) Nice

Branky: 16. a 71. Kuchta, 43. Sima - 33. Gouiri, 90+3. Ndoye

Slavia překvapila už sestavou, trenér Jindřich Trpišovský nasadil do útoku Jana Kuchtu a ten se později ukázal jako klíčový hráč.

Jako první ale mohli udeřit hosté. Po chybě Koláře v rozehrávce nebezpečně pálil Dolberg, Kolář ale svou chybu napravil. V 16. minutě se míč po několika odrazech dostal na kopačku již zmíněného Kuchty, ten se dokázal probít do pokutového území a následně překonat Beníteze.

Hosté srovnali ve 33. minutě, kdy si Gouiri vyměnil míč s Lopesem a Kolář neměl nárok. První půli přesto lépe zvládli domácí.

Na rohový kop Ševčíka si naskočil Sima a Benítez se mohl jen ohlédnout. Slavia měla velmi dobrý pohyb a tlak Nice nepřicházel.

Místo toho pálil dobře Holeš a Benítez měl co dělat. Dvacet minut před koncem ale Oscar poslal skvělou přihrávku na Traorého, ten sice míč netrefil, ale Jan Kuchta už ano. Na dělbě bodů nic nezměnila ani závěrečná trefa střídajícího Ndoyeho. Slavia uspěla podruhé v řadě, tentokrát doma porazila Nice 3:2.

Hoffenheim 5:0 (2:0) Liberec

Branky: 22. a 30. Dabbur, 59. Grillitsch, 71. a 76. Adamyan

Oslabený Liberec neměl v Hoffenheimu nárok a odjíždí s pětigólovým debaklem. Náhradní gólman Hasalík hned v úvodu vychytal Klausse, Dabbur trefil následně nad.

Ve 22. minutě už se ale izraelský kanonýr trefil a o sedm minut později znovu, když lehce tečoval přímý kop Skova. Rudyho ránu Hasalík kryl, po hodině hry jej ale překonal střídající Grillitsch, který poslal míč mezi nohy Kačaraby a překvapil tím i libereckého gólmana.

V závěru se ještě trefil dvakrát střídající Adamyan a debakl byl na světě. V samotném závěru ještě Hasalík likvidoval ránu dalšího střídajícího hráče, v utkání se nakonec neprosadil Ishak Belfodil.

Hoffenheim vyslal celkem 24 střel, z toho 11 mezi tři tyče. Slovan ohrozil Baumanna pouze jednou a z Německa si tak žádný bod neveze.

Celtic 1:4 (0:2) Sparta Praha

Branky: 65. Griffiths - 26., 45. a 77. Juliš, 90. L. Krejčí I.

Fantazie v podání Sparty. Ta nastupovala do utkání proti Celticu jako jasný outsider a prvních patnáct minut ideálně nevypadalo. Sparta byla zakřiknutá, poté se ale vrhla do útoku a přišla na to, že se se Celticem dá hrát.

Jako první to potvrdil Moberg Karlsson, který napálil břevno. Střelu Juliše vytáhl Bain nad břevno. Po následném rohovém kopu už ale hosté udeřili. Hancko sice hlavičkou orazítkoval tyč, Juliš ale našel místo v brance.

Srovnat mohl Elyounoussi, podobně jako Karlsson trefil horní tyč. A tak opět udeřila Sparta. Po perfektní práci Karlssona a přihrávce Karabce se k míči dostal Juliš a podruhé propálil Baina.

V úvodu druhé půle se ale Sparta nechala zatlačit a výsledkem bylo snížení. Přitom český celek mohl udeřit potřetí, Sáček trefil tyč. Z protiútoku se ale k míči dostal střídající Griffiths a Celtic byl ve hře.

Závěr ale Celticu vůbec nevyšel. Rychlý protiútok Karlssona zakončil svým třetím gólem Juliš, v 90. minutě poté zafungovala spolupráce dvou střídajících hráčů. Dočkal poslal nádherný centr na hlavu Krejčího a bylo jasno. Sparta překvapila Celtic a zaslouženě zvítězila 1:4.

Kompletní výsledky 3. kola skupin Evropské ligy:

AS Řím - Kluž 5:0 (2. Mchitarjan, 24. Ibañez, 34. a 84. Mayoral, 89. Pedro)
Benfica - Rangers 3:3 (2. vlastní Goldson, 77. R. Silva, 90+1. Núñez - 24. vlastní Gonçalves, 25. Kamara, 51. Morelos)
Beer-Sheva - Leverkusen 2:4 (11. a 25. Acolatse - 5. a 75. Bailey, 38. vlastní Dadia, 88. Wirtz)
Lech Poznań - Standard Lutych 3:1 (14. Skóraś, 22. a 48. Ishak - 29. Lestienne)
Ludogorec - Tottenham 1:3 (50. Keșerü - 13. Kane, 33. Lucas Moura, 62. Lo Celso)
Omonia - Granada 0:2 (4. Herrera, 64. Suárez)
PAOK- PSV Eindhoven 4:1 (47. Schwab, 56. a 66. Živković, 58. Tzolis - 21. z penalty Zahavi)
Rapid Vídeň - Dundalk 4:2 (22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90+1. Demir - 7. Hoban, 81. a 90+6. obě z penalty McMillan)
Real Sociedad - Alkmaar 1:0 (58. Portu)
Rijeka - Neapol 1:2 (33. Murić - 43. Demme, 62. vlastní Braut)
Sivasspor - Karabach 2:0 (11. Osmanpasa, 88. Kayode)
Slavia - Nice 3:2 (16. a 71. Kuchta, 43. Sima - 33. Gouiri, 90+3. Ndoye)
AC Milán - Lille 0:3 (22. z penalty, 55. a 58. Yazici)
Antverpy - LASK 0:1 (55. J. Eggestein)
Arsenal - Molde 4:1 (45+1. vlastní Hayden, 62. vlastní Sinyan, 69. Pépé, 88. Willock - 22. Ellingsen)
Celtic - Sparta 1:4 (65. Griffiths - 26., 45. a 77. Juliš, 90. L. Krejčí I.)
CZ Bělehrad - Gent 2:1 (12. Kanga, 59. Katai - 31. Odjidja-Ofoe)
Dinamo Záhřeb - Wolfsberger 1:0 (76. Atiemwen)
Feyenoord - CSKA Moskva 3:1 (63. Haps, 71. Kökçü, 72. Geertruida - 80. vlastní Senesi)
Hoffenheim - Liberec 5:0 (22. a 30. Dabbur, 59. Grillitsch, 71. a 76. Adamyan)
Leicester - Braga 4:0 (21. a 48. Iheanacho, 67. Praet, 78. Maddison)
Young Boys - CSKA Sofia 3:0 (2. a 32. Mambimbi, 18. Sulejmani)
Zarja - AEK Atény 1:4 (81. Kočerhin - 7. Tanković, 34. Mantalos, 54. a 81. Livaja)