Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern nadělil Paderbornu "kanára", v Augsburgu oslavují gólmana Hitze

1. Bundesliga - Bayern nadělil Paderbornu "kanára", v Augsburgu oslavují gólmana Hitze

Bayern nadělil Paderbornu © Twitter.com - Hrdinou domácího Augsburgu byl proti Leverkusenu gólman Hitz.

0

21.02. - REVIEW Některé týmy potřebují na čtrnáct branek více než půl sezóny, mnichovskému Bayernu na to stačí dvě utkání. Po osmigólové demolici Hamburku vyřídil šesti brankami tentokrát Paderborn. To v Augsburgu bylo utkání o poznání dramatičtější, když bod za remízu zachraňovl domácím ve čtvrté minutě nastavení gólman Hitz.

Paderborn byl před zápasem jediným bundesligovým soupeřem, proti kterému se střelecky neprosadil kanonýr Bayernu Mnichov Arjen Robben. A dlouho se zdálo, že se na tom v sobotu odpoledne nic nezmění.

Bayern byl od začátku lepším týmem. Převahu zužitkoval ale až ve 24. minutě. Na začátku gólové akce byl právě Robben, jehož přihrávku ve vedoucí branku proměnil Lewandowski. Tentýž hráč přidal i druhý gól. Ve 37. minutě vypálil Müller, domácí hráči míč odrazili mimo tři tyče, těsně před čárou jej však ještě dostihl Ribéry a nacentroval před bránu, kde už polský útočník pohotově dorážel.

Pokud si ještě někdo myslel, že by se Paderborn mohl vrátit do zápasu, musel změnit názor po hodině hry. Hartherz poslal nedovoleným způsobem na trávník Robbena, za což byl odměněn červenou kartou a Robben pokutovým kopem, ze kterého zkompletoval svou sbírku trofejí i o tu se jmenovkou SC Paderborn. Nizozemský útočník se do konce zápasu prosadil ještě jednou, zdecimovaného soupeře zatížili svými brankami i Ribéry s Weiserem a Bayern si domů vezl drtivé vítězství 6:0.

V Mainzu se čekalo na první branku až do 35. minuty, pak ale diváci viděli během tří minut hned dva přesné zásahy. Z toho prvního však příliš radost většina z nich neměla, protože po střele na vzdálenější tyč jej vstřelil frankfurtský Aigner. Vzápětí však po rychlém brejku a precizní přihrávce Okazakiho srovnal Clemens.

Klíčový okamžik přišel hned po návratu ze šaten. K přímému kopu z velkého úhlu se postavil domácí Geis a, jak se říká, nachytal frankfurtského gólmana na hruškách. Trapp si nedokázal pokrýt přední tyč a míč zapadl přímo do růžku jeho brány. Za další tři minuty se do střeleckých statistik zapsal ještě Malli a pečetil na konečných 3:1. Hosté nepovedený druhý poločas navíc ještě korunovali červenou kartou pro Zambrana.

Čtyři góly padly i v Augsburgu, ovšem rozložení sil bylo tentokrát jiné. Úvod vyšel lépe hostujícímu Leverkusen, který získal náskok díky brance Drmiče z osmé minuty. Leverkusen se dostával do šancí i v dalším průběhu, zvýšit však nedokázal. Kdo ale dokázal vsítit branku, byl domácí Caiuby. Stalo se tak v 59. minutě, kdy se protlačil mezi hostující obránce a špičkou kopačky trknul míč za záda brankáře Lena.

Stav 1:1 vydržel až do 84. minuty, kdy Leverkusenu vrátil vedení Reinartz. Hrdinou utkání se však nakonec stal domácí brankář Marwin Hitz. Ve čtvrté minutě kopal Augsburg rohový kop, Hitz se v posledních vteřinách zápasu vydal podpořit své spoluhráče do pokutového území, domácí obránci si ho ale příliš nevšímali a Hitz povedenou střelou z otočky srovnal na 2:2.

Schalke narazilo na nepříjemného soupeře. Proti němu totiž stály Brémy, které se na jaře můžou pochlubit výbornou formou. V Gelsenkirchenu však tým s Theodorem Gebre Selassiem v sestavě prohrával od 62. minuty po brance Meyera. Domácí ale nedokázali přidat rozhodující úder a to se jim vymstilo, když ve druhé nastavené minutě přeskočil po standardní situaci domácího brankáře Prödl a zajistil Brémám bod.

Dělbou bodů skončilo i utkání ve Freiburgu, kam přijel Hoffenheim. Všechny branky ale padly už v první pětačtyřicetiminutovce. A opět byla ve hře standardní situace. Tu kopali domácí, hostující obrana neuhlídala Immanuela Höhna a ten neměl na vzdálenější tyči těžkou práci. Šest minut před přestávkou ale museli i domácí diváci uznale pokývat hlavou nad gólovou parádou, kterou předvedl Kevin Volland. Ten se ve středu hřiště zmocnil balónu a z pětadvacetimetrové vzdálenosti vyrušil z hlubokého spánku všechny pavouky ve freiburské bráně.

Ve druhé půli měl blíže k rozhodnutí Hoffenheim, proti však byla v jednom případě tyč a ve druhém nepřesnost hostujícího hráče. Freiburg tak mohl být nakonec možná rád i za bod i vzhledem k tomu, že závěrečné desítky vteřin dohrával oslaben o hrubě faulujícího Torrejóna.

I poslední utkání sobotního programu skončilo nerozhodným výsledkem. Přestože se Hannover v Kölnu dostal díky gólu Josela do vedení už v páté minutě, tři body si neodvezl. V totiž vyrovnal na 1:1 Ujah.

Už v pátek večer vyhrál Dortmund ve Stuttgartu 3:2.