Zpět na » 1. Bundesliga » Drobný v Hoffenheimu po dvaceti minutách vyloučen. Bayern zvítězil v Brémách, Dortmund hrál doma bez branek

1. Bundesliga - Drobný v Hoffenheimu po dvaceti minutách vyloučen. Bayern zvítězil v Brémách, Dortmund hrál doma bez branek

Drobný v Hoffenheimu po dvaceti minutách vyloučen. Bayern zvítězil v Brémách, Dortmund hrál doma bez branek © hsv.de - Červená karta ukončila utkání pro Jaroslava Drobného předčasně.

1

14.03. - REVIEW Werder Brémy při svém úspěšném jarním tažení teprve podruhé narazil. A opět to bylo se soupeřem z čela tabulky. Tentokrát Werder nestačil v domácím prostředí na Bayern Mnichov. Na utkání 25. kola nebude v dobrém vzpomínat ani gólman Hamburku Jaroslav Drobný, který byl už po dvaceti minutách duelu v Hoffenheimu vyloučen. V podvečer pak Borussia Dortmund marně usilovala o tři body v zápase proti Kölnu.

Pět výher, remíza a porážka - taková byla doposud jarní bilance Werderu Brémy. K zápasu pětadvacátého kola však na Weserstadion přijel Bayern Mnichov, tedy momentálně nejsilnější možný soupeř. V brance hostí se místo Manuela Neuera objevil Pepe Reina a hned ve druhé minutě se musel ohlížet za míčem po střele Öztunaliho. Ten ale naštěstí pro Bayern o metr minul bránu.

Chvíli nato se před Reinovu branku dostal český obránce Theodor Gebre Selassie, ani on však neuspěl. Bayern se osmělil až ve čtrnácté minutě, proti hlavičce Lewandowského z hranice malého vápna však Wolf ze svého repertoáru vytasil účinný zákrok.

Uspěl i za deset minut, když vychytal Müllera, akce tím ale neskončila, balón se dostal zpátky k Müllerovi a jeho střela z pravé strany pokutového území si už cíl našla - 0:1. V poločase nakonec panoval dokonce dvoubrankový rozdíl. Těsně před přestávkou se k přímému kopu postavil David Alaba a jako už poněkolikáté v této sezóně nezaváhal.

Stav se pak nezměnil až do 77. minuty, kdy se dočkal i polský útočník ve službách německého obhájce titulu. A to hned dvakrát. Sám na bránu šel v 77. minutě opět Müller, vyběhnuvšího Wolfa dokázal přehodit a Lewandowski pohodlně zakončoval do prázdné brány.

Rezignovaní domácí inkasovali v závěru ještě počtvrté, opět po spolupráci Müllera s Lewandowským, který znovu doklepával po přihrávce spoluhráče do odkryté brány. To už byl zhruba osm minut na hřišti i Philipp Lahm, který se na bundesligovém trávníku objevil poprvé po čtyřměsíční přestávce zaviněné zraněním.

Jen devatenáct minut na hřišti vyměřil rozhodčí zápasu mezi Hoffenheimem a Hamburkem gólmanovi hostí Jaroslavu Drobnému. Ten si s útočícím Schipplockem poradil jen za cenu nedovoleného zákroku, což mu vyneslo červenou kartu. Následovala penalta, které už ale čelil Adler, a byť vystihl směr Polanského střely, na míč mířící přesně k tyči nedosáhl. V přesilovce hrající Hoffenheim si v dalším průběhu zápasu vytvořil řadu dalších příležitostí, na další branky si ale počkal až do závěrečné desetiminutovky, kdy na 3:0 dorovnávali Polanski a Rudy.

Ještě o branku vyšším rozdílem zvítězil Frankfurt nad Paderbornem. Kanonýr Alexander Meier se tentokrát musel spokojit s jedinou branku, kterou v 27. minutě otevřel skóre. O další góly se podělili Stendera, Aigner a Valdez.

Fotbalisté Herthy Berlín v utkání proti Schalke 04 dvakrát vedli, nakonec však tři body nebrali. Na gól Ben-Hatiry totiž dokázal odpovědět Sané, rozdíl po dorážce Haragučiho zase v 90. minutě smazal hlavou Matip.

V Mainzu můžou po sobotním zápase v Augsburgu děkovat fotbalistům pocházejícím z Asie. O tříbodový zisk se svými gólu nejvíce přičinili Okazaki z Japonska a Korejec Ja-Cheol Koo.

K podvečernímu utkání přijeli do Dortmundu hráči Kölnu a svého soupeře se ani náhodou nezalekli. Hosté v prvních pěti minutách ostřelovali hned dvakrát Weidenfellerovu bránu, ani jednou však úspěšně. Úplně první příležitost si ale vypracoval hned v první minutě dortmundský Reus, šance nakonec ale skončila nevyužitým rohovým kopem.

Borussia měla v prvním dějství převahu, k žádnému dalšímu výraznějšímu ohrožení Hornovy brány se však nedostala. Po přestávce mohli ale jít do vedení hosté, kdyby Deyverson spolu s vyběhnuvším Weidenfellerem nepřehodil i bránu za jeho zády.

Dortmund se nakonec branky dočkal, k jeho smůle jí však Aubameyang po přihrávce Kampla docílil rukou, což hlavní arbitr ocenil žlutou kartou. Stav se nezměnil ani ve zbylých dvaceti minutách, a proto si Borussia připsala už druhou bezgólovou remízu v řadě.