Zpět na » 1. Bundesliga » Konec dlouhé série, Wolfsburg padl po jedenácti zápasech. Po čtyřech výhrách ztratil i Dortmund

1. Bundesliga - Konec dlouhé série, Wolfsburg padl po jedenácti zápasech. Po čtyřech výhrách ztratil i Dortmund

Konec dlouhé série, Wolfsburg padl po jedenácti zápasech. Po čtyřech výhrách ztratil i Dortmund © facebook.com - Hráči Augsburgu utnuli vítěznou wolfsburskou šňůru

0

07.03. - REVIEW Jedenáct zápasů trvala bundesligová neporazitelnost fotbalistů VfL Wolfsburg. Dvanáctý zápas bez porážky jim však nedopřáli v Augsburgu. Přibrzdil i rozjetý Dortmund, který v Hamburku vybojoval pouze bod. Potíže měl i Bayern, který musel v Hannoveru řešit nepříznivě se vyvíjející skóre.

Hannoverští fotbalisté musí pomalu začít sledovat tabulku. V posledních pěti utkáních nedokázali ani jednou vyhrát a klesli v tabulce na jedenácté místo, jen čtyři body nad barážovou příčku.

Na odraz k lepším příčkám však neměli zrovna ideálního soupeře. Do Hannoveru totiž přijeli svěřenci Pepa Guardioly, kteří dnešnímu soupeři v posledních pěti vzájemných duelech nasázeli dvacet branek a jen dvě obdrželi. Jenže Alabovi v sedmé minutě brankář domácích vytáhl míč po přímém kopu a v minutě šestadvacáté bylo zle na druhé straně. Po pěkné kombinaci se k míči dostal Kiyotake a pokořil Neuera.

Co se na začátku utkání nepovedlo Alabovi, dokázal jeho kolega Xabi Alonso. Kousek za hranicí velkého vápna se postavil k zahrání přímého kopu a srovnal stav.

Bayern zachránil až pokutový kop. Ten hlavní rozhodčí nařídil po zákroku na Lewandowského, k jeho exekuci se postavil Thomas Müller a Mnichovští vedli.

Od té doby to už byla jednoznačná záležitost pro favorizovaného obhájce titulu. V 73. minutě se podruhé v zápase prosadil Müller, který tentokráte těžil z centru Francka Ribéryho. Dvoubrankové vedení se ukázalo jako rozhodující, zbytek zápasu hosté už kontrolovali výsledek, a byť už nedokázali přidat další gól, odvezli si z Hannoveru tři body.

V Hamburku se téměř půl hodiny nic moc zajímavého nedělo, pak ale v rychlém sledu přišly šance na obou stranách. Nejprve se v pětadvacáté minutě prudkou ranou prezentoval domácí Gouaida, Weidenfeller míč ale dokázal vyrazit. Za tři minuty se pak blýskl i český gólman Drobný, který vytěsnil ránu Aubameyanga.

Poměrně živo bylo před brankami i ve druhém dějství. V 57. minutě skončil míč po dortmundském útoku jen těsně mimo branku, po dalších deseti minutách se proti dalekonosnému pokusu Stiebera opět vyznamenal Weidenfeller.

V dresu Borussie se v zápase představil i Marco Reus, který se stihl dát dohromady po zranění, které utrpěl v týdnu v pohárovém utkání, ovšem ani on nedokázal pohnout čísly na ukazateli skóre. Hamburk se tak s Dortmundem podělil o body po bezbrankové remíze.

Wolfsburg se mohl pyšnit nejdelší probíhající sérií bez porážky, když nepadl v posledních jedenácti zápasech. V Augsburgu však v prvním poločase nepředvedl nic ze svého ofenzivního umění, které jej zdobilo v posledních týdnech. Nedařilo se však ani domácí, a tak byl po půli stav 0:0.

Dvaašedesátá minuta ovšem znamenala pohromu pro hostující Wolfsburg. Naldo v pokutovém území fauloval jednoho z domácích hráčů a byla z toho penalta. Její zahrávání si vzal na starost Werner, ovšem selhal. Za ním už ale byl připravený Dominik Kohr, který míč na druhý pokus přece jen dostal do brány.

Wolfsburg se z inkasované branky nedokázal vzpamatovat a až do konce zápasu se nedostal k žádné větší šanci, která by znamenala vážnější ohrožení domácí brány. Poprvé od konce listopadu tak odešel z bundesligového utkání bez bodu, naopak Augsburg je stále ve hře o účast v Lize mistrů.

A bude o ni bojovat i proti Schalke 04, které dokázalo po třech ztrátách naplno zabrat. Už po první pětačtyřicetiminutovce vedli fotbalisté z Gelsenkirchenu nad Hoffenheimem 2:0 díky trefám Fuchse a Meyera. Druhý jmenovaný přidal krátce po návratu ze šaten druhou branku, na konečných 3:1 sice dvacet minut před koncem snížil Volland, ale to bylo pro dnešek ze strany Hoffenheimu vše.

Důležité domácí utkání nezvládl Freiburg. I když se v závěru utkání snažili, co to šlo, nedokázali zareagovat na vedoucí branku brémského Di Santa z pětatřicáté minuty. Ani po čtyřiadvacátém kole se tak Freiburg neodpoutá ze sestupových pozic, naopak Brémy už mají na dohled ty pohárové.

V závěrečném sobotním utkání vedla Borussia Mönchengladbach v Mainzu v 73. minutě po dvou gólech Raffaela už 0:2, nakonec se však musela spokojit pouze s bodem za remízu 2:2.