Zpět na » 1. Bundesliga » Pohár DFB: Brémy jdou z kola ven. Bayern, Wolfsburg i Mönchengladbach postupují

1. Bundesliga - Pohár DFB: Brémy jdou z kola ven. Bayern, Wolfsburg i Mönchengladbach postupují

Pohár DFB: Brémy jdou z kola ven. Bayern, Wolfsburg i Mönchengladbach postupují © Facebook.com - Brémy v domácím poháru končí v osmifinále.

1

04.03. - REVIEW Fotbalisté Werderu Brémy se už můžou plně koncentrovat na Bundesligu. Ve středu večer totiž nezvládli pohárové utkání na hřišti Bielefeldu a prohráli 3:1. Ostatní favorité si postup pohlídali. Dál tak jde Bayern, Wolfsburg i Mönchengladbach.

Vedoucí tým Bundesligy přivítal šestý celek probíhajícího ročníku druhé nejvyšší soutěže. Čekala se jasná záležitost, posledních pět vzájemných utkání Bayern Mnichov vyhrál při celkovém skóre 14:0. Realita však byla dlouho jiná. Hráči Braunschweigu se sice v prvním poločase pouze bránili, dlouho však odolávali.

V nastaveném čase prvního poločasu ale přišel zákrok na Arjena Robbena a z následného přímého kopu rozvlnil síť brány hostí David Alaba. Když vzápětí první dějství skončilo, gólman Gikiewicz se stále ještě rozčiloval, neboť Robben šel podle něj k zemi ochotněji, než by bylo zdrávo. Na vedení Bayernu to však už nic nezměnilo. Ke změně došlo ale v 57. minutě, kdy Götze přešel přes obránce Braunschweigu a zvýšil na konečných 2:0.

Fotbalisté Lipska se chtěli pokusit zopakovat překvapivý výsledek z července 2011, kdy sesadili Wolfsburg po výhře 3:2 z kolotoče německého poháru už v prvním kole. Favorizovaní hosté však neponechali nic náhodě a nenechali odpočinout ani ve formě hrajícího Base Dosta. První příležitost v zápase ale neměl nizozemský útočník, ani žádný z jeho spoluhráčů, nýbrž lipský Damari. Míč po jeho střele dělilo od Benagliovy brány sotva pár decimetrů.

O poznání přesnější zakončení zvolil o chvilku později hostující Caligiuri, který nechytatelnou ranou pokořil brankáře hostí. O vítězství Wolfsburgu definitivně rozhodl Timm Klose, který v 57. minutě vyskočil ve vápně po rohovém kopu nejvýše.

Ani Brémy se neodhodlaly k přílišnému šetření hráčů, ani to jim však na postup do čtvrtfinále nestačilo. Arminia Bielefeld zaskočila prvoligového soupeře po půlhodině hry. Trojice domácích fotbalistů dokonale vyšachovala brémskou obranu a Junglas mohl skórovat do prázdné brány.

Fotbalisté si ve středečním pohárovém programu oblíbili 57. minutu. I ve třetím utkání totiž padla branka právě v tuto chvíli. A připsali si ji opět domácí, konkrétně Schuppan po rohovém kopu.

Werder se ale dokázal vrátit zpět do hry. Čtvrt hodiny před koncem se k míči dostal Fritz a přiblížil Brémy na rozdíl jediného gólu. O pár minut později ale po rychlém protiútoku rozhodl o postupu Bielefeldu opět Junglas.

Borussia Mönchengladbach se naposledy s Offenbachem utkala téměř před sedmi lety. Zápas tehdy skončil jejím drtivým vítězstvím 7:1. Tentokrát to zdaleka takové galapředstavení nebylo, přesto si favorizovaní hosté postup zajistili. Bylo to ale trápení. První poločas se Borussii vůbec nepovedl a do vedení se dostala až poté, co si po přestávce domácí Miller ve vápně spletl fotbal s volejbalem. Penaltu proměnil Kruse. Osm minut před koncem pak hosty uklidnil Herrmann.