Zpět na » Serie A » Juventus je podeváté v řadě mistrem, Immobile předstihl chybujícího Ronalda

Serie A - Juventus je podeváté v řadě mistrem, Immobile předstihl chybujícího Ronalda

Juventus je podeváté v řadě mistrem, Immobile předstihl chybujícího Ronalda © zimbio.com - Juventus slaví deváté Scudetto v řadě.

0

27.07. - REVIEW Podeváté v řadě získává Scudetto turínský Juventus. Ten doma porazil Sampdorii Janov poměrem 2:0 a v čele má nedostižný sedmibodový náskok. Cristiano Ronaldo znovu skóroval, neproměnil ovšem penaltu a v tabulce střelců jej předstihl Ciro Immobile.

Verona 1:5 (1:1) Lazio Řím

Branky: 38. Amrabat z penalty - 45+5. z penalty, 83. a 90+4. z penalty Immobile, 56. Milinković-Savić, 62. Correa

Pro Lazio utkání ve Veroně nezačalo dobře. Zaccagni se ve 38. minutě dostal před Felipeho a následně padl v pokutovém území. Arbitr utkání odpískal penaltu a Amrabat nezaváhal.

Ještě v první půli ale bylo srovnáno. Po ruce jednoho z obránců srovnal taktéž z penalty Immobile, který míč napálil po zemi k pravé tyči.

Ve druhé půli hráli proti domácím teče. Nejprve zblokovaná rána Lazoviče skončila na tyči, na opačné straně vypálil z přímého kopu Milinkovič-Savič a po odrazu od Pessiny už hosté vedli. O šest minut později navíc byla tečována další střela a z branky se mohl radovat i Correa.

Mora mohl utkání zdramatizovat, Strakosha ale předvedl perfektní zákrok. V závěru si tak v boji o korunku pro krále střelců výrazně pomohl Ciro Immobile. V 83. minutě to byla parádní technická rána po vysunutí Lukakua, v nastavení šlo o druhou, i když poměrně spornou penaltu. I tu Immobile proměnil, završil hattrick a uzavřel účet utkání na konečných 1:5.

Juventus 2:0 (1:0) Sampdoria Janov

Branky: 45+7. Ronaldo, 67. Bernardeschi

Juventus věděl, že když porazí Sampdorii, bude se podeváté radovat ze Scudetta. A tak se také stalo. Už po dvaceti minutách mohl skórovat Ronaldo, míč mu na hlavu ideálně nachystal Matuidi, Audero ale skvěle zasáhl.

Chabot, Danilo a Dybala se postupně během první půle zranili a rozhodčí tak nastavil šest minut. A během nastavení se domácí konečně prosadili.

Pjanič rozehrál přímý kop signálem na Ronalda a ten přízemní ranou k levé tyči poslal Starou dámu směrem ke Scudettu. Po hodině hry zakončoval Ronaldo znovu, Audero byl znovu skvělý. O šest minut poté ale zaváhal při další střele portugalského kanonýra a střídající Bernardeschi měl jednoduchou práci.

Cristiano Ronaldo - Juventus v UC Sampdoria - Serie A

Szczesny si následně poradil s hlavičkou Quagliarelly a když o několik momentů později inkasoval druhou žlutou kartu Thorsby, bylo rozhodnuto. Třetí gól mohl přidat Ronaldo, z penaltového puntíku ale napálil pouze břevno.

Netrefil se ani další střídající hráč Higuaín, domácím to ale rozhodně vadit nemuselo. Stará dáma porazila Sampdorii Janov 2:0 a získala devátý italský titul v řadě!

Kompletní výsledky 36. kola italské Serie A:

AC Milán - Atalanta 1:1 (14. Calhanoglu - 34. Zapata)
Brescia - Parma 1:2 (62. Dessena - 59. Darmian, 81. Kulusevski)
Janov - Inter 0:3 (34. a 90+3. Lukaku, 83. Sánchez)
Neapol - Sassuolo 2:0 (8. Hysaj, 90+3. Allan)
Bologna - Lecce 3:2 (2. Palacio, 5. Soriano, 90+3. Barrow - 45+2. Mancosu, 66. Falco)
AS Řím - Fiorentina 2:1 (45. z penalty a 87. z penalty Veretout - 54. Milenković)
Cagliari - Udinese 0:1 (3. Okaka)
SPAL - Turín 1:1 (80. D´Alessandro - 57. Verdi)
Verona - Lazio 1:5 (38. Amrabat z penalty - 45+5. z penalty, 83. a 90+4. z penalty Immobile, 56. Milinković-Savić, 62. Correa)
Juventus - Sampdoria 2:0 (45+7. Ronaldo, 67. Bernardeschi)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.