Zpět na » Serie A » Fofana zmrazil Juventus, Staré dámě ale stejně schází jediná výhra k dalšímu Scudettu

Serie A - Fofana zmrazil Juventus, Staré dámě ale stejně schází jediná výhra k dalšímu Scudettu

Fofana zmrazil Juventus, Staré dámě ale stejně schází jediná výhra k dalšímu Scudettu © gazzetta.it - Hvězdné duo tentokrát neskórovalo.

0

24.07. - REVIEW Juventus senzačně prohrál v Udine, ztratil ovšem i Inter Milán a tak Staré dámě schází k jistotě Scudetta jediná výhra, či zaváhání Interu. Nejlepším kanonýrem je znovu Ciro Immobile, díky jeho brance se Lazio konečně dočkalo výhry.

Udinese 2:1 (0:1) Juventus

Branky: 52. Nestorovski, 90+2. Fofana - 42. De Ligt

Úvodní příležitost měli domácí, do své tyče nasměroval míč Danilo. Na opačné straně jako první zahrozil Dybala, Mussa ale míč skvěle vytáhl mimo tři tyče.

Další šanci měl Ronaldo, těsně minul. Prosadil se tak nečekaně Matthijs de Ligt. Ve 42. minutě se dostal k odraženému míči a z velké dálky přízemní ranou překonal bezmocného Mussu. V té chvíli Juventus slavil Scudetto.

Jenže Udinese zbraně rozhodně nesložilo. Sedm minut po přestávce Sema našel Nestorovskiho a ten hlavičkou srovnal. Udine navíc začalo velmi dobře bránit a Juventus se k ničemu nedostal.

Ve druhé nastavené minutě tak hosty šokoval Seko Fofana. Od půlky hřiště přehrál dva obránce a neomylně zavěsil za Szczesného. Domácí tak slaví senzační výhru, Juventus si na Scudetto ještě bude muset počkat.

Lazio Řím 2:1 (0:1) Cagliari

Branky: 47. Milinković-Savić, 60. Immobile - 45. Simeone

Lazio konečně zabralo, i když to po první půli domácího utkání proti Cagliari na body znovu nevypadalo. V závěru půle totiž Ionita vybídl Simeoneho, a ačkoliv se mu střela příliš nepovedla, v bráně skončila.

Domácím ale perfektně vyšla druhá pětačtyřicetiminutovka. Hned po dvou minutách se do míče z voleje opřel Milinkovič-Savič a vstřelil nádhernou branku.

Cragno se následně dvakrát zaskvěl, nejprve vychytal Milinkoviče-Saviče, následně srazil ránu Immobileho na tyč. Po hodině hry ale Alberto vysunul Immobileho a ten se konečně dočkal branky ze hry. Vstřelil svůj 31. gól a je znovu ve hře o korunku pro krále střelců.

V závěru měl Immobile na hlavě další gól, po centru Lukakua jej ale Cragno vychytal. Lazio se ale konečně může radovat z výhry, která Římanům definitivně zajistila účast v Lize mistrů.

Kompletní výsledky 35. kola italské Serie A:

Atalanta - Bologna 1:0 (63. Muriel)
Sassuolo - AC Milán 1:2 (42. Caputo z pen. - 19. a 45.+2 Ibrahimovič)
Parma - Neapol 2:1 (45+3. z penalty Caprari, 86. z penalty Kulusevski - 54. z penalty Insigne)
Inter - Fiorentina 0:0
Lecce - Brescia 3:1 (22. a 32. Lapadula, 70. Saponara - 63. Dessena)
Sampdoria - Janov 1:2 (32. Gabbiadini - 22. z penalty Criscito, 72. Lerager)
SPAL- AS Řím 1:6 (24. Cerri - 10. Kalinić, 38. Pérez, 47. Kolarov, 52. a 75. Peres, 90. Zaniolo)
Turín FC - Hellas 1:1 (67. Zaza - 56. z penalty Borini)
Udinese - Juventus 2:1 (52. Nestorovski, 90+2. Fofana - 42. De Ligt)
Lazio - Cagliari 2:1 (47. Milinković-Savić, 60. Immobile - 45. Simeone)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.