Zpět na » Serie A » O talentovaného italského záložníka se poperou milánské velkokluby

Serie A - O talentovaného italského záložníka se poperou milánské velkokluby

O talentovaného italského záložníka se poperou milánské velkokluby © 90min.com - Sandro Tonali si vybírá příštího zaměstnavatele

0

Líbilo se

25.07. - Sandro Tonali, objev končící sezóny Serie A, si již v Brescii pomalu balí kufry. Jeho mateřský klub se nejspíše zanedlouho jen rok po postupu znovu sesune do druhé nejvyšší soutěže, kde už pro jednoho z nejslibnějších fotbalistů Apeninského poloostrova není místo. Oficiální nabídky již údajně připravují oba prvoligové celky z Milána.

Technicky skvěle vybavený středopolař má na stadionu Maria Rigamontiho platný kontrakt do léta roku 2022, tomuto smluvnímu závazku ovšem takřka určitě nedostojí. Ekonomicky zaměřená sportovní agentura CIES odhaduje Tonaliho cenu na 30 až 40 miliónů eur, které by z teprve dvacetiletého hráče udělaly o více než dvojnásobek historicky nejdražší odchod z Brescie.

Italská média informují o tom, že rodák z lombardského města Lodi zatím nezvažuje odchod z domoviny a raději by ještě zahraniční angažmá o několik let odložil. Za favority na zisk Tonaliho podpisu platí milánští Inter a AC, přičemž prvně jmenovaný mančaft prý má mít ve vyjednávání nad svým věčným rivalem navrch. Pokud se 181 centimetrů vysoký záložník skutečně přesune na San Siro, mohl by tak i nadále působit v Lombardii.

Tonali, přestože nastupuje převážně na zataženější pozici ve středu pole, zaujal fotbalové experty především svými kreativními přihrávkami a herním přehledem. Spoluhráč Čechů Aleše Matějů a Jaromíra Zmrhala letos během 33 soutěžních utkání nashromáždil hned sedm asistencí, jež okořenil ještě jednou vstřelenou brankou.

Na seniorské scéně přitom navzdory svému nízkému věku hrává třetí sezónou. Vloni už svému celku valnou měrou pomohl k titulu Serie B. Bývalý reprezentant Itálie do devatenácti a jednadvaceti let si na podzim minulého rokudokonce vysloužil své první tři starty u dospělého národního výběru.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tohto hráča by som si veľmi želal v AC dúfam že sa im podarí tento prestup do budúcna skvelý hráč Smajlík 1

martyy_98
Reklama
Reklama
Nejnovější články