Zpět na » Primera Division » El Clásico před prázdnými tribunami ovládl Real Madrid, Koeman cítí křivdu

Primera Division - El Clásico před prázdnými tribunami ovládl Real Madrid, Koeman cítí křivdu

El Clásico před prázdnými tribunami ovládl Real Madrid, Koeman cítí křivdu © newsbreak.com -

0

25.10. - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v prvním El Clasicu této sezóny. V sobotním duel španělské nejvyšší soutěže zdolali úhlavního rivala 3-1. Po vyrovnaném prvním poločase vstřelil rozhodující gól v 63. minutě kapitán Sergio Ramos a v závěru přidal pojistku Luka Modrić.

Nejsledovanější derby na světě začalo zostra. Hosté se ujali vedení už v 5. minutě, Federico Valverde si výborně naběhl na přihrávku Benzemy a překonal brankáře Neta. Domácí odpověděli jen o tři minuty později, kdy se prosadil Ansu Fati.

Ve věku 17 let a 359 dnů se stal nejmladším střelcem v historii El Clasico a překonal rekord Raula Gonzaleze z roku 1995 (18 let, 95 d.). Stal se také prvním teenagerem, který skóroval za Barcelonu proti Realu od roku 2007, kdy se prosadil Lionel Messi. Blaugranas a Los Blancos vstřelili góly v prvních osmi minutách zápasu poprvé od roku 1940, kdy bylo skóre 1-1 po pouhých třech minutách.

Valverde

Ansu Fati

První poločas prestižního duelu byl velmi vyrovnaný, oba týmy si vytvořily mnoho příležitostí, ale skóre se do přestávky už nezměnilo.

Rozhodující okamžik zápasu přišel po změně stran. Clement Lénglet zatáhl v pokutovém území za dres Ramose a sudí nařídil pokutový kop. Toho se ujal sám faulovaný kapitán hostí a bezpečně uklidil míč do brány odvěkého rivala. Pro Ramose to byl úspěšně proměněný 25. soutěžní pokutový kop v řadě.

Sergio Ramos
Barcelona se snažila o vyrovnání, ale ani jeden z pokusů neskončil v bráně Courtoise. V 90. minutě navíc přidal pojistku střídající Luka Modrić. Zinedine Zidane v roli kouče madridského celku stále na Camp Nou neprohrál (tři výhry, tři remízy).

Luka Modrić
„Odehráli jsme dobrý zápas. Hráli jsme proti týmu, o kterém víme, že hraje otevřený fotbal. Byl to dobrý zápas a zaslouženě jsme vyhráli. Těším se za své hráče, protože o tom to celé bylo. V posledních dnech se toho o tomto týmu napsalo hodně, a proto jsem na své hráče dnes hrdý,“ řekl Zidane v pozápasovém rozhovoru.

Jeho protějšek Koeman cítil po prohře křivdu a kritizoval systém VAR: „Možná, že jednoho dne někdo vysvětlí, jak to ve Španělsku funguje. Odehráli jsme pět duelů v La Lize a VAR rozhodl pokaždé na úkor Barcelony."

„Je normální, že hráči Realu tlačí na rozhodčího, aby situaci zkontroloval. Nic proti tomu nemám. Rozhodčí měl použít VAR, k tomu ten systém je. Už o tom nechci mluvit, ale byl to rozhodující moment zápasu,“ okomentoval rozhodující situaci Koeman.

Real se po výhře posunul na první místo tabulky španělská ligy se ziskem třinácti bodů. Barcelona má pod novým trenérem Ronaldem Koemanem sedm bodů a patří ji dvanácté místo.

Gabriela Průšová / 90min.com, fcbarcelona.com, realmadrid.com

Smajlík 2 Smajlík 2 ten místní trotl vládcevesmíru se konenčně oběsil ?

prasident

este jedna vec...casemiro ci jak sa pise je obycajne zakerne prasa a tie jeho zakroky ala ked si uz presiel tak ta rozjebem ma uz prestavaju bavit...a ked mu da rozhodca zltu tak pozera s tim vypatlanim ksichtom ze ved som nic nespravil...prasa

cica310584
Edgar - 26.10. Odpovědět

Nojo, Lenglet Smajlík 3 Ani to nemá cenu komentovat. Jinak zápas překvapivě dobrý, dalo se na to koukat, mělo to šťávu, šance na obou stranách. Rozhodl jeden moment/jeden hráč, ale to tak prostě někdy je. Vidím tam ale pozitiva do budoucna. Hlavně Dest byl skvělej. Snad mu to tak půjde dál

Edgar
F4BRE - 26.10. Odpovědět

Pique Lenglet do cirkusu

F4BRE
Cornero - 26.10. Odpovědět

Ještě bych jim přibalil Busquetse. Ten lempl línej zase vyklusával při prvním gólu zatímco jeho hráč mu jak nic utekl a dával gól. Pique to pozičně taky zahrál na hovno ale byl to Busquetsův hráč

Cornero

myslim ze pique aj ked ma najlepsie za sebov tak tichto dvoch vpohode preskoci... Smajlík 7

cica310584

Tohle jsem vůbec nečekal. Čekal jsem 0:0, při troše fantazie 1:1. Modrić je třída. V jeho věku už většina fotbalistů rychlej krok neudělá. A gólem už to jen vyšperkoval. Útok opět tragédie. Na Messim je strašně vidět, jak je nespokojenej. Nicméně máme 3 mega důležitý body a psychickou vzpruhu do LM.

NoIscoNoDisco

ale aj ta nahravka modrica striedajucemu hracovi do autu bola dobra.. Smajlík 3

cica310584

myslim ze barca do jedenastky lepsia a druhy polcas to bolo kvalitne do tej jedenastky...potom sa barca rozpadla a boleli stoho oci...penalta bola tak jasna ako aj simulacia ramosa a mal jasne dostat zltu kartu..eldzii ho tu obhajuje aka to je sikovnost utocnika...potom ani filmovanie neymara a suareza neni zle ked je to sikovnost utocnikov nie??..co je toto za trapny argument...ale ok ...barca doplatila na to co som uz davno pisal..lenglet je najtrapnejsi stoper za posledne roky a prejavuje sa

cica310584

to vzdy ked je silnejsi super..ale ked to barce nevadi a stale ho stava do zakladu tak nech si to teda vyzeru...inak barce dost chybala skora odovzdavka lopty ..ansu to kopu krat potiahol o dva kroky dlksie a hned dotlacenie a strata...a toto robilo kopu hracov..lubil sa mi dest..sergi roberto musi byt uz len na lavicke nahradnikov..naokap myslim ze velka chyba bola nasadenie pedriho..na takyto zapas je moc mladucky a bolo to citit...kazdopadne barca mala dat gol na 2 1...sanci mala na to dost

cica310584
eldZii - 26.10. Odpovědět

je rozdíl simulovat, když vůbec k ničemu nedošlo a přidat trochu k pádu, když mu pomalu roztrhne dres.. prostě jen spadl..

eldZii

a bolo by po zapase...inak busquets sa dost trapy..myslim ze uz mal davno skoncit karieru chalanisko..a este de holandan v zalohe...tiez nic moc..posledne zapasi sa mi vobec nepaci..dlho drzi loptu a dosrany je poslat pas...ansu fati mu nabiehal skvele ale 2 krat a ani raz to neskusil aj ked sa to ziadalo..ale najhorsi je proste lenglet.pri prvom gole pravy utocnik je uplne pri pravej ciare a on ako stoper sa na tu stranu otvori a nie aby ostal v strede. Smajlík 3 ja zneho skapem...a ta penalta.grc

cica310584
Cornero - 25.10. Odpovědět

Penalta Realu jasná ale Ramos měl za to nahrání dostat žlutou. Ať se na mě nikdo nezlobí ale hráč kterej přifilmuje a tohle nebylo ani přifilmování ale teatrální pád by měl být potrestán i když byl faulován

Cornero

Tak penalta pro Real jasná, ale i Barca měla kopat za stavu 1:1 po faulu na Messiho a tam to VAR asi přehlédl i když v přímém přenosu a i ve studiu se nad tím podivovali. Potom sice nastřelená ruka za stavu 2:1,kdy VAR řekne že to není na penaltu, ale přitom v jiných zápasech se to piská Prostě VAR je od svého zavedení jedno velké zlo napříč všemi soutěžemi.Od MS jen podvody, milimetové ofsajdy, které kolikrát vidí jen ti co čmárají ty barevné čáry, ruce kde pro někoho se pískají a pro jiné ne.

Fotbal-fan
eldZii - 25.10. Odpovědět

Penalta Realu jasná, penalta Barcy ani nevím jaká? faul? pokud se nepletu, tak jestli myslíš možný faul ve vápně Casemira na Messiho tak bral balon a myslím, že to VAR kontroloval. Navíc i komentátoři říkali, že na penaltu ne a já bych to teda taky nepískl a to nemám problém uznat penaltu. A ta nastřelená ruka Varaneho? To mi chceš říct, že bys to pískal? Jako vážně? Varane dával ruku k tělu, vůbec ji neměl mimo tělo tak, aby rozšiřoval své proporce a zabránil míči projít..

eldZii

navíc to bylo při odkopu hráče Realu, který ho nechtěně trefil a nakonec vůbec to neovlivnilo hru a to tak, že by změnil trasu míče apod.. absolutně nepískatelné, což jsem u tv říkal ihned.. opakované záběry mě v tom jen utvrdily..

eldZii
COKO - 25.10. Odpovědět

Jakou křivdu proboha? Jasná penalta, to že Ramos je lidský odpad, který rozdává, ale nepřijme na to jsme si už zvykli.

COKO

Penalta jasná jak píšeš.. skoro mu ten dres mohl roztrhnout.. to že tomu pádu trochu přidal je věc druhá, ale víceméně chytrost každého hráče. A udělal by to každý trochu chytřejší hráč.. spíš mě překvapilo, že nám Messi začal nějak simulovat.. minimálně dvakrát tam byl zákrok, u kterého se ho hráč realu nedotkl a dělal divadlo... to, že tam Casemiro šel nebezpečně a bylo to na žlutou nepopírám.. spíš to co předváděl Messi mě udivilo.

eldZii

To od Casemira nemyslím, bylo to ještě před tím, kdy prošel přes dva hráče a třetí ho podrazil a i když to na první pohled vypadalo, že Messimu vypíchl balon tak z opakovačky bylo jasné, že ne a vzal Messiho přes nohy. A u těch ruk už jsem toho viděl písknout tolik ve španělské lize, že nebýt to Real a Barca tak se kopala. A jinak tu ruku moc u těla neměl, měl vystrčený loket.

Fotbal-fan

Rád bych se na ty situace podíval, jestli je najdeš, protože si nic z toho nevybavuju. Casemiro si koledoval o druhou žlutou. Ale obhajovat Ramose, že by to udělal každý, no nevím. Toho hráče nenávidím ze všech nejvíc a vůbec bych nelitoval, kdyby mu na hřišti někdo podělal kariéru, protože je to zmetek, který po faulu hned zvedá hráče na nohy a sám simuluje, rozdává tvrdé zákroky a sám nic nevydrží a provokuje. Tomu už dávno měl někdo pořádně zlámat obě hnáty

COKO

Jinak samozřejmě chyba bude někde jinde, že Barca nevyhrála, ne v penaltě, která měla být. Lenglet, kterého maximum byla Sevilla, líný Busquets a žádný pořádný třetí útočník - Pedri potřebuje zkušenosti, Griezmann je zralý na prodej stejně jako Dembelé. Jediný Fati udělal radost