Zpět na » Primera Division » V případě útočníka Moraty je jasno. Do Chelsea se nevrátí

Primera Division - V případě útočníka Moraty je jasno. Do Chelsea se nevrátí

V případě útočníka Moraty je jasno. Do Chelsea se nevrátí © as.com - Álvaro Morata

1

Líbilo se

06.07. - Další osud útočníka Atlética Madrid Álvara Moraty už je definitivně objasněn. Ačkoliv existovala možnost, že by se letos v létě vrátil zpět do Chelsea, jejíž je stále hráčem, nakonec se oba kluby dohodly na tom, že španělský reprezentant bude pokračovat u rojiblancos až do léta 2020 a pak se stane hráčem madridského klubu natrvalo.

Álvaro Morata přišel z Chelsea do Atlética Madrid v lednu letošního roku na hostování do léta roku 2020. Tak byla dohoda primárně koncipována. Nicméně součástí dohody byla i klauzule, na jejímž základě mohla Chelsea Moratu letos v létě získat zpět do týmu, pokud setrvá v kádru Blues a vedení ho neprodá nebo nepošle na hostování jinam.

Vzhledem k trestu zákazu přestupů pro londýnský klub od FIFA tato možnost Atléticu reálně hrozila. Na to mohlo Atlético zareagovat aktivováním přestupové opce. Stálo by ho to ale 55 milionů eur. Výdaj, který už byl mimo plán, s nímž příliš nepočítalo, vzhledem k předchozím nákupům. Management rojiblancos kalkuloval s těmito náklady až za rok, kdy ho změna hostování Moraty v přestup měla stát 45 milionů eur.

Sám fotbalista chtěl zůstat v Madridu. V týmu kouče Simeoneho se docela dobře zapsal, v 17 utkáních dal šest gólů.

Teď už může být v klidu. Oficiálně totiž bylo potvrzeno, že hostování Moraty skončí až v roce 2020 a tehdy Atléti zaplatí londýnskému klubu za přestup.

Jsem šťastný, už je to oficiální. Teď budu mít dost času, abych góly a tvrdou prací vrátil fanouškům Atlética jejich přízeň. Díky," uvedl španělský fotbalista na Twitteru.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

boutdeve

Nejlepsi zprava dne Smajlík 4

BlueFor16years
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články