Zpět na » Primera Division » Hattrick Messiho zničil Granadu - Barcelona se vrátila do čela. Pohodovou premiéru zažil Zidane

Primera Division - Hattrick Messiho zničil Granadu - Barcelona se vrátila do čela. Pohodovou premiéru zažil Zidane

Článek
Hattrick Messiho zničil Granadu - Barcelona se vrátila do čela. Pohodovou premiéru zažil Zidane © as.com - Leo Messi

1

09.01. - REVIEW Lionel Messi svým hattrickem utnul jakékoliv naděje Granady na slušný výsledek a díky výhře 4:0, kterou doladil svojí patnáctou ligovou trefou Neymar, se Barcelona vrátila do čela tabulky španělské ligy. Dosavadní lídr Atlético Madrid totiž hraje svůj zápas ve Vigu až zítra. Pohodovou premiéru na lavičce Realu prožil Zinedine Zidane. Bílý balet i díky třem gólům Balea přejel Deportivo 5:0.

FC Barcelona 4:0 Granada

Góly: 8., 15. a 59. Messi, 84. Neymar

Barcelona: Bravo - Aleix Vidal (65. Dani Alves), Piqué, Vermaelen, Alba - Roberto, Rakitić, Arda Turan (72. Adriano) - Messi, L. Suárez, Neymar

Granada: Andrés Fernández - Méndez, Lombán, M. Dória, Biraghi - Krhin (46. Maínz), R. Pérez - Rochina (78. J. Márquez), Agbo, Success - Peñaranda (73. R. Ibáñez)

Granada nikdy v historii na Camp Nou nebodovala a nepovedlo se jí to ani tentokrát, na 22. pokus. Sice hned od úvodního hvizdu vysunula svoje řady vpřed, ale výsledkem byla jen rána Rochiny z prvních desítek sekund hry. Na tu zanedlouho odpověděl stejně nepovedeným pokusem Rakitic a u Granady se začalay projevovat defenzivní slabiny. Těch se snažil využít pasy za vysunutou obranu Messi. Ve 4. vyslal nádhernou přihrávkou Albu, který se ocitl sám před brankářem Andresem, ovšem mezi tři tyče se trefit nedokázal.

V osmé minutě už ale obrana Granady kapitulovala. Suárez pustil mezi nohama diagonální pas z pravé strany na levou, zde se k němu dostal ligový debutant v barcelonském dresu Arda Turan, chytře našel Messiho, jemuž stačilo už jen nastavit nohu. Netrvalo dlouho a Barça již vedla o dva góly. Ve 14. minutě podnikl rychlý brejk Neymar, přenesl hru na druhou stranu na Suáreze a ten znovu bezchybně našel ve vápně připraveného Messiho.

Granada nadále hrála s vysunutou obranou, což teoreticky mělo vést k většímu nebezpečí před brankou Brava, ale namísto toho chodil domácí celek do jednoho protiútoku za druhým. Velkou šanci zazdil ve 27. minutě Suárez, který si narazil balon s Neymarem, ale v pozici, kdy se ocitl sám před Andresem, mu nevyšla střela. Chvíli nato zase trefil ve vápně po přihrávce od Uruguayce brankáře Granady Messi. Další dvě šance před přestávkou ještě neproměnili Neymar.

Druhá půle začala územní převahou Granady, Barcelona si na čtvrthodinu vzala volno a hosté začali zlobit v blízkosti domácí šestnáctky. Succes se pokoušel slabou střelou překvapit Brava, dvakrát se o gólový úspěch snažil stoper Lombán. Když se časomíra chystala odbít první hodinu hry domácí zřejmě usoudili, že by je mohlo potkat něco podobného, jako v duelu s Deportivem, kdy přišli od dvougólový náskok a přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Výsledek se dostavil okamžitě. Sergi Roberto vyslal průnikovou přihrávku, tu šikovně mezi nohama pustil Arda Turan, míče se ujal Neymar a z levé strany střílel do tyče. Odražený míč se nicméně dostal k Messimu, který za přihlížení hostující obrany završil hattrick.

Barça pak už kontrolovala hru, v 68. ještě zkoušel zdramatizovat zápas nebezpečnou střelou Rochina, nicméně definitivní podobu výsledku dal Neymar. Ten nejprve v 81. minutě zkoušel obstřelit hostujícího gólmana na vzdálenější tyč, ale úspěšná byla až jeho střela z minuty 83. Po kolektivní akci, do níž se zapojili Messi, Alves a Suárez gólově zakončil právě mladý Brazilec. Ten si těsně před brankou poradil se sedicim Andresem Fernandezem a míč poslal pod horní tyčku.

(zdroj: as.com)

Real 5:0 Deportivo

Góly: 22., 49., 63. Bale, 15. a 90. +1 Benzema

Real: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos (46. Varane), Marcelo - Kroos, Modrić, Isco (66. James Rodríguez) - Bale (74. Jesé), Benzema, Ronaldo

Deportivo: Lux - Juanfran, Arribas, Sidnei, F. Navarro (67. Luisinho) - Bergantiños, Mosquera - Cartabia (46. Gutiérrez), Alberto, Fajr (67. O. Riera) - Lucas

Premiéra trenéra Zidaneho na lavičce Realu se vydařila se vším všudy. Pět branek v sítí Deportiva může nabádat k lehkému vítězství, ovšem celek z La Coruni nebyl úplně odevzdaným soupeřem, jak by skóre napovidalo. Zejména v prvním poločase předvádělo sympatický výkon, který jen díky neúspěšné koncovce a skvělým zákrokům Navase nebyl oceněn vstřelenou brankou.

Ostatně jako první mezi tyče mířil hostující Fajr, ale jen do náruče Navase. Hned nato ale odpověděl ranou, kterou Lux vyrazil na roh, Ronaldo. Ovšem asi největší příležitost zápasu mělo Deportivo v 11. minutě, kdy Mosquera procedil míč na Lucase, který byl sám před brankářem, jenž ale výborným zákrokem odvrátil nebezpečí na rohový kop. První velká příležitost Realu hned skončila gólem. Po rohovém kopu se dostal míč k Ramosovi, jeho střelu patičkou tečoval Benzema mimo dosah Luxe. Ačkoliv hosté mohutně protestovali a dožadovali se pískání ofsajdu, rozhodčí branku správně uznal.

Chvíli nato se rýsovala opět dobrá šance pro Depor, ale na centr Fedeho ze strany jen o milimetry hlavou nedosáhl Lucas. Hned z protiútoku střílel po přihrávce Isca mimo Marcelo, ale to fanoušky moc mrzet nemuselo, jelikož za pár desítek sekund zacentroval Carvajal a Bale dal hlavou první gól večera - 2:0.

Třetí gól měl na hlavě Cristiano Ronaldo ve 39. minutě. To ho centrem vybídl ke skórování autor druhé branky, jenže portugalská hvězda svým pokusem napálila jen tyč Luxovy branky a tak když ani hostující Luis Alberto lobem nepřekonal Navase, šel Real do kabin s dvougólovým náskokem.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala pro Bílý balet naprosto ideálně. Ronaldo ve 49. minutě odcentroval netradičně zprava a Bale přízemní umístěnou ranou k tyči nedal brankáři Deportiva sebemenší naději. Real pak v následujících minutách ubral v procentech herní převahy, Depor se snadněji dostával k šestnáctce Realu, ale scházelo zakončení. Blancos byli o mnoho produktivnější. Pokus Ronalda v 61. šel ještě nad, ale o dvě minuty později už slavil Bale hattrick. A znovu hlavou, když přesně zakončil rozehraný rohový kop.

V dalším průběhu zápasu se hosté přeci jen dostali i k zakončení, ale tomu scházela především přesnost nebo větší kus štěstí. Jonas mířil sice přesně k tyči, ale pokus byl slabý a Navas ho včas zachytil. Mosquera zas pálil vysoko nad a tak nejlepší parametry měla rána Luise Alberta, již musel Navas vyrazit na roh. Deset minut před koncem pak po x-té zkoušel pokořit Luxe Ronaldo, tentokrát křižnou střelou, ta šla ovšem vedle. V nastaveném čase pak CR7 motal hlavu Arribasovi ve vápně, aby se k volnému míči dostal Benzema a napálil ho nekompromisně pod břevno - 5:0.