Zpět na » Primera Division » Zidane: Není možné, aby po ztrátě míče tři hráči nebránili

Primera Division - Zidane: Není možné, aby po ztrátě míče tři hráči nebránili

Zidane: Není možné, aby po ztrátě míče tři hráči nebránili © as.com - Zinedine Zidane

4

Líbilo se

09.01. - Na první předzápasovou tiskovou konferenci včera zavítal nový trenér Realu Madrid Zinedine Zidane. Nechtěl příliš rozebírat zbylé otazníky, které se vznáší nad dnešní sestavou, na druhou stranu zdůraznil, že po svých hráčích bude vyžadovat především důsledné plnění obranných úkolů.

Dnes na Real Madrid čeká na stadionu San Bernabéu utkání proti Deportivu, duel, jenž zároveň představuje premiéru na trenérské lavici pro Zinedina Zidaneho. Ten už má o sestavě zřejmě jasno, stejně tak i novináři, ačkoliv ti možná ještě stoprocentně netuší, jaká trojice hráčů se objeví ve středu pole. A prozradit jim to nechtěl ani on.

„Nebudu říkat, kdo bude hrát v záloze. Mohu jen prozradit, že nastoupí BBC a zbytek uvidíte. James a Isco jsou velmi dobří a důležití hráči. Jediná věc, kterou potřebují, je důvěra. Ostatně jako všichni. Moji úlohou je poskytnout jim tuto důvěru. Budu s nimi hovořit a zdůrazňovat jim, že nejdůležitější je pro mě tým. Že pokud někdo hraje víc a někdo míň, je normální a určitě na to dojde, neboť je nás 23 a nemohou hrát všichni. Aspoň taková je má hráčská zkušenost."

„Deportivo u nás bude chtít odehrát skvělé utkání. Mají dobrý tým, rychlé hráče na podniknutí brejku. Jejich kvalitu známe, ale důležité je vědět, co umíme my," uvedl na adresu dnešního soupeře nový trenér Realu Madrid.

Už zhruba týden je otevřeno přestupové okno a tak se Zidane musel vyjádřit i k případným pohybům v kádru během tohoto období. „Nemyslím si, že by k nějakým změnám mělo dojít a ani je nechci. Nakonec uvidíme, k čemu dojde, ale netoužím po tom, aby odsud někdo odcházel. Ani po nových hráčích. Muj tým je dobrý, početný a jsem spokojený s tím, co mám."

Žurnalisty samozřejmě zajímalo, jak to bude s BBC. Jestli ji bude víc tlačit do obranných povinností a také to, jestli Gareth Bale bude i nadále působit na pravé straně. Zidane ale na tuto otázku odpověděl jen z poloviny. „Mohu k tomu říct to, že v okamžiku, kdy nebudeme mít balon, budeme pracovat všichni. To je moje představa a tak ji budu předkládat hráčům. Není možné, aby jeden, dva, nebo tři hráči při ztrátě míče nebránili. Když nebudeme mít balon - bránit, když ho mít budeme - hrát."

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 09.01. Odpovědět

pamatuju jak v United nebo v prvnich letech v realu Ronaldo dokazal sprintovat az do vlastniho vapna a udelat skluz. Dnes si tohle v jeho hre moc nedovedu predstavit. Koneckoncu statistiky jeden odebrany balon za tri zapasy hovori za vse

Cornero
kochito - 09.01. Odpovědět

Jen doufám, že neposadí Toncka :)

kochito
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články