Zpět na » » Evropský Superpohár získalo Atlético, městského rivala zdolalo v prodloužení

- Evropský Superpohár získalo Atlético, městského rivala zdolalo v prodloužení

Evropský Superpohár získalo Atlético, městského rivala zdolalo v prodloužení © uefa.com - Saúl vstřelil třetí gól Atlética

2

15.08. - REVIEW Novým držitelem evropského Superpoháru je Atlético Madrid. Ve finálovém utkání v estonském Tallinnu dokázalo porazit městského rivala Real. Do vedení se dostalo už v první minutě, pak ale Blancos stav otočili a bylo na Diegu Costovi, aby zápas dostal do prodloužení. V něm měli přesnější mušku Colchoneros a po trefách Saúla a Kokeho mohli oslavovat trofej, při jejímž dobývání mají stoprocentní úspěšnost. Získali ji potřetí že tří pokusů.

Real Madrid - Atlético Madrid 2:4 po prodloužení

Góly: 27. Benzema, 63. Ramos z penalty - 1. a 79. D. Costa, 98. Saúl, 104. Koke

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (102. Mayoral), Casemiro (76. Ceballos), Isco (83. L. Vázquez) - Bale, Benzema, Asensio (57. Modrić)

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Savić, Godín, Lucas Hernández - Lemar (90. Thomas), Rodri (71. Vitolo), Saúl, Koke - D. Costa (109. Giménez), Griezmann (57. Correa)

2010, 2012 a teď i 2018. Madridskému Atléticu jdou souboje o evropský Superpohár náramně k duhu. Za stoprocentní bilancí dnes večer v estonském Tallinnu vykročilo už po necelé minutě, kdy stopeři Realu Varane s Ramosem podcenili sprint Diega Costy a především jeho střelu z ostrého úhlu s níž nic nezmohl ani gólman Navas a Bílý balet hned od začátku tahal za kratší konec.

Jenže Colchoneros pak dlouhou dobu neohrozili kostarického gólmana, kterého čeká boj o post jedničky s Courtoisem, jenž usedl pouze na tribunu. Naopak to byl Real kdo zlobil Oblaka. Asensio v 17. minutě nezištně patičkou málem slovinského gólmana překvapil.

Na švestkách ho ale nachytal Benzema, jenž se ve 27. minutě prosadil po centru Balea a Oblak zřejmě mohl dělat s jeho hlavičkou víc. Nedlouho poté pak z hranice vápna napřáhl Asensio, ale jeho střela šla vedle.

Obrat utkání, které zdánlivě kontroloval Real, nastal po hodině hry. Juanfran se dotkl v pokutovém území letícího míče rukou a rozhodčí bez rozpaků ukázal na penaltový puntík. Z něj se kapitán týmu Sergio Ramos nemýlil a Real vedl.

Ovšem ne nadlouho. Podcenění situace u postranní čáry Marcelem využil Juanfran, předal míč Correovi, jenž ho jako buldok pronásledoval až k brankové čáře, odkud nahrál pod sebe na Costu a ten dal druhý gól v zápase - 2:2. Brazilský bek pak těsně před koncem základní hrací doby mohl ještě rozhodnout o výhře Realu, jenže v akrobatické poloze netrefil ideálně míč.

Z nastavení uběhlo osm minut, když opět chybovala stoperská dvojice Realu Madrid a Thomas krásně nahrál Saúlovi, který ještě krásnější trefou otočil skóre ve prospěch Atlética. Definitivní pečeť pod výhru svěřenců trenéra Simeoneho pak přidal ve 104. minutě Koke.

Eidur - 16.08. Odpovědět

Zajímávý zápas, Atletico chtělo víc, zaslouženě vyhrálo. Costa, ať jej většina lidí rádo nemá, je to prostě TOP útočník, který patří mezi nejužší špičku. Smajlík 7

Eidur
heto - 16.08. Odpovědět

Copak TOP útočník... Costa je bezpochyby nejlepší hrotovy útočník této planety.. teda mezi opicema určitě... Smajlík 1

heto

Jak jsem psal Hejto, ne všichni jej mají rádi. Pořád je to lepší útočník než Benzín, Kusadlo, Osmák nebo Morče Smajlík 1

Eidur

Tohle radši ani nepiš, protože když si to uvědomím, tak nevím jestli mám prvně brečet nebo zvracet.. Smajlík 10

heto
COKO - 16.08. Odpovědět

Eidur: neznám přezdívky, ale troufám si říct, že lepší než Suarez nebo Cavani není. A to proti němu fakt nic nemám jako většina.

COKO
Jackopz - 16.08. Odpovědět

No tak ty si si pekne uletel. Costa lepší jak Suarez Smajlík 3 Smajlík 3

Jackopz
pdreal - 16.08. Odpovědět

tiez som si zvladol domysliet len Banzina a Kusadlo Smajlík 2 ale suhlasim coko urcite neni

pdreal

Cavaniho jsem nezmiňoval, vypsal jsem Benzemu, Suaréze, Dembelého (pravda, to není hrot) a Moratu (toho jsem napsal, aby si někdo nemyslel, že jsem zaujatý) Smajlík 1
Jackopz: Chápu, že s tím nemusíš souhlasit, nehodlám Tě přesvědčovat o opaku, uletěli Ti tak max. včely Smajlík 7

Eidur

uletěly* Smajlík 12

Eidur

Suarez vyhral 2x zlatú kopačku v dobe Messiho a Ronalda. Raz v PL kde sa dotiahol na rekord Shearera a Ronalda. Druhý krát v Barcelone kde dal 59 gólov v 53 zápasoch vyše 20 asistencií. Navyše tie góly či v LP alebo Barcelone neboli len doklepávačky, Suarez má X gólov z ktorých padá sánka. Tu nemáš ako dokázať že Costa je lepší, to je proste bullshit ktorý si myslíš asi len ty sám.

Jackopz

No rozhodne ma vice uspechu,jak jsem ale psal,pro me je aktualne lepsim utocnikem. Pokud se chces bavit o historii,prosim,davam za pravdu,ze byllepsi,ted to tak ale nevidim.

Eidur
dalko - 16.08. Odpovědět

Vsetci hovoria ze bez ronalda to nepojde. Skor by som povedal ze bez zidana to nepojde

dalko
TrutaCZ - 16.08. Odpovědět

Rozhodly dvě věci. Spousta chyb v obraně Realu. Hlavně Varane. A hlavně faktur Diego Costa. Realu prostě chybí útočník.

TrutaCZ

Costa? dal prvy gol po tragickom podceneni od nasich dvoch borcou vzadu a druhy do prazdnej, v utoku samotne ATL nic nepredviedlo, vsetky goly sme im ponukli na zlatom podnose Smajlík 1 urcite Costa je dobry utocnik ale zeby to vcera rozhodlo to asi nie

pdreal

z poslednich 17 tipu maji super bilanci 14 vyhernich... neco takovyho tady jeste nebylo :)

Kohout10

Potřebovat dát gol a jako podporu tam poslat Mayorala, no nevím, tudy cesta nepovede. Je sice sympatické, že trenér chce stavět na domácích hráčích, ale pokud v akademii nemá Villu nebo Torrese, tak z toho asi nic nebude a fakt to chce ten utok posílit.

COKO

A situace předtím taky úsměvná: potřebuješ udržet vedení, tak stáhneš Casemira a dáš tam Ceballose. I kdyby byl Casemiro zraněnej, tak pořád měl na lavičce další a vhodnější hráče do týto situace

sonnyblack

to bolo este ok, ved sme ten zapas absolutne v pohode kontrolovali aj potom, nebyt toho ze sa Marcelo prihlasi o cene hlupak roka, tak to mame vo vrecku, vacsinou trpnem do poslednej minuty no teraz nebolo preco, ATL bolo v ofenzive dost jalove ... ale to co spravil Marcelo je absolutne nepochopitelne, chyby sa stanu, ale tu uz je chora ta myslienka, obycajny aut, a on radsej prihra naslepo za seba a sam vleti na tribunu, nechapem kde sa v nom ten napad vzal Smajlík 2

balmain

to si sice myslim tiez ale podla vcerajsieho zapasu by som to nesudil, z ATL sme mali vzdy problemy, a prave vcera sme ich celko kontrolovali, gol v prvej minute po hroznej chybe, odvtedy nic, my sme otocili a mali zapas v rukach a potom prisla neuveritelna hrubka Marcela atd atd ... ale inak herne to bol jeden z lepsich zapasov za posledne roky proti ATL

heto - 15.08. Odpovědět

Ani mě tak nesere to že nevyhrál Real jako spíš to jakej tým kurev vyhrál... Costa zase zázračně dohrál... Ale proč to rozepisovat, vždyť to každej musí vidět sám. Zlatá Barcelona, ty vole. Hlavní rozdíl dneska byl v pojetí toho zápasu. Zatímco Atletiko to pojalo jako životní zápas, tak Real to pojal jako další pripravnej duel a to podle mě rozhodlo. Tolik ztrát a darovanejch gólů sem od Realu hodně dlouho neviděl. Hlavně ten na 2:2 byl od Marcela labužnickej.. Smajlík 2

heto

Nemyslím si, že by to Real pojal jako přípravnej zápas. Prostě vyhořeli, špatná koncentrace. Vedli 2:1 a mysleli si, že to je doma.

sonnyblack

Těch chyb jako máku tam ale bylo od začátku. Dobrej příklad je třeba Kroos, borec s precizní přesností přihrávek tam dnes každou čtvrtou nahrál soupeři. Občas dělali zbytečný vylomeniny a zkoušeli co se ještě dá a tohle prostě do ostrýho zápasu se silným soupeřem nepatří... Ale i tak to na to Atletiko kvalitativně 90min stačilo..

heto

za stavu 2:1 to bolo doma Smajlík 1 Marcelo s tym vsak nesuhlasil, nerobil by som z toho drama, pokaslali sme zapas to sa stane kazdemu, skor sa bojim toho ze prichadzaju striedania ako Kroos-Mayoral v tej chvili som chcel okamzite vypnut telku, toto nemoze mysliet nikto vazne, naviac to ukazuje ze Vinicius je asi velmi slabucky zatial ked uz Mayoral ma prednost (viem ze je utocnik)

pdreal

heto co sa tyka Costu, tak ked sme zahravali penaltu bol zaber na Godina jak nieco vravi Costovi, a v tej chvili mi tka prebleslo ze to bude nieco v style: tak Diego rozjed to ... o malu chvilku uz slapal Ramosovi po krku ... a rozhodca chudak nemal gule aby ho poslal tam kam patri v tej chvili som si v duchu povedal ze by som kludne vymenil superpohar za Diegov rozkopany ksicht, velka skoda ze mu niekto nezlomil ten bravcovi nos Smajlík 11

pdreal

Costa je prostě takovej prevtelenej Simeone... Zmrd se vším všudy. Dělá zákeřné fauly, provokuje fanoušky a protihráče a ještě při každém pohlazení simuluje... Zoufalost, to je první co mě vždy napadne ve spojení s Costou a Simeonem.

heto
Lazar - 16.08. Odpovědět

Takže něco jako Ramos?

Lazar

toto je skor styl Pepe pred terapiou Smajlík 3

pdreal

Jako je pravda, že na Pepeho asi nikdy nikdo mít nebude. On je pro mě "legenda".

Lazar

Lopatova prohra. Střídání absolutní fail. To se vždycky vyčítalo Zidanovi, že neumí střídat, ale ta střídání, co předvedl Lopata dneska, to bylo teda něco. Aby nakonec nejvíc nechyběl Kovačič, kterej tam měl dneska jít místo Ceballose. Vedeme 2:1 a na hřiště jde Ceballos, kterej v obraně totálně hořel. Největší fail ale stejně bylo střídání Kroose za Mayorala... Obrana dneska radši nekomentovat

sonnyblack
Focus - 15.08. Odpovědět

Bez Ronalda se to dalo čekat že Real prohraje Smajlík 1

Focus

Smajlík 2 isteze, on Ronaldo by urcite pomohol obrane od tych chyb

pdreal

minuly rok sme s ATL v lige dali v dvoch zápasoch 1 gol s tym tvojim Ronaldom Smajlík 7