Zpět na » Primera Division » Jde kauza Modrić už definitivně do finále? Real se chystá Inter žalovat

Primera Division - Jde kauza Modrić už definitivně do finále? Real se chystá Inter žalovat

Jde kauza Modrić už definitivně do finále? Real se chystá Inter žalovat © as.com - Luka Modrić

1

Líbilo se

17.08. - Dnes je poslední den, kdy by se teoreticky mohl uskutečnit přestup chorvatského záložníka Luky Modriće z Realu Madrid do Interu Milán, jelikož ani italská Serie A nebude s novými posilami čekat až do posledního srpnového dne. Ovšem spíše to vypadá na úplně odlišné rozuzlení celé operace. Španělský klub totiž hodlá ten italský zažalovat za protiprávní jednání.

Real Madrid se chce bránit u nejvyšší fotbalové instance FIFA. Podle jeho mínění totiž Inter Milán překročil povolenou mez. Snažil se nalákat hráče Bílého baletu Luku Modriće do svých řad bez toho, aby se nejprve zkontaktoval s klubovým vedení. A jednání s hráčem pod smlouvu za zády klubu je proti regulím FIFA.

Takové kontakty jsou oficiálně povoleny pouze v případě, že hráči zbývá méně než šest měsíců ze smlouvy. A to u Modriće neplatilo, neboť jeho kontrakt trvá do roku 2020.

Vedení Realu v žádném případě Modriće prodávat nechtělo a všechny zájemce odkazovalo na výstupní klauzuli, jež je rovna nedosažitelným 750 milionům eur. A aby i hráči sebrala argumenty z ruky, pokud by snad byl nespokojený se svým současným platem, který byl mimochodem o dost nižší, než mu nabízel Inter, proběhla v médiích informace o tom, že by měl co nevidět podepsat nový kontrakt.

Podobný případ se ve španělské lize stal nedávno. Na jaře vedení Atlético zažalovalo Barcelonu za nelegální jednání s Antoinem Griezmannem, jenž byl stejně jako Modrić pod smlouvou.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články