Zpět na » Liga mistrů » Jürgen Klopp po výhře nad PSG: Pro můj Liverpool neexistuje hora, kterou by nedokázal zdolat

Liga mistrů - Jürgen Klopp po výhře nad PSG: Pro můj Liverpool neexistuje hora, kterou by nedokázal zdolat

Jürgen Klopp po výhře nad PSG: Pro můj Liverpool neexistuje hora, kterou by nedokázal zdolat © zimbio.com, fotbalportal.cz - Klopp byl nadšený

4

19.09. - Včera byl zahájen nový ročník Champions League a bylo to opravdu ve velkém stylu. Strhující souboj nabídl duel posledního finalisty Liverpoolu a bohatého PSG. Reds vedli už 2:0, ale francouzský celek zvládl vyrovnat. V samotném závěru rozhodl o vítězství domácích střídající Roberto Firmino. Jürgen Klopp byl nadmíru spokojen a pro své svěřence měl jen slova chvály.

Liverpool začal zápas proti PSG v neskutečně vysokém tempu a svého soupeře pořádně mačkal. Po půlhodině hry se prosadil Daniel Sturridge. O šest minut později zvýšil na 2:0 proměněnou penaltou James Milner. Jenomže hosté se nevzdali a zásluhou Meuniera snížili na 2:1 ještě před poločasovou přestávkou.

V 83. minutě srovnal Kylian Mbappé a vypadalo to, že Reds zbytečně ztratí výhru, kterou měli na dosah. Ovšem Jürgen Klopp vypustil v 72. minutě na hřiště Roberta Firmina. Brazilský útočník, který měl poraněné oko, ve druhé minutě nastavení rozhodl o třech bodech pro Liverpool.

Německý lodivod domácího mužstva byl unešený z výkonu svých hráčů. Liverpool si výhru zasloužil.

„Když hrajete proti PSG, musíte se dostat ještě na vyšší úroveň. Zkrátka na to musíte dosáhnout. Když hrajete na 95 %, prohrajete 0:5, když hrajete na 100 %, můžete vyhrát.“

„Nemyslím si, že by to dokázalo hodně týmů. Museli jsme hrát dobře. Bylo to nevyhnutelné. Atmosféra byla fantastická, takže bylo jasné, že se na tomto stadionu stanou další výjimečné věci.“

„Před dvěma třemi lety si lidé možná mysleli, že Paříž je nepřekonatelnou překážkou, že je to hora, která se nedá zdolat. Teď už to pro nás neplatí.“

„Je to neuvěřitelně obtížné. Nemůžete to naplánovat. Chlapci ale plnili náš plán výtečně. Bylo to vynikající, mimořádné. Kdyby jeden z nich uběhl o metr méně, prohráli bychom.“

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.