Zpět na » Evropská liga » Holeš dal Slavii obrovskou naději, United uspěli v Granadě

Evropská liga - Holeš dal Slavii obrovskou naději, United uspěli v Granadě

Holeš dal Slavii obrovskou naději, United uspěli v Granadě © slavia.cz - Fotbalisté Slavie

0

08.04. - REVIEW Slavia na Arsenalu nepředvedla ideální výkon, přesto si z Emirates Stadium veze veledůležitý bod. Ten českému mistrovi zařídil obránce Tomáš Holeš po rohovém kopu. United slaví po výhře s Granadou, AS Řím překvapil Ajax.

Arsenal 1:1 (0:0) Slavia Praha

Branky: 86. Pépé - 90+4. Holeš

Slavia nezačala na Arsenalu vůbec špatně, ve 14. minutě pálil nebezpečně Provod, ovšem nad. Otěže utkání ale poté převzal Arsenal.

Saka pálil mimo, ve velké příležitosti se poté objevil Holding, Kolář jej ale dokázal skvěle vychytat. Z první půle, která ze Strany Slavie nebyla ofenzivně příliš ideální, to bylo vše.

Hned po přestávce měli domácí k dispozici standardku a Willian orazítkoval levou tyč. Na opačné straně se Slavii povedla kombinace a na konci akce stál Bořil, jehož tečovaný pokus vyrazil Leno.

Po hodině hry chyboval Oscar a tváří v tvář Kolářovi běžel Lacazette. Francouzský útočník ale svým dloubáčkem orazítkoval pouze břevno.

Následně se ve skvělé pozici objevil Ševčík, pravou tyč minul. Na opačné straně zahrozil střídající Aubameyang, bránu taktéž netrefil. Čtyři minuty před koncem ale Zima neuhlídal střídajícího Pépého a ten už Koláře dokázal přelstít.

Slavia se ale v závěru pustila do útoku a dokázala srovnat. Provod tvrdou ranou prověřil Lena, který míč srazil na tyč. Následoval rohový kop, po kterém se k míči dostal Tomáš Holeš a hlavou propálil Lena. Slavia tak s Arsenalem remizovala 1:1 a k postupu má po prvním utkání blíže.

Granada 0:2 (0:1) Manchester United

Branky: 31. Rashford, 90. Fernandes z penalty

Manchester United měl od první minuty větší držení míče, do první vážnější pozice se ale dostali domácí. Nebezpečně pálil Kenedy, ovšem nad.

První větší příležitost tak využili hosté. Parádní pas za obranu poslal Rashfordovi Lindelöf a anglický útočník potvrdil, že v takových okamžicích neváhá.

I nadále se ale hrál fotbal bez větších příležitostí. Až v 67. minutě pálil Kenedy, ovšem jen do připraveného De Gey. Vynikající pozici si v závěru vypracoval Fernandes, Silvu překonat nedokázal. Případný gól by navíc padl v ofsajdovém postavení.

Hosté se ale přecijen druhé trefy dočkali. Brice v závěru utkání trefil jednoho z hráčů do obličeje, rozhodčí Dias odpískal pokutový kop a Bruno Fernandes nezaváhal. United tak v Granadě zvítězili 0:2 a k postupu do semifinále mají velmi blízko.