Zpět na » Evropská liga » UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi

Evropská liga - UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi

UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi © skysports.com -

0

Líbilo se

24.02. - VIDEO Evropská fotbalová unie (UEFA) začala vyšetřovat rasistické útoky na švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Přišlo k nim během zápasu Evropské ligy 2020/21 na půdě Crvené Zvezdy Bělehrad. UEFA jmenovala vlastního vyšetřovatele, který má doručit zprávu disciplinární komisi.

Vedení srbského týmu se už minulý týden omluvilo Ibrahimovičovi poté, co se stal ve čtvrtek 18. února cílem urážek ze strany fanoušků Crvené Zvezdy. První duel šestnáctifinále se přitom měl hrát bez diváků.

„Urážlivé poznámky na adresu Zlatana Ibrahimoviče zásadně odsuzujeme. Udělali jsme všechno pro to, aby organizace zápasu odpovídala setkání dvou velkých týmů. A nedovolíme, aby jednání jednoho primitiva poškodilo pověst pohostinnosti naší země," uvedlo vedení Zvezdy v oficiálním prohlášení.

Amatérský videozáznam ukázal, že domácí příznivci opakovaně častovali švédského kanonýra s bosenskými a chorvatskými kořeny urážkami s etnickým podtónem.


Ibrahimovič v prvním utkání nenastoupil a sledoval ho pouze z lavičky. Utkání skončilo remízou 2:2.

Zápas se měl konat bez diváků v rámci opatření proti šíření koronaviru. Do vrchní části tribun, které měly být vyhrazeny pro funkcionáře, se však dostalo více fanoušků domácího klubu.

Fanoušci bělehradského klubu jsou podle agentury AP pověstní násilným chováním na tribunách, k němuž patří i etnické urážky Bosňanů, Chorvatů a Kosovanů, se kterými Srbsko v 90. letech při rozpadu Jugoslávie válčilo.

Gabriela Průšová / espn.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ale je aspoň vidět, že se to řeší celkově a ne jen na podporu černé rasy

Tomguncz27

Opravdu primitivní .... Smajlík 14

pavelprvni
Reklama
Reklama
Nejnovější články