Zpět na » Evropská liga » Slavii vyřídila mizerná obrana, Spartu brzká červená. Vítězstvím tak českou čest zachránil Liberec

Evropská liga - Slavii vyřídila mizerná obrana, Spartu brzká červená. Vítězstvím tak českou čest zachránil Liberec

Slavii vyřídila mizerná obrana, Spartu brzká červená. Vítězstvím tak českou čest zachránil Liberec © slavia.cz - Lukáš Provod slaví vyrovnávací gól do sítě Hapoelu.

0

22.10. - REVIEW Slavia předvedla mizérii v defenzivě a Hapoelu podlehla 1:3. Ještě o gól více obdržela pražská Sparta, kterou pro změnu vyřídila brzká červená karta Krejčího. Čest českého fotbalu tak zachránil Liberec, který překvapil belgický Gent a zvítězil nejtěsnějším možným výsledkem po gólu Yusufa.

Hapoel 3:1 (1:0) Slavia Praha

Branky: 45. Agudelo, 86. a 88. Acolatse - 75. Provod

Slavia v první půli domácí celek výrazně přehrávala. Gólman Levita si ale se všemi pokusy českého celku poradil. Vyrazil ránu Traorého a lépe si nevedl ani unikající Tecl.

Šok tak hostům připravil Agudelo, který ve 45. minutě pohodlně dopravil míč do sítě poté, co obrovskou hrubku vyrobil obránce Hovorka. Svou vinu na brance nese i Kolář, který se se svým bekem nedomluvil.

I ve druhé půli byla Slavia jasně aktivnější, Levita ale měl svůj den. Přesto nakonec inkasoval. Patnáct minut před koncem poslal Stanciu skvělý centr na Provoda a ten přízemní ranou propálil Levitu.

Slavia následně měla standardku, která mohla vést k vedení. Místo toho přišla další hrubka v defenzivě a rozhodující moment utkání.

V 86. minutě zaspal Bořil. Josué tak pohodlně odcentroval na Acolatseho a Kolář byl bez šance. O dvě minuty poté pro změnu Hovorka nabil stejnému hráči a ten zdálky překonal vyběhnuvšího Koláře. Hapoel tak hned na úvod porazil Slavii a český celek si už nyní výrazně zkomplikoval cestu za případným postupem.

Liberec 1:0 (1:0) Gent

Branka: 29. Yusuf

Čest českého fotbalu zachraňoval Liberec, který potvrdil úlohu outsidera, která Liberci jednoduše svědčí. Gent byl sice do ofenzivy aktivnější, gól ale vstřelit nedokázal.

Hned v úvodu měl obrovskou příležitost Bukari, Nguyen se zaskvěl. O dvě minuty později loboval míč Yaremchuk, naštěstí ale míč skončil těsně vedle.

Na opačné straně zakončoval Yusuf, ovšem pouze do Roefa. Z ničeho nic se poté do velké šance dostal hostující Fortuna a napálil tyč.

Hned o minutu poté Koscelník svou nepovedenou střelou našel Yusufa a Roef byl zcela bezmocný. Po skvělé průnikové přihrávce Bukariho měl na noze srovnání Kleindienst, vysoko přestřelil.

Srovnat mohl Fortuna, ale také pálil nad. Deset minut před koncem měl na hlavě srovnání střídající Depoitre, Nguyen avšak míč dokázal vytěsnit mimo nebezpečí. Liberec tak nejtěsnější vedení uhájil a raduje se z velmi cenného vítězství 1:0.

Kompletní výsledky 1. kola skupin Evropské ligy:

CSKA Sofia - Kluž 0:2 (53. Rondón, 74. z penalty Deac)
Dundalk - Molde 1:2 (35. Murray - 62. Hussain, 72. z penalty Omoijuanfo)
Beer-Sheva - Slavia 3:1 (45. Agudelo, 86. a 88. Acolatse - 75. Provod)
Lech Poznań - Benfica 2:4 (15. a 49. Ishak - 9. z penalty Pizzi, 42., 60. a 90+3. Núñez)
Leverkusen - Nice 6:2 (11. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 79. a 83. Bellarabi, 87. Wirtz - 31. Gouiri, 90. Claude Maurice)
Neapol - Alkmaar 0:1 (57. De Wit)
PAOK - Omonia 1:1 (56. Murg - 16. Bauthéac)
PSV Eindhoven - Granada 1:2 (45+1. Götze - 57. Molina, 66. Machís)
Rapid Vídeň - Arsenal 1:2 (51. Fountas - 70. Luiz, 74. Aubameyang)
Rijeka - Real Sociedad 0:1 (90+3. Jon)
Standard Lutych - Rangers 0:2 (19. z penalty Tavernier, 90+3. Roofe)
Young Boys - AS Řím 1:2 (14. z penalty Nsame - 69. Peres, 74. Kumbulla)
Braga - AEK Atény 3:0 (44. Galeno, 78. Paulinho, 88. R. Horta)
Celtic - AC Milán 1:3 (76. Elyounoussi - 14. Krunić, 42. Díaz, 90+2. Hauge)
Dinamo Záhřeb - Feyenoord 0:0
Hoffenheim - CZ Bělehrad 2:0 (64. Baumgartner, 90+3. Dabbur)
Leicester - Zarja 3:0 (29. Maddison, 45. Barnes, 67. Iheanacho)
Liberec - Gent 1:0 (29. Yusuf)
Ludogorec - Antverpy 1:2 (46. Higinio - 63. Gerkens, 70. Refaelov)
Maccabi Tel-Aviv - Karabach 1:0 (10. Cohen)
Sparta - Lille 1:4 (47. Dočkal - 45+1., 60. a 75. Yazici, 66. Ikoné)
Tottenham - LASK 3:0 (18. Lucas Moura, 27. vlastní Andrade, 84. Son)
Villarreal - Sivasspor 5:3 (13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth, 74. a 78. Alcácer - 33. Kayode, 44. M. Yatabaré, 64. Gradel)
Wolfsberger - CSKA Moskva 1:1 (42. z penalty Liendl - 5. Gaich)