Zpět na » Evropská liga » Inter pěti góly deklasoval Šachtar a je ve finále Evropské ligy

Evropská liga - Inter pěti góly deklasoval Šachtar a je ve finále Evropské ligy

Inter pěti góly deklasoval Šachtar a je ve finále Evropské ligy © skysports.com - Romelu Lukaku dvěma góly vyřídil Šachtar.

1

17.08. - REVIEW Ještě po hodině hry to vypadalo na možný dramatický závěr. Poté se ale rozjel neuvěřitelný gólostroj, který obstarali především Lautaro Martínez a Romelu Lukaku. Výsledkem je drtivá výhra 5:0 a postup Interu Milán do finále Evropské ligy.

Inter Milán 5:0 (1:0) Šachtar Doněck

Branky: 19. Lautaro Martínez (Barella), 64. D´Ambrosio (Brozović), 74. Lautaro Martínez (R. Lukaku), 78. R. Lukaku (Lautaro Martínez), 84. R. Lukaku (de Vrij)

Inter: Handanovič (C) - Godín, de Vrij, Bastoni - D´Ambrosio (81. Moses), Barella, Brozović (85. Sensi), Gagliardini, Young (66. Biraghi) - R. Lukaku (85. S. Esposito), Lautaro Martínez (81. Eriksen)

Šachtar: Pjatov (C) - Dodô, Kryvcov, Chočolava, Matvijenko - Antônio, Stěpaněnko - Marlos (75. Konopljanka), Patrick (59. Solomon), Taison - Júnior Moraes.

Inter Milán o svém postupu do finále rozhodl prakticky už v 19. minutě. Po hrozivém výkopu Pjatova si Barella pohrál s Matvijenkem a následně parádně odcentroval na hlavu Martíneze, který poslal favorita do vedení.

Nerazzurri byli střelecky aktivnější a do půle mohli vést vyšším rozdílem. Pjatov si ale poradil s tvrdou ranou Barelly a následně i s parádním lobem Martíneze.

Vše změnil moment ze 62. minutě. Po perfektním centru se dostal do zakončení Moraes, ale ve stoprocentní gólovce hlavou napálil jen Handanoviče. Místo vyrovnání posléze přišel trest.

O dvě minuty poté totiž Brozovič rozehrál rohový kop a D´Ambrosio hlavou podruhé překonal Pjatova. Za dalších deset minut Lukaku přenechal míč Martínezovi a bylo definitivně po utkání.

Belgický útočník se v závěru také dočkal, a hned dvakrát. V 78. minutě mu pěknou průnikovou přihrávku poslal Martínez, o šest minut poté mu míč předložil de Vrij a Lukaku po famózní individuální akci skóroval popáté. Inter Milán v závěru deklasoval Šachtar a po výsledku 5:0 si zahraje finále Evropské ligy proti Seville.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.