Zpět na » Evropská liga » Rudí ďáblové zlomili houževnatou Kodaň až v prodloužení, Inter prošel přes Leverkusen

Evropská liga - Rudí ďáblové zlomili houževnatou Kodaň až v prodloužení, Inter prošel přes Leverkusen

Rudí ďáblové zlomili houževnatou Kodaň až v prodloužení, Inter prošel přes Leverkusen © skysports.com - Kodaň nadělal Manchesteru velké problémy

4

10.08. - REVIEW Nečekaně velké starosti měl Manchester United s dánskou Kodaní. V silné sestavě nevstřelil, avšak ani neinkasoval žádný gól, proto muselo o vítězi rozhodovat prodloužení. V něm rozhodla o postupu United do semifinále Fernandesova proměněná penalta. Ve druhém utkání hrál Inter s Leverkusenem, italský klub potvrdil roli mírného favorita, německého konkurenta porazil 2:1.

Manchester United - Kodaň 1:0 po pr.

Branky: 95. B. Fernandes (pen.)

Manchester United: Romero - Wan-Bissaka, Bailly (70. Lindelöf), Maguire (C), Williams - Fred (70. N. Matić) - Greenwood (91. Mata), B. Fernandes, P. Pogba, Rashford (113. Lingard) - Martial (120+1. McTominay).

FC Kodaň: Johnsson - Varela (105. Bartolec), Nelsson, Bjelland, Boilesen (15. Bengtsson) - Biel (57. Oviedo), Stage (105. Mudražija), Zeca (C) - Daramy (57. Kaufmann), Wind, Falk (111. Vick).

Outsider nastoupil na favorizovaného soupeře bez přehnaného respektu a už v 17. minutě mohl jít do vedení, avšak Daramymu zabránil na poslední chvíli v zakončení skluzující Bailly.

Zbytek poločasu ovšem patřil Manchesteru. V jeho prospěch nejprve sudí nařídil penaltu po faulu na Pogbu, avšak po konzultaci s videem ji odvolal. V nastavení pak Greenwood vsítil první branku zápasu, avšak i v tomto případě zasáhl VAR, který odhalil ofsajdové postavení skórujícího hráče.

United museli proti Kodani do prodloužení, v němž rozhodl Bruno Fernandes (zdroj: skysports.com)

Stejná situace se opakovala v 57. minutě. S tím rozdílem, že gól vsítil Marcus Rashford, jenž dorazil do brány původní střelu mířící do tyče. Tentokráte ofsajd odhalil i pomezní rozhodčí.

První regulérní gól měl na kopačce v 63. minutě Bruno Fernandes. Portugalec napřáhl kousek za hranicí šestnáctky, jenže míč skončil na pravé tyči a odrazil se zpátky do hry.

Utkání dospělo do půl hodinového prodloužení. V něm Manchester United rozhodl o svém postupu mezi nejlepší čtyři týmy Evropské ligy v 95. minutě, kdy Fernandes proměnil pokutový kop nařízený po zákroku na Martiala. Závěr střetnutí si již pohlídal bez větších problémů.

Inter Milán - Bayer Leverkusen 2:1

Branky: 15. Barella, 21. Lukaku - 24. Havertz

Inter Milán: Handanovič (C) - Godín, de Vrij, Bastoni (84. Škriniar) - D´Ambrosio (59. Eriksen), Barella, Brozović, Gagliardini (59. Moses), Young - R. Lukaku, Lautaro Martínez (64. Alexis Sánchez).

Bayer Leverkusen: Hrádecký - L. Bender (C) (86. Bellarabi), Tah, Tapsoba, Sinkgraven (68. Wendell) - Palacios (59. Bailey), Baumgartlinger (68. Amiri) - Havertz, Demirbay, Diaby - Volland (86. Alario).

V druhém pondělním čtvrtfinálovém utkání se čekalo na úvodní gól pouhých patnáct minut. A byl to Inter, kdo strhl vedení na svou stranu, za střelou Barelly vnějším nártem k levé tyči Hrádecký padal marně.

Uběhlo pět minut a italský celek navýšil náskok na dvě branky. Romelu Lukaku ukázal fyzické zdatnosti, když se obtočil kolem osobního strážce Tapsoby a i v pádu dokázal zakončit neomylně podél padajícího gólmana.

Druhým semifinalistou se stal Inter, vítězný gól vstřelil Romelu Lukaku (zdroj: skysport.com)

Odpověď na druhý inkasovaný gól přišla okamžitě. Kai Havertz si narazil balón s Vollandem a poté z bezprostřední blízkosti propálil Handanoviče nekompromisně mezi nohama. Milánští mohli odskočit zpátky do klidnějšího vedení po nařízené penaltě, kterou ale sudí po shlédnutí videa odvolal.

Druhý poločas patřil Interu, který si hlídal jednobrankový náskok, který chtěl ještě navýšit, avšak Sáncheze i Moses skvělými zákroky vychytal Hrádecký.

Neproměněné šance však Conteho družina mrzet nemusel. Výsledek 2:1 totiž vydržel až do závěrečného hvizdu a může se těšit na semifinále, na soupeře si ovšem musí počkat až do úterního večera.