Zpět na » Evropská liga » Slavia otočila v prodloužení a jde do čtvrtfinále. Díky Aubameyangovi pokračuje i Arsenal

Evropská liga - Slavia otočila v prodloužení a jde do čtvrtfinále. Díky Aubameyangovi pokračuje i Arsenal

Slavia otočila v prodloužení a jde do čtvrtfinále. Díky Aubameyangovi pokračuje i Arsenal © slavia.cz - Hráči Slavie slaví gól proti Seville.

1

14.03. - REVIEW Neuvěřitelný výkon předvedla v odvetném osmifinálovém duelu Evropské ligy pražská Slavia. Duel dotáhla do prodloužení a ačkoliv prohrávala, dokázala v závěru neskutečným způsobem střetnutí otočit. Slavia se tak může těšit na čtvrtfinále, kde může narazit i na Chelsea či Arsenal, který doma neinkasoval a díky skvělému výkonu Pierre-Emericka Aubameyanga slaví postup.

Dynamo Kyjev 0:5 (0:3) Chelsea

Branky: 5., 33. a 59. Giroud, 45+1. Alonso, 78. Hudson-Odoi

Chelsea si postup definitivně zajistila už v páté minutě. Rohový kop Williana prodloužil Loftus-Cheek a Olivier Giroud už měl snadnou práci.

Brzy poté dokázal srovnat Garmash, celé situaci ale přecházel jasný ofsajd. Po půlhodině hry se tak znovu dočkal Olivier Giroud, kterému tentokrát míč fantasticky nacentroval Marcos Alonso.

I španělský bek se dočkal branky, v závěru první půle využil skvělé práce Hudsona-Odoie a v pádu se mu míč povedlo dostat do brány. Po přestávce mohl a měl snížit Sydorchuk. Nejprve ale trefil Kepu a následně svou ránu poslal do levé tyče.

Opět tak úřadoval Olivier Giroud. Po centru Williana od rohového praporku nastavil hlavu a mohl slavit hattrick. Na druhý gól si poté myslel Alonso, z přímého kopu zamířil do horní tyče. Poslední slovo tak nakonec měl Hudson-Odoi, jenž v 78. minutě využil nádherné průnikové přihrávky Giroud.

Giroud is now this season´s Europa League top scorer
Olivier Giroud si dnes zastřílel (zdroj: skysports.com)

Chelsea osmi góly ve dvou zápasech roznesla Dynamo Kyjev a v naprosté pohodě postupuje mezi osm nejlepších.

Arsenal 3:0 (2:0) Rennes

Branky: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles

Arsenal doma musel vyhrát minimálně o dvě branky a k postupu nakročil už v páté minutě. Ramsey se s míčem otočil a našel Aubameyanga, jenž z první překonal Koubka.

O deset minut později už to byl výsledek, který by Arsenal posunoval dále. Aubameyang zabojoval a míč na čáře poslal svým centrem přímo na hlavu Maitlanda-Nilese, který se nemýlil.

Ainsley Maitland-Niles celebrates scoring against Rennes with Aubameyang
Arsenal se raduje z druhé branky do sítě Rennes. (zdroj: skysports.com)

Snížit mohl v úvodu druhé půle Niang, zamířil jen do pravé tyče. Branková konstrukce pomohla Čechovi ještě jednou, rozhodčí ale následně mával ofsajd.

V 72. minutě tak zaútočili domácí a byla z toho třetí branka v síti Tomáše Koubka. Kolašinac parádní kolmicí nalezl Aubameyanga a ten završil dokonalý večer. Gabonec mohl dokonce hned dvakrát dovršit hattrick, Koubek byl ale proti.

A poměrně z ničeho mohli hosté poslat osmifinále do prodloužení. Ve vyložené šanci si ale střídající Hunou vylámal zuby na skvělém Čechovi. Dále tak jde Arsenal.

Slavia Praha 4:3 po prodloužení (2:2) Sevilla

Branky: 15. Ngadeu, 47. z penalty Souček, 102. Van Buren, 119. vlastní Kjaer - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi, 98. Vázquez

Už v osmé minutě se do míče opřel Promes a Kolář musel vytáhnout vynikající zákrok. Do útoku se následně vrhli domácí a ihned z toho byla branka.

Po rohovém kopu Škoda dostal míč na Ngadeua a Vaclík jej mohl lovit ze sítě. Po půlhodině znovu pálil Promes, tentokrát míč i za přispění teče skončil na horní tyči.

Vyrovnat se ale hostům podařilo ještě před přestávkou. Kúdela výrazně zachyboval a Kolář vše musel řešit faulem na Promese. K penaltě se postavil Ben Yedder a srovnal účet utkání.

V jedenácté vteřině druhé půle byl ale faulován i Bořil a penalta se pískala i na druhé straně. Tomáš Souček poslal míč nechytatelně pod břevno a ve výhodě byla znovu Slavia. Jenže už po sedmi minutách přišlo srovnání.

Slavia nedokázala po rohovém kopu míč uklidit do bezpečí a Munir El Haddadi fantastickou ranou nedal Kolářovi šanci. Utkání se poté uklidnilo a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Tak se nakonec stalo, zasloužil se o to především Kolář, jenž vychytal jasnou příležitost Ben Yeddera.

V osmé minutě nastavení Promes nacentroval po ráně střídajícího Vázqueze se zdálo, že je rozhodnuto. Slavia se ale nevzdala a už za čtyři minuty srovnala. Souček našel střídajícího van Burena a jeho střela k pravé tyči znamenala pro Slavii naději.

Slavia byla v té chvíli aktivnější a tlačila se za rozhodujícím gólem. A ten také nakonec přišel. Ve 119. minutě po obrovské skrumáži vystřelil Traoré a míč si do vlastní sítě srazil natřikrát jinak skvěle hrající Kjaer. Traoré následně z brejku mohl přidat pátý gól, Vaclík jej ale vychytal.

Slavia nicméně duel dohrála u rohového praporku a raduje se ze senzačního postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.

Kompletní výsledky osmifinálových odvet Evropské ligy:

Dynamo Kyjev - Chelsea 0:5 (5., 33. a 59. Giroud, 45+1. Alonso, 78. Hudson-Odoi), první zápas 0:3, postupuje Chelsea
Krasnodar - Valencia 1:1 (85. Sulejmanov - 90+3. Guedes), první zápas 1:2, postupuje Valencia
Salzburg - Neapol 3:1 (25. Dabbur, 65. Gulbrandsen, 90+2. Leitgeb - 14. Milik), první zápas 0:3, postupuje Neapol
Arsenal - Rennes 3:0 (5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles), první zápas 1:3, postupuje Arsenal
Inter - Frankfurt 0:1 (6. Jović), první zápas 0:0, postupuje Frankfurt
Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (29. Moreno, 47. Bacca - 90+1. Ivanović), první zápas 3:1, postupuje Villarreal
Slavia - Sevilla 4:3 po prodloužení (15. Ngadeu, 47. z penalty Souček, 102. Van Buren, 119. vlastní Kjaer - 44. z penalty Ben Yedder, 54. El Haddadi, 98. Vázquez), první zápas 2:2, postupuje Slavia

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.