Zpět na » Evropská liga » Plzeň překvapivě nestačila na Lugano, Slavia uhrála remízu s Villarrealem a bod slaví i Zlín

Evropská liga - Plzeň překvapivě nestačila na Lugano, Slavia uhrála remízu s Villarrealem a bod slaví i Zlín

Plzeň překvapivě nestačila na Lugano, Slavia uhrála remízu s Villarrealem a bod slaví i Zlín © zimbio.com - Slávisté se radují z branky do sítě Villarrealu.

1

19.10. - REVIEW V lize jsou neporazitelní, v Evropské lize ale dnes Plzeň překvapivě nestačila na Lugano a podlehla švýcarskému soupeři 2:3. Slavit naopak může Slavia. Ta sice ztratila s Villarrealem dvoubrankové vedení, bod za remízu 2:2 ale jistě bere. A bod slaví i Zlín, který v Olomouci uhrál remízu 1:1 s Kodaní.

FC Lugano 3:2 (0:0) Viktoria Plzeň

Branky: 63. Bottani, 69. Carlinhos, 88. Gerndt - 76. Krmenčík, 90. Bakoš

Lugano: D. Da Costa (C) - Mihajlovic, Rouiller, Golemic, Daprelà - Piccinocchi, Ledesma, Mariani - Črnigoj (85. Padalino), de Souza Júnior (73. Sabbatini), Bottani (70. Gerndt).

Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hubník (C), Hájek, Havel - Čermák, Hrošovský - Petržela (56. Kopic), D. Kolář (56. Krmenčík), Pilař (70. Zeman) - Bakoš.

Fotbalisté Plzně ve třetím utkání v základní skupině Evropské ligy nečekaně prohráli na hřišti Lugana 2:3 a venku i podruhé vyšli naprázdno. Západočeši si zkomplikovali situaci, na kontě mají tři body stejně jako švýcarský soupeř a Beer Ševa, která doma podlehla 1:2 FCSB. Bývalá Steaua Bukurešť vede tabulku s devíti body.

Mezi 63. a 69. minutou v Lucernu skórovali domácí Mattia Bottani a Carlinhos, čtvrt hodiny před koncem snížil střídající Michael Krmenčík. V závěru zvýšil na 3:1 Alexander Gerndt a těsně po něm ještě odpověděl Marek Bakoš. Viktoria venku v pohárech nezvítězila podvanácté za sebou. Čtvrtý duel ve skupině ji čeká za dva týdny doma opět s Luganem.

"Ten zápas z naší strany byl velice pomalý a soupeř nás trestal z rychlých brejkových situací. Samozřejmě i po našich chybách v rozehrávce. Myslím, že zaslouženě vyhrál," řekl na tiskové konferenci plzeňský trenér Pavel Vrba.

"Ve skupině začínáme odznova, teď máme výhodu, že hrajeme dva zápasy doma. Lugano se tímto zápasem vrátilo do hry o postup, což může být zajímavé. O druhé místo se asi bude hrát až do konce," dodal kouč Viktorie.

V základní sestavě hned pět změn oproti nedělnímu ligovému utkání na Spartě. V brance nastoupil Hruška, do obrany se vrátil uzdravený kapitán Hubník, v záloze dostali šanci Čermák s Pilařem a v útoku Bakoš.

"Od hráčů, kteří dnes dostali trošku víc prostoru, jsme asi očekávali víc. Z tohoto pohledu možná někteří nepředvedli úplně to, co jsme od nich předpokládali," prohlásil Vrba.

Po nezáživné úvodní čtvrthodině zahrozilo dvakrát Lugano. Hruška nejprve střelu Carlinhose vyrazil na roh a brazilský útočník o chvíli později tečoval míč těsně vedle tyčky.

FC Lugano v Viktoria Plzen - UEFA Europa League
Jedna z momentek dnešního utkání Plzně. (zdroj: zimbio.com)

Ve 21. minutě neproměnil obrovskou šanci Řezník, který se dostal sám před brankáře Da Costu, ale zblízka ho trefil jen do nohy. Poté Bakoš nevyužil přímý kop ze slibné pozice a poslal míč nad břevno. Jinak se Plzeň spíše trápila a na hřišti nebylo vidět, že by spolu hráli lídr české ligy a poslední tým švýcarské nejvyšší soutěže.

"My jsme věděli, že Lugano sílu má, byli na nás dobře připraveni. Hráli jsme jenom po šestnáctku. Zejména v prvním poločase jsme nedávali ani centr, byly tam asi jenom dvě menší příležitosti," uvedl kapitán a obránce Roman Hubník.

Druhý poločas začal velkou šancí Lugana. Bottani se zbavil Hubníka a z úhlu pronikal do pokutového území, ale nadějnou akci zkazil nepřesnou přihrávkou.

Vrba poslal do hry Krmenčíka s Kopicem, ale v 63. minutě otevřeli skóre domácí. Bottani dostal přesný míč za obranu a zblízka překonal Hrušku. Hosté už za šest minut inkasovali podruhé. Další brejk zakončil akrobatickým kopem k tyči Carlinhos.

Plzeňští se nadechli k velkému náporu a v 76. minutě snížili. Krmenčík se po centru dalšího náhradníka Zemana trefil přesně k tyči. V 88. minutě po dalším protiútoku Gerndt obešel Hrušku a míč z úhlu poslal do prázdné branky. Vzápětí ještě jednou snížil Bakoš přesnou křížnou střelou. Víc ale už hosté v dramatickém závěru nestihli.

"Nám se nepodařilo dát z našich prvních šancí gól, soupeřovi ano. Nevím, jestli jsme znervózněli. Potom nás trestali za některé věci a nakonec jsme do nedokázali zvrátit," litoval útočník Plzně Marek Bakoš.

Villarreal 2:2 (2:2) Slavia Praha

Branky: 41. Trigueros (Fornals), 44. Bacca (Bonera) - 18. Necid (Sobol), 30. Danny (Sýkora)

Villarreal CF: Barbosa - Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, J. Costa (C) - Trigueros, Guerra, Fornals (77. Castillejo), R. Soriano (46. Čeryšev) - Bacca, Ünal (60. Bakambu).

SK Slavia Praha: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Deli (46. Bořil), Sobol - Souček, Hromada - Sýkora (84. Stoch), Danny (C), Zmrhal (69. Van Buren) - Necid.

Do první dobré příležitosti se v 17. minutě dostal Costa, avšak nezamířil přesně. A následně byli domácí potrestáni, hned o minutu později předvedl parádní centr Sobol a Tomáš Necid hlavičkou poslal Slavii překvapivě do vedení.

Vyrovnat mohl Soriano, trestuhodně minul. A tak Slavia ze druhé střely na branku podruhé udeřila, po skvělé kombinaci Sýkora předložil míč Dannymu a hostující kapitán poslal míč do branky.

Villarreal CF v Slavia Praha - UEFA Europa League
Slavia se raduje z druhé branky do sítě Žluté ponorky. (zdroj: zimbio.com)

Slavia ale poměrně solidní náskok neudržela ani do přestávky. Fornals v 41. minutě vysunul Triguerose a ten překonal střelou k levé tyči Laštůvku.

A o tři minuty později už bylo srovnáno, Bonera centrem našel Baccu a kmenový hráč milánského AC o tyčku přelstil Laštůvku a nastolil poločasový výsledek 2:2.

Na začátku druhé půli se Villarreal dostal do tlaku a mohl skóre otočit. Čeryševův střílený centr Laštůvka jen vyrazil a následně se ke dvěma dorážkám dostal Fornals. Nejprve ale na brankové čáře zasáhl Frydrych a poté i Jugas.

Po hodině hry měl velkou šanci Ünal, hlavou těsně minul pravou tyč. Další příležitost měl Bacca, Laštůvka ale znovu zasahovat nemusel. V závěru už si žádný celek větší šanci nevypracoval a tak Slavia uhrála ve Španělsku remízu 2:2.

FC Fastav Zlín 1:1 (1:1) FC Kodaň

Branky: 11. Diop (Ekpai) - 19. P. Ankersen (U. Matić)

FC Fastav Zlín: Zlámal - Holzer, Gajič, Bačo, Kopečný - Janíček (C), Jiráček, Traoré (90+12. Železník) - Mehanović (90+4. Džafić), Ekpai - Diop (66. V. Vukadinovič).

FC Kodaň: Andersen - P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson - Toutouh, Kvist (C), Greguš, U. Matić (90+8. Amankwaa) - Pavlović (67. Sotiriou), Holse (67. Falk).

Fotbalisté Zlína získali po remíze 1:1 s FC Kodaň v Evropské lize svůj druhý bod a po třech kolech zůstávají stále ve hře o postup ze skupiny F. Premiérový gól Ševců v soutěži zaznamenal v olomouckém azylu v 11. minutě Dame Diop, dánský mistr však kontroval Ankersenem. Utkání ve druhém poločase na dvacet minut přerušila hustá mlha, po pauze se nakonec na hranici regulérnosti dohrálo.

Zlín udělal po ligovém utkání s Jihlavou tři změny v základní sestavě a jeden z nováčků Traore se už po čtyřech minutách uvedl nebezpečnou ranou těsně nad. Zlín však začal na rozdíl od domácího utkání s Tiraspolem mnohem kurážněji a nakonec i brzy slavil svůj první gól v Evropské lize, když Ekpaiův centr z malého vápna poslal do sítě Diop.

Aktivní Jiráček vedl po čtvrthodině další gólovou zteč, kterou zmařil gólman Andersen. Pak ale v 19. minutě přišlo vystřízlivění: Matič proklouzl hladce středem hřiště, přistrčil míč do strany Ankersenovi, který křížnou střelou překonal Zlámala.

Zlínská euforie opadla, hra se vyrovnala, ale Ševci v závěru půle opět přitlačili. Pohotovou hlavičkou po signálu se ve 44. minutě blýskl Diop, Andersen se však v bráně nenechal zahanbit a vytlačil míč nad.

V druhé půli přibyl hráčům trochu netradiční protivník - na Andrův stadion začala padat mlha, která už po hodině hry vcelku znatelně zhoršovala viditelnost. Ještě chvilku předtím ale velkou možnost promarnil Diop, který po Jiráčkově kontru a centru z levé strany hlavičkoval do boční sítě.

Pak ale hřiště zalila mlha a v 72. minutě po chvilkovém váhání sudí odvolal hráče na čtvrthodiny do šaten. Po krátké pauze se situace mírně zlepšila, přesto se dohrávalo na hranici regulérnosti. Zlín byl v závěru aktivnější a střídající Vukadinovič se prokličkoval i do šanace na rozhodující gól. Byť z ostrého úhlu brankáře Andersena prostřelil, míč se za čáru nedostal.