Zpět na » Evropská liga » Van Persiemu návrat i přes branku zhořkl, AS Řím přišel o pohodlný náskok a Inter konečně zabral

Evropská liga - Van Persiemu návrat i přes branku zhořkl, AS Řím přišel o pohodlný náskok a Inter konečně zabral

Van Persiemu návrat i přes branku zhořkl, AS Řím přišel o pohodlný náskok a Inter konečně zabral © zimbio.com - Paul Pogba skóruje proti Fenerbahce.

0

20.10. - REVIEW Robin van Persie se na Old Trafford znovu trefil, jeho gól ale Fenerbahce k ničemu nebyl. Manchester United totiž i díky dvěma gólům Paula Pogby zvítězil 4:1. Zabral i Inter, jenž doma gólem Candrevy zdolal Southampton. Naopak AS Řím přišel o náskok 3:1 a doma s Austrií Vídeň jen remizoval.

Dvě penalty, dva góly Pogby a neúspěšný návrat van Persieho

Největším hitem byl bezpochyby souboj Manchesteru United a Fenerbahce. Robin van Persie se vracel na Old Trafford a toužil po odplatě.

Jenže po první půli bylo rozhodnuto o tom, že se žádná odplata konat nebude. Po půlhodině hry Kjaer zasáhl Matu a rozhodčí Bastien odpískal přísný pokutový kop. K němu se postavil Paul Pogba a střelou k pravé tyči nedal Demirelovi šanci.

Za tři minuty padl v pokutovém území Martial a rozhodčí znovu nařídil penaltu. Tentokrát se k ní postavil Anthony Martial a zamířil do stejného místa.

Manchester United FC v Fenerbahce SK - UEFA Europa League

V nastavení navíc udělala hostující obrana hrozivou chybu a Paul Pogba parádní ranou do pravého horního růžku trestal. Hned po přestávce se nádherně trefil i Lingard a Fenerbahce bylo zralé na ručník.

Další gól ovšem již neinkasovalo, naopak se alespoň rozloučilo čestným úspěchem. Emenikeho centru zužitkoval van Persie, ale velkou radost z branky neměl. Manchester United zničil turecký klub 4:1 a konečně ukázal svou útočnou sílu.

Ajax i Celta drží neporazitelnost

Dalším šlágrem byl souboj Celty Vigo a Ajaxu. Nakonec se rozešly smírně po výsledku 2:2 a oba celky tak zůstávají bez porážky.

Hosty dostal do vedení Ziyech, brzy ovšem vyrovnal Fontas. Younes sice znovu poslal Ajax do trháku, střídající Orellana ale zajistil Celtě důležitý bod.

RC Celta de Vigo v AFC Ajax - UEFA Europa League

Inter zabojoval

Po dvou prohrách Inter konečně zabral, doma udržel čisté konto a Southampton zdolal 1:0. Inter sice zvítězil, ale s výkonem spokojený být nemůže.

Na branku anglického týmu totiž vystřelil pouze jednou, za to ovšem přesně. V 67. minutě se k ráně odhodlal Antonio Candreva a krásně rozhodl. Inter následně hrál o deseti po vyloučení Brozoviče, důležitou výhru už ale udržel.

FC Internazionale Milano v Southampton FC - UEFA Europa League

I Nice už má vítězství

V lize válí, ale v Evropské lize na výhru čekalo. Francouzský lídr tabulky Nice ale tentokrát zvítězil, na půdě Salcburku rozhodla jediná trefa.

Tu obstaral Alessane Plea a zamotal tak situaci ve skupině I. Vede Schalke, které vyhrálo v Krasnodaru a ještě neztratilo ani bod, druhý je právě Krasnodar. Tři body má třetí Nice, Salcburk je bez bodu zřejmě ze hry venku.

FC Salzburg v OGC Nice - UEFA Europa League

AS Řím přišel o pohodlný náskok

Vlci nasadili do utkání útočné duo Totti - El Shaarawy a domácí fanoušci mohli být spokojení. Austria Vídeň sice šla do vedení, ale El Shaarawy dvěma góly ještě v první půli vše otočil.

AS Roma v FK Austria Wien - UEFA Europa League

Když si pak v 69. minutě svou druhou asistenci v utkání připsal Francesco Totti a z branky se radoval Alessandro Florenzi, zdálo se být vše jasné.

Jenže Austria zabrala a AS Řím zaspal závěr. V 82. minutě snížil Prokop a o dvě minuty později Olarenwaju Kayode vyrovnal na konečných 3:3. V závěru sice míč dopravil do sítě střídající Edin Džeko, kvůli jasnému ofsajdu ale branka platit nemohla. A tak je i plzeňská skupina poměrně zamotaná.

Výsledky 3. kola skupin Evropské ligy:

Celta Vigo - Ajax 2:2 (29. Fontas, 82. Orellana - 22. Ziyech, 71. Younes)
Hapoel Beer-Sheva - Sparta Praha 0:1 (71. Pulkrab)
Inter Milán - Southampton 1:0 (67. Candreva)
Karabach - PAOK Soluň 1:0 (56. Quintana)
Konyaspor - Braga 1:1 (9. Milošević - 55. Hassan)
Krasnodar - Schalke 0:1 (11. Konopljanka)
Liberec - Fiorentina 1:3 (58. Ševčík - 8. a 23. Kalinić, 70. Babacar)
Osmanlispor - Villarreal 2:2 (23. a 24. Rusescu - 56. N´Diaye, 74. Pato)
Salcburk - Nice 0:1 (13. Plea)
Standard Lutych - Panathinaikos 2:2 (45. Junior z penalty, 82. Belfodil - 12. a 36. Ibarbo)
Steaua Bukurešť - Curych 1:1 (63. Golubović - 86. Kone)
Šachtar Doněck - Gent 5:0 (12. Kovalenko, 30. Ferreyra, 46. Bernard, 75. Taison, 86. Malyšev)
Alkmaar - Maccabi Tel Aviv 1:2 (73. Muhren - 24. Scarione, 82. Golasa)
AS Řím - Austria Vídeň 3:3 (19. a 34. El Shaarawy, 69. Florenzi - 16. Holzhauser, 82. Prokop, 84. Kayode)
Dundalk - Zenit Petrohrad 1:2 (52. Benson - 71. Mak, 77. Giuliano)
Feyenoord - Zorja 1:0 (55. Jorgensen)
Genk - Athletic 2:0 (40. Brabec, 80. Ndidi)
Manchester United - Fenerbahce 4:1 (31. z penalty a 45. Pogba, 34. z penalty Martial, 48. Lingard - 83. Van Persie)
Mainz - Anderlecht 1:1 (10. Malli z penalty - 65. Teodorczyk)
Olympiakos - Astana 4:1 (25. Figueiras, 33. Elyounoussi, 34. a 65. Seba - 54. Kabananga)
Plzeň - Astra 1:2 (86. Hořava - 41. Alibec, 64. vlastní Hořava)
Rapid Vídeň - Sassuolo 1:1 (7. Schaub - 66. vlastní Schrammel)
Saint-Étienne - Gabala 1:0 (70. vlastní Ricardinho)
Young Boys - APOEL 3:1 (18., 52. a 82. z penalty Hoarau - 14. Efrem)

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.