Zpět na » Evropská liga » Velkým problémem současné Plzně jsou penalty, jedna neproměněná je připravila o naději na zvrat proti Lyonu

Evropská liga - Velkým problémem současné Plzně jsou penalty, jedna neproměněná je připravila o naději na zvrat proti Lyonu

Velkým problémem současné Plzně jsou penalty, jedna neproměněná je připravila o naději na zvrat proti Lyonu © fcviktoria.cz - Stanislav Tecl neproměnil pokutový kop - zlomový okamžik odvety proti Lyonu

0

21.03. - Hráči Viktorie Plzeň se včera rozloučili s letošním ročníkem Evropské ligy. Dvojzápas proti Lyonu kýžený úspěch sice nepřinesl, ostudu však český mistr opět neudělal. A to ani v posledním utkání, které dokázal otočit a vyhrát 2:1.

"Je to škoda, protože minimálně na výhru 4:1 a prodloužení jsme měli. Nepamatuji si, že bychom někdy měli v jednom zápase tolik šancí," lituje záložník Tomáš Hořava, že jeho tým nedokázal zužitkovat větší množství příležitostí.

Plzeň věděla, že potřebuje rychlý gól, a tak se hned od začátku prezentovala útočným fotbalem. Už ve 3. minutě mohla jít zásluhou Koláře do vedení, ale nepovedlo se. Naopak na konci první půle inkasovala a už tak dost těžkou situaci si zkomplikovala.

Jenže druhé dějství přineslo možnost utkání obrátit. Dva slepené góly vrátily Viktorii do sedla a najednou svého soupeře přehrávala. Byla všude, naopak Lyon začal zaostávat.

"V poločase jsme za stavu 0:1 nabádali hráče, ať ještě zvýší tempo. Věděl jsem, že jsou toho schopni na tréninku," vysvětluje odhodlání svých svěřenců trenér Dušan Uhrin mladší.

2:1 a 30 minut do konce. To je situace, která zní lépe než celkové skóre 1:5 v poločase. Další dvě branky padnout klidně mohly, vždyť krátce po Teclově gólu se do vápna prohnal Ďuriš, byl faulován a Tecl dostal příležitost kopat penaltu.

"Určitě jsem hodně zklamaný, je mi to líto vůči klukům i divákům, protože kdybych tu penaltu proměnil, tak máme dvacet minut na to, abychom dali jeden gól. Věřím, že dneska bychom to zvládli," prozrazuje neslavný výsledek pokutového kopu jeho autor.

"Ani nebyl důvod, abych si nevěřil. Penalty, které jsem zatím kopal, jsem dal. Bohužel v takhle důležitém zápase jsem selhal. Vím, že penalta mohla udělat hodně, ale bohužel se to nepovedlo," doplňuje Tecl s tím, že střelu provedl přesně tak, jak zamýšlel a měl pouze smůlu, že trefil tyč.

Penalty se Plzni v poslední době nedaří. Proti Slovácku jednu zahrával hned zkraje utkání kapitán Pavel Horváth a dopadl úplně stejně jako jeho kolega útočník.

"I se Slováckem jsem říkal Horvimu, že jsem tomu nevěřil. Bohužel je to i dílem smůly. Musíme říct asi našemu údržbářovi, aby tu pravou tyčku postavil alespoň o půl metru doprava, aby to tam padlo za tyč," nepřechází humor obránce Davida Limberského.

Jedno pozitivum si ze zápasu ale Viktoriáni odnést mohou. Zlepšený výkon proti silnému soupeři dává jistou naději do budoucna, že by se mohla vymanit ze špatného období, které ji na začátku jara postihlo. Příležitost potvrdit své kvality bude mít v neděli proti Olomouci.