Zpět na » Serie A » Neapol je díky senzačnímu zaváhání Interu půlmistrem, Juventus už je druhý

Serie A - Neapol je díky senzačnímu zaváhání Interu půlmistrem, Juventus už je druhý

Článek
Neapol je díky senzačnímu zaváhání Interu půlmistrem, Juventus už je druhý © zimbio.com - Neapol slaví branku proti Frosinone.

0

10.01. - REVIEW Inter Milán senzačně doma podlehl Sassuolu a půlmistrem se tak nakonec stává Neapol, která pěti góly roznesla Frosinone. Dvěma zásahy se na tom podílel Gonzalo Higuaín, jednu trefu přidal i Marek Hamšík. Na druhé místo poskočil v neuvěřitelné formě hrající Juventus, který zvítězil na půdě Sampdorie Janov.

Sedm zápasů a sedm výher hostujícího týmu. Nedělní program 19. kola Serie A byl vskutku zajímavý a znamenal konec krátké vlády Interu Milán.

Ten totiž doma senzačně podlehl Sassuolu. Začátek přitom patřil domácím, ovšem Icardi i Ljajič pálili v obrovských šancích mimo tři tyče. Z následného přímého kopu mohl udeřil Sansone, vynikající zákrok vytasil Handanovič.

Slovinský gólman se musel činit několikrát, zastavil i dobré pokusy Pelusa, Berardiho i Sansoneho. Dvě minuty před přestávkou nádherně vypálil Ljajič, ale Consigli vytáhl neuvěřitelný zákrok, díky kterému hosté udrželi nulu.

Hrálo se parádní utkání a oba týmy měly množství šancí. Aktivní Ljajič trestuhodně minul, Icardi trefil jen obránce. Na druhé straně akrobaticky zakončoval Floro Flores a i Handanovič musel předvést své umění.

V závěrečném nastavení ale přišel obrovský šok. Miranda stáhl k zemi Defrela a rozhodčí nemohl jinak, odpískal penaltu, kterou Domenico Berardi proměnil a zajistil Interu nečekanou porážku.

FC Internazionale Milano v US Sassuolo Calcio - Serie A

Výraz Roberta Manciniho další komentář nepotřebuje. (zdroj: zimbio.com)

Díky té totiž Inter přichází o první pozici, půlmistrem se totiž trochu nečekaně stává třetí tým v pozadí, Neapol. Ta nováčka z Frosinone vyprovodila pěti góly. Po půl hodině už bylo rozhodnuto, skóre otevřel Albiol a následně proměnil penaltu Higuaín.

Frosinone Calcio v SSC Napoli - Serie A

Neapol slaví posun na první pozici. (zdroj: zimbio.com)

Argentinský útočník se trefil i ze hry, v té chvíli už měl na kontě branku i slovenský středopolař Marek Hamšík. Pátou trefu přidal střídající Manolo Gabbiadini a čestný úspěch domácích přišel až v 81. minutě, po spolupráci s Tonevem se prosadil Sammarco.

Tato trefa sice připravila Reinu o čisté konto, ale Neapol se díky jasné výhře stává půlmistrem italské ligy. Nečekaná je poté i druhá pozice. Juventus ztrácel na prvního v jedné chvíli už 13 bodů, nyní je jen dva body za Neapolí na druhé pozici.

Další výhru si Stará dáma připsala na půdě Sampdorie Janov. Po centru Bonucciho vypálil Pogba a v 17. minutě dal hostům vedení. Rozhodující moment přišel hned minutu po pauze, Dybala krásně našel nikým nechráněného Khediru a ten bez problémů překonal Viviana.

Ten následně zasáhl proti ráně Dybaly, na hlavičku Moraty by již neměl, ale španělský útočník jí poslal trestuhodně mimo tři tyče. Trest také přišel, o dvě minuty později totiž vyslal ránu Cassano a Sampdoria byla znovu v kontaktu.

Jenže vyrovnání nepřišlo. Fernando poslal svůj pokus těsně vedle levé tyče a tak v nastavení Sampdoria završila duel červenou kartou. Moisander sestřelil střídajícího Zazu a Mazzoleni poslal domácího beka předčasně do sprch.

Na výsledku to ale nic nezměnilo. Sami Khedira svou druhou brankou v italské soutěži zajistil Staré dámě tři body a posun na druhou pozici!

UC Sampdoria v Juventus FC - Serie A

Juventus také může oslavovat, po polovině soutěže je druhý. (zdroj: zimbio.com)

Výsledky nedělních zápasů 19. kola italské Serie A:

Inter - Sassuolo 0:1 (90+5. z penalty Berardi)
Atalanta - Janov 0:2 (79. Džemaili, 81. Pavoletti)
Bologna - Chievo 0:1 (79. Pepe)
Frosinone - Neapol 1:5 (81. Sammarco - 20. Albiol, 30. z penalty a 60. Higuaín, 59. Hamšík, 72. Gabbiadini)
Turín - Empoli 0:1 (56. Maccarone)
Hellas - Palermo 0:1 (27. Vázquez)
Sampdoria - Juventus 1:2 (64. Cassano - 17. Pogba, 46. Khedira)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.