Zpět na » Serie A » 21. kolo nic nezměnilo: Inter a AS Řím se stále trápí, Neapol a Juventus vítězí

Serie A - 21. kolo nic nezměnilo: Inter a AS Řím se stále trápí, Neapol a Juventus vítězí

21. kolo nic nezměnilo: Inter a AS Řím se stále trápí, Neapol a Juventus vítězí © corriere.it - Gonzálo Higuaín

1

24.01. - REVIEW 21. kolo Serie A téměř nic nezměnilo. Gonzalo Higuaín potvrdil svou formu a Neapol porazila Sampdorii 4:2, Juventus díky Dybalovi zvítězil nad Vlky. Neapol tak stále vede o dva body právě před Juventusem. V krizi se kromě AS nachází i Inter, jenž nedokázal porazit ani oslabené Carpi. Výsledkovou krizi naopak zastavila Fiorentina, doma si poradila s Turínem.

21. kolo italské Serie A nabídlo solidních 29 branek a to, co se od tohoto kola očekávalo. Gonzalo Higuaín dál skóruje a Neapol vítězí, podobně je na tom i spojení Dybala-Juventus. Naopak AS Řím potvrdil, že výměna trenéra zas až tolik nepomohla. Ale hezky od začátku.

Proti Fiorentině skóroval Carlos Bacca ve 4. minutě, nyní si na branku počkal minut osm. Tentokrát ale Rossoneri nezvítězili, Empoli doma uhrálo remízu 2:2. Znovu k tomu přispěl Massimo Maccarone, již devítigólový střelec.

Na Gonzala Higuaína ale ztrácí propastných 12 branek. Argentinský útočník stále živí naději na to, že překoná rekord Gina Rossettiho ze sezóny 1928/29. Tehdy se Ital trefil šestatřicetkrát.

Higuaín skóroval proti Sampdorii už v osmé minutě a bylo poměrně překvapivé, když o deset minut později šel místo něj na penaltu Lorenzo Insigne. Před přestávkou ovšem Janov duel zdramatizoval, po vynikající přihrávce Carbonera mířil do pravého rohu Correa.

Po hodině hry podrazil soupeře Cassani a rozhodčí ho po druhé žluté kartě poslal do sprch. Vzápětí se po skvělé individuální akci trefil Hamšík a bylo po utkání. Druhou branku v duelu odmítl Higuaín a tak Sampdoria znovu snížila, po rohovém kopu hlavičkoval přesně Éder. Definitivní pojistku hostí ale o šest minut později obstaral střídající Mertens, Neapol tak zvítězila popáté v řadě a udržuje dvoubodový náskok na Juventus.

Tomu ve šlágru proti Vlkům stačila jedna úspěšná akce. Jedinou šanci první půle měl Florenzi, ve vynikající pozici ale vysoko přestřelil. Stará dáma byla po pauze jasně lepší a nakonec zaslouženě zvítězila.

Vždyť AS Řím vypálil jen jednou na branku a zdá se, že výměna trenéra nijak zvlášť nepomohla. Krize nejspíš bude mít jiného viníka.

Juventus rozhodl v 77. minutě, krásnou přihrávku na Dybalu vyslal Pogba, argentinský útočník se rychle zorientoval a poté poslal přesnou ránu k levé tyči. O čtyři minuty později dopravil míč do sítě i Džeko, rozhodčí ale odmával ofsajd.

Tři body tak zůstávají u Juventusu, který zvítězil pojedenácté v řadě! Naopak sérii dvou porážek ukončila Fiorentina, ta dnes doma nedala šanci Turínu.

Ve 24. minutě se krásně z přímého kopu trefil Josip Iličič, sedm minut před koncem si na roh Pasquala naskočil Rodríguez a definitivně rozhodl. Fialky se po 21. kole dostaly před Inter, ten v domácím utkání proti Carpi naprosto selhal a v nastavení přišel o dva body.

Inter má velké problémy v útoku, i sedmnáctá Sampdoria dala o pět branek více. A dnes na to favorit doplatil. Ve 39. minutě se domácí dostali do vedení, střela Perišiče byla zblokována, ale Palacio již míč dopravil do sítě.

Právě Perišič byl smolařem utkání. Jednou trefil tyč, v dalších situacích si nepřišel na vynikajícího Vida Belece. Ten v závěru zneškodnil velké šance Mela a Palacia a dal hostům naději.

Už se zdálo, že jí utnul Pasciuti, jenž osm minut před koncem inkasoval červenou kartu, to by ale Inter musel odehrát závěr jinak. Ve druhé minutě nastavení Bianco úžasnou přihrávkou vyslal Lasagnu a ten i z poměrně velkého úhlu překonal Handanoviče. Inter tak nevyhrál třetí duel v řadě a na první Neapol ztrácí šest bodů.

Na závěr ještě zmínka o týmech v sestupových vodách. Hellas, Frosinone i Carpi uhrály bod za remízy, nebezpečně blízko je tak po třetí porážce v řadě Sampdoria. Náskok na Carpi je již jen pětibodový.

Výsledky 21. kola italské Serie A:

Frosinone - Atalanta 0:0
Empoli - AC Milán 2:2 (32. Zielinski, 61. Maccarone - 8. Bacca, 48. Bonaventura)
Fiorentina - Turín 2:0 (24. Iličić, 83. Rodríguez)
Inter - Carpi 1:1 (39. Palacio - 90+2. Lasagna)
Lazio - Chievo 4:1 (66. z penalty a 81. Candreva, 72. Cataldi, 90+6. Keita - 5. César)
Palermo - Udinese 4:1 (35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Théréau)
Sampdoria - Neapol 2:4 (45. Correa, 73. Éder - 9. Higuaín, 18. z penalty Insigne, 60. Hamšík, 79. Mertens)
Sassuolo - Bologna 0:2 (68. Giaccherini, 90+4. Floccari)
Hellas - Janov 1:1 (39. Pazzini - 19. vlastní Coppola)
Juventus - AS Řím 1:0 (77. Dybala)