Teplice odehrají odložený zápas proti Budějovicím, mohou se posunout až na čtvrté místo
© fkteplice.cz - Utkání Teplic s Českými Budějovicemi
0
02.09. -
Fotbalová SYNOT liga sice zažívá reprezentační přestávku, přesto ale mohou v její tabulce nastat některé drobné změny. Může za to dohrávaný zápas Teplic s Českými Budějovicemi, po němž se mohou domácí i hosté posunout o několik příček vzhůru.
Teplice - Č. Budějovice
Úterý 2. září, 18:00, Na Stínadlech, Teplice
"Doufám, že zápas s Budějovicemi zvládneme a potvrdíme ten bod z venku, i když pro nás byl spíš ztrátou," říká teplický Egon Vůch, jenž se gólově prosadil v pátečním zápase v Brně a pomoci svému týmu bude chtít i v úterní dohrávce 2. kola.
Teplice na startu sezóny postihla tragédie v podobě smrti dlouholetého šéfa klubu Františka Hrdličky. Ten zemřel jen několik hodin před plánovaným startem utkání s Českými Budějovicemi, a tak se severočeský celek rozhodl zápas odložit.
Místo bojů o body se tehdy vzdával hold muži, který žlutomodré vyvedl z existenčních problémů a měl výrazný podíl na pozdějších úspěších mužstva. Teď už počínání svěřenců trenéra Ščasného sleduje z nebeských výšin. Vedle dobrých výkonů však může vidět i mizérii v zakončení.
"Nehrajeme vůbec špatně, jenže nedáváme šance. V jejich zahazování se střídají skoro všichni hráči a to nejen při zápasech, ale i při tréninku, a to mě trochu straší," přiznává kouč Severočechů, jenž si přeje nejen udržet neporazitelnost, ale touží také po tříbodovém zisku.
Však Teplice narazí na nováčka soutěže z Českých Budějovic, kterého v posledním vzájemném utkání porazily výsledkem 4:0. A se stejným skóre odcházeli jihočeští fotbalisté také z letošního zápasu proti Plzni. Přesto ale v klubu panuje relativní spokojenost.
"Máme šest bodů po pěti kolech, což je dobré. Máme teď trošku i štěstí, ale zaplaťpánbůh za něj," říká trenér Luboš Urban, který se se svým klubem momentálně nachází na třinácté pozici. Jen o skóre za nimi je druhý nováček z Hradce, jemuž by ale Budějovice mohly v případě bodového zisku odskočit.
"Bude to o prvním gólu, musíme co nejdéle neinkasovat. Teplice mají směrem dopředu obrovskou sílu, jejich útočná fáze je jednoznačně lepší než obranná, navíc ještě teď přišel Kapolongo. Nemůžeme si dovolit to nějak moc otevřít a hrát s nimi nahoru dolů," naznačuje Ubran, jaká bude taktika jeho svěřenců.
Jak se jim v dohrávaném duelu povede, budou sledovat diváci na teplických Stínadlech od 18 hodin. Vy se výsledek a také informace o průběhu utkání dozvíte z našeho tradičního pozápasového review.
Předpokládané sestavy:
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Jablonský, Lüftner, Krob - Matula, Ljevakovič - Litsingi, Vůch, Nivaldo - Kapolongo.
SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Novák, Machovec - Hora, Benát, Volešák, Koreš - Vošahlík, Škoda.
Rozhodčí: Paták - Hock, Mokrusch.
Tip FotbalPortal.cz: 2:0
Kam dál?
- Na tisíc lidí se Na Stínadlech rozloučilo s Františkem Hrdličkou
- Kolo s cejchem smrti, výkony fotbalistů zůstaly skryty pod rouškou teplické tragédie
- Slovácko rozdrtilo Bohemians, Brno nedalo šanci Hradci
- Škoda jako Mahmutovič aneb Půjde Slavia v teplických šlépějích?
- Čech a Rosický v klubech nehrají, Vrbovy potíže navíc prohlubuje marod Lafata
Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Počátek francouzského rozkladu?...
Francie nezvládla semifinále mistrovství světa se Španělskem jednoduše jako celek. Nedokázala se dostat přes španělskou... -
Tottenham může překazit přestup...
Přestup Francisca Trincaatilde;a (26) do saúdskoarabského Al Ahli se ještě před několika dny zdál být hotovou věcí. Podle... -
Španělsko zatím na turnaji inkasovalo jediný gól. Přesto bychom UnaieSimóna brankářem turnaje nenazvali. Proč Španělsko...
-
Arsenal nabídl Gyokérese Atleticu...
Fanoušci Gunnerů jsou stále více znepokojeni nedostatečnou aktivitou klubu v tomto létě, zejména absencí ofenzivních posil.... -
Posadit Pedriho se vyplácí. Fabián...
Španělsko je ve finále světového šampionátu, a to vedle skvostné obrany i díky dominanci ve středu pole. O ten se staral i... -
Arsenal: mladý hráč z belgické...
Arsenal potvrdil, že se dohodl na prodeji belgického křídelníka Leandra Trossarda do Besiktase. Podle zpráv byl dohodnut... -
MS 2026: Legendární rivalita znovu...
Mistrovství světa nabídne jeden z největších zápasů, jaké může mezinárodní fotbal nabídnout. V semifinále se po dvaceti...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal





