Zpět na » Premier League » V Premier League jsou po druhém kole testů další dva pozitivní případy

Premier League - V Premier League jsou po druhém kole testů další dva pozitivní případy

V Premier League jsou po druhém kole testů další dva pozitivní případy © skysports.com, fotbalportal.cz - Další 2 pozitivní testy v Premier League

0

Líbilo se

24.05. - V rámci všech klubů Premier League probíhá příprava na to, aby se mohl fotbal vrátit opět na scénu. Zatím se začalo trénovat v malých skupinkách. V prvním kole testování bylo prokázáno 6 pozitivních nálezů. Tehdy bylo provedeno 748 testů. Po druhém kole testů, kdy jich bylo provedeno celkem 996, byly odhaleny další dva pozitivní případy. Každý v jednom klubu.

Hráči a zaměstnanci klubů Premier League po celé zemi obdrželi výsledky druhého kola testů v sobotu poté, co byly v úterý, ve čtvrtek a v pátek tyto testy provedeny v jejich tréninkových centrech.

Ve druhém kole hromadného testování bylo provedeno celkem 996 testů, přičemž počet testů dostupných pro každý klub se zvýšil ze 40 na 50. Všech 20 klubů nyní provedlo dvě kola testování, přičemž by se kluby měly zúčastnit třetího kola v pondělí a úterý.

Doposud bylo vráceno osm pozitivních testů z celkem 1744 testů provedených v prvních dvou kolech, což odpovídá 0,45 % testů, které se vracejí pozitivně.

Prohlášení v sobotu večer znělo: „Premier League dnes může potvrdit, že v úterý 19. května, ve čtvrtek 21. května a v pátek 22. května bylo na testech COVID-19 testováno 996 hráčů a členů klubu. Dva z nich ze dvou klubů byli pozitivní.“

„Hráči nebo zaměstnanci klubu, kteří byli pozitivně testováni, budou nyní v izolaci po dobu sedmi dnů.“

„Liga nebude poskytovat žádné konkrétní podrobnosti o klubech nebo jednotlivcích a výsledky budou zveřejněny po každém kole testování.“

Adrian Mariappa z Watfordu a dva členové tohoto klubu, kteří nejsou hráči, a asistent manažera Burnley Ian Woan byli v prvním kole testování Premier League mezi šesti pozitivně testovanými.

Těchto šest nebylo zahrnuto do nejnovějších čísel, protože jsou stále v období sedmi dnů izolace. V neděli a pondělí bylo v prvním kole testování provedeno celkem 748 testů.

Manažer Watfordu Nigel Pearson v pátek oznámil, že další dva jeho hráči byli umístěni do izolace poté, co byli v úzkém kontaktu s lidmi, kteří byli pozitivně testováni.

Watford má několik hráčů, včetně kapitána Troye Deeneyho, kteří se nevrátili k tréninku kvůli přetrvávajícím obavám o bezpečnost a o své zdraví.

Stejně tak se rozhodl netrénovat N´Golo Kanté z Chelsea. Vedení Chelsea i Frank Lampard jej plně podporují.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 25.05. Odpovědět

Danza má zase pozitivní testy na filcky a HIV od té doby co byl v ostravě Smajlík 17

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články