Zpět na » Premier League » Pro budoucí majitele Newcastlu je prioritou číslo jedna Mauricio Pochettino. Nebo přijde velký návrat?

Premier League - Pro budoucí majitele Newcastlu je prioritou číslo jedna Mauricio Pochettino. Nebo přijde velký návrat?

Pro budoucí majitele Newcastlu je prioritou číslo jedna Mauricio Pochettino. Nebo přijde velký návrat? © thesun.co.uk, fotbalportal.cz - Pochettino do Newcastlu?

2

Líbilo se

29.04. - Už stačí jen vše oficiálně dořešit a fotbalový Newcastle změní majitele. Měl by spadnout do područí společnosti PCP Capital Partners. Toto konsorcium podporuje korunní princ Mohamed bin Salman ze Saúdské Arábie. Mluví se o megalomanských plánech. Podle všeho by mělo být prioritou získat věhlasného hlavního manažera. Tím má být Mauricio Pochettino.

Mauricio Pochettino je opravdu čísla jedna pro nové potenciální vlastníky Newcastlu. Jsou ochotni mu zaplatit až 19 milionů liber ročně, aby se přesvědčili k tomu, aby se ujal vedení týmu Magpies.

Bývalý manažer Tottenhamu, který je od loňského listopadu bez práce, má zájem o návrat do Premier League a je o něm známo, že má o tuto roli zájem.

Stávající manažer Steve Bruce zůstane hlavním lodivodem až do konce probíhající sezóny, i když není jasné, kdy to opravdu skončí.

Na budoucí majitele Newcastlu zapůsobil projekt přestavby provedený Pochettinem během jeho pětiletého působení ve Spurs, které v roce 2019 přivedl do finále Ligy mistrů.

Domnívají se, že je dokonalým kandidátem, který v příštích pěti letech pomůže transformovat Newcastle do jednoho z nejlepších evropských klubů.

Pokud by dohoda s Mauriciem Pochettinem padla, očekává se, že se do parku St James ´Park vrátí bývalý manažer Rafael Benítez, který nyní vede Dalian Yifang v čínské Super League. Benítez se také netajil svým přáním vrátit se do Premier League.

Po zdanění by Pochettino vydělal kolem 10 milionů liber ročně. To by znamenalo, že Pochettino bude placený lépe než José Mourinho - jeho nástupce u Spurs v současné době vydělává 15 milionů liber ročně.

Pep Guardiola by zůstal nejlépe placeným manažerem Premier League, který ročně vydělá 20 milionů liber, přičemž jeho smlouva by měla skončit v létě 2021.

Po pěti měsících od odchodu z Tottenhamu Mauricio Pochettino údajně stále pobírá roční plat 8,5 milionu liber.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 01.05. Odpovědět

Na tento projekt jsem zvědavý a celkem se těším. Investoři vědí, kde se točí největší peníze a do které ligy se vyplatí vstoupit.

peeko83
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články